Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Eğitim Haberleri
06.03.2013 16:10

Milli Eğitim Bakanı'ndan sansür iddialarına cevap

Milli Eğitim Bakanı'ndan sansür iddialarına cevap
Başkent Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda, gündeme ilişkin konuların yanı sıra Bakan Avcı'nın esprili tavırları ilgi çekti. Eğitim muhabirlerinin "Bakanlığa alıştınız mı?" sorusuna Avcı, "İyisiyle kötüsüyle Bakanlığa alıştım. İnşallah alışkanlık yapmaz" şeklinde cevap verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bakanlık süresinin kısalığına değinen Avcı, bu kısa dönemlerde köklü değişiklikler yapmanın uygun olmadığını belirterek, "Köklü, iddialı ve radikal değişikliklerden önce çok iyi düşünüp hareket etmek lazım. Planlarımızda sürpriz projeler yok. Mevcut düzeni değiştirerek yerine yenisini getirmek istiyoruz. Zaten bir değişim süreci var. Büyük hamlelerle milyonları sıkıntıya sokmamak lazım" dedi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın önceki bakanları ile öğretmenler arasında yaşanan sıkıntıların hatırlatılması üzerine Bakan Avcı, öğretmenlerle arasının iyi olduğuna dikkat çekerek, "Muhabbet karşılıklıdır. Ben bu mehabeti öğretmenlerimizden aldığımı düşünüyorum. Tabi kuru kuru muhabbet olmaz. Öğretmenlerimizin özellikle maddi konularda beklentileri var. Bu konuda ne gerekiyorsa yapmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Okullardaki serbest kıyafet uygulamasına ilişkin açıklamada bulunan Bakan Avcı, öz eleştiride bulunarak: "Her şey denilecek bir ortam olmaz hiçbir yerde. Eğitim alanında da pek çok sorun çözüldü. Ama sorunlar sınırlı değil. Geçmişte aldığımız kararlar yanlış da olabilir. Ama önemli olan bu yanlışları düzeltebilecek mekanizmaları oluşturabilmek. Biz yanlışları görüp değiştirmekten çekinmeyiz." dedi.

4+4+4 SİSTEMİ BİR KİŞİYE ATFEDİLEMEZ

Gazetecilerin gündemindeki bir diğer konu ise 4+4+4 sistemi oldu. Sistemin mimarı olarak gösterilen Bakan Avcı, bu konudaki söylentilere cevap vererek, 4+4+4+'ün bir tane mimarının olmadığını söyledi. Çalışmanın muhtelif şura kalemiyle oluşturulduğunu belirten Avcı, "4+4+4 sistemi bir kişiye atfedilemez. Benim oradaki görevim Milli Eğitim Komisyonu Başkanı olarak o işin meclis ayağında bulunup, optimum çözüme katkıda bulunmaktı" açıklamasında bulundu. "4+4+4 sisteminde sıkıntılar var mı?" sorusu üzerine Bakan Avcı şöyle devam etti: "Milyonlarca öğrenciyi ve aileyi ilgilendiren bir konuyu değiştiriyorsunuz. Ve bu yapılırken ara verilemiyor, eğitim ve ders devam ediyor. Bir yandan da düzenlemeler yapılıyor. Bu zor bir süreçti ve bu düzenin en zorluğunu en çok öğretmenler çekti. Bu kadar zor bir süreçte bu kadar az sorun çıkması başarıdır."

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Ölü Sayısı Gizleniyor İddialarına Cevap!
Cumartesi günü çifte patlamayla sarsılan Reyhanlı 'da "ölü sayısı açıklanandan fazla", "birçok kişi kayıp" ve "Suriye liler linç edilerek öldürüldü" iddialarına cevap geldi. Ölü sayısı kaç, kayıp var mı? Belediye Başkanı açıkladı.
Arınç'tan, Boyner'e Zehir Zemberek Cevap
Bülent Arınç'tan TÜSİAD Başkanı Boyner'in dün sözlerine zehir zemberek cevap geldi. Boyner 'Uludere'de, Afyon'da ne oluyor bilmek istiyoruz, bu işler böyle yürümez" demişti. Arınç'ın cevabı ağır oldu...
Bu Numaralara Asla Cevap Vermeyin!
Dünyanın farklı yerlerinde kurulan sahte çağrı merkezlerinden vatandaşların telefonlarına gelen çağrılar, kabul edilmesi veya geri aranılması durumunda yüksek faturalara neden olabiliyor
MHP'den Kürtçe Eğitime Yeşil Işık!
Yeni Anayasa ile ilgili önerisini komisyona sunan MHP, Kürtçe eğitim-öğretime yeşil ışık anlamına gelebilecek önerilerde bulundu.
Cemaat Fethullah Gülen Hoca'ya Sansür mü uyguluyor?
Hakan Albayrak'tan Gülen Cemaati'ne çarpıcı bazı eleştiriler geldi. Cemaatin Gülen'e sansür uyguladığını iddia eden Albayrak, "dönmeme gerekçesi makul değil" dedi...
Fethullah Gülen'den Başbakan'ın ''hasret bitsin'' çağrısına cevap
Fethullah Gülen Hocaefendi, Başbakan Erdoğan'ın "hüzünlü gurbeti bitirme daveti"ne cevap verdi...