Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Eğitim Haberleri

'Necmettin Erbakan' Adı Neden Kamufle Ediliyor?
Konya Üniversitesinin adı kanunla 'Necmettin Erbakan Üniversitesi' olarak değişti ama yeni asılan tabelada 'Necmettin Erbakan' adının okunması mümkün değil!
Okul Sütü Projesi'nde ilk gün zehirlenme haberleri
Diyarbakır’da Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın projesi kapsamında okullara bugün dağıtımına başlanan sütten içen 50 öğrenci rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.
6 Zayıfla Sınıf Geçme Kaliteyi Düşürür!
Ortaöğretim kurumları yönetmeliği yenibaştan düzenleniyor. Uzmanlara göre 6 zayıfla sınıf geçme uygulaması eğitimde kaliteyi ciddi oranda düşürecek bir uygulama.
İmam-Hatiplerin Orta Kısmı Gün Sayıyor
28 Şubat' darbesiyle kapatılan İmam Hatip Liseleri’nin orta bölümleri 15 yıl sonra öğrenci alacak
Lise Eğitimi Yeniden Düzenleniyor
Başarılı öğrenci erken mezun olacak, beden ve müzikten sınıfta kalma kaldırılacak, teknik ve meslek lisesi mezunlarına “ustalık belgesi” verilecek
TOBB Diyarbakır'a İmam-Hatip Lisesi Yapacak
Diyarbakır Ticaret Borsası'nın girişimleri ve TOBB'un desteğiyle şehre ikinci bir İmam-Hatip Lisesi yaptırılacak.
Engelliler Bu Defa Sınav Engelini Aşmak İçin Yarıştı
Türkiye'de ilk defa yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavına (ÖMSS) katılan engelli vatandaşlar, devlet memuru olabilmek için ter döktü. Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcı Naim Abdulgazi Alataş, sınava katılan engelli vatandaşlarla tek tek ilgilendi.
İLKSAN Seçim sonuçları'nda Eğitim Bir Sen hezimeti
28 Nisan 2012 Cumartesi günü saat 09:00 - 17 :00 saatleri arasında 81 il merkezi ve bu illerimize bağlı ilçelerde yapıldı.
Şehir İçindeki Askerlik Şubeleri Okul Olacak
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Esenler’de yeni yapılan askerlik şubesini açtı. Açılış sonrası imzalanan protokole göre; şehir içinde kalan 112 askerlik şubesi, okul yapılması için Milli Eğitim Bakanlığına devredilecek.
YÖK Formasyonu Yeniden Düzenleyecek
YÖK'ün 3 Mayıs'taki toplantıda fen-edebiyat, dil tarih coğrafya ve ilahiyat fakültelerinde pedagojik formasyonunu kaldıran düzenlemeyi değiştireceği bildirildi
19 Mayıs kutlamalarının şeklini değiştireceğiz
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Danıştay'ın 19 Mayıs kutlamalarına ilişkin genelge hakkında yürütmeyi durdurma kararı almasına tepki gösterdi.
LYS Başvuruları hangi gün bitiyor?
Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puanlarından 180 ve üstü puan alan adayların başvuracağı LYS’ye başvurular 30 Nisan’da sona eriyor.
Danıştay'ın ''19 Mayıs Kutlamaları'' Kararı
Danıştay, MEB'in 19 Mayıs kutlamalarına ilişkin genelgesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı aldı
Öğretmene Şiddete iş bırakma tepkisi
Esenyurt Devlet Hastenesi'nde ameliyata alınan genç öğretmen yoğun bakımda. Durumu öğrenen eğitimciler hastane önünde toplanırken olaya tepki gösterdiler.
Serap, Koyun Otlatarak Üniversiteye Hazırlanıyor!
Başmakçı’ya bağlı Akpınar köyünde 17 yaşındaki Serap Yavuz, ailesine ait hayvanları otlatırken, hayalini kurduğu coğrafya öğretmeni olabilmek için Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) hazırlanmayı da ihmal etmiyor.
İlköğretim Okulunda Büyük Rezalet!
Zeytinburnu'ndaki Haluk Ündeğer İlköğretim Okulu'nda skandal bir olay yaşandı. Okul Müdürünün izlediği pornografik görüntüler, kapalı devre yayın sisteminden bütün okula yansıdı.
Özel okul olabilecek dersaneler tespit ediliyor
Bakanlığın illere, illerin de dershanelere ilettiği bir yazıyla, özel okul olabilecek kurumların tespitinin istenmesi, dershanelerin kaldırılması yönünde bir işaret sayıldı
Giresun Üniversitesi Rektöründen Hükümet Rahatsız!
AK Parti, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar'ın ideolojik öncelikler ve intikam duygusuyla tasfiye operasyonu yaptığını açıkladı.
Google Chrome'la, LYS Puanını Değiştirmek Mümkün mü?
Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddia yüzünden gündeme gelen ÖSYM'nin başı daha çok ağrıyacak gibi görünüyor. Çünkü Chrome'daki bir özellik puanların değiştirilmesine imkan tanıyor.
Ömer Dinçer Öğretmen Atamalarının Tarhini Açıkladı
4+4+4 eğitim sisteminin yürürlüğe girmesinden sonra öğretmen ihtiyacı doğdu. Peki yeni öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?