Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Ekonomi Haberleri

Her Yıl 800 Bin Genç İş Gücüne Katılıyor
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Mustafa Kemal Biçerli, Türkiye'de işsizliğin mücadele edilmesi gereken bir sorun olduğunu belirterek "Yoğun bir genç nüfus akışı var. Her yıl 800 bin kişi iş gücüne katılıyor." dedi.
Dünya YOLSUZLUK Listesi Açıklandı
Uluslararası Saydamlık Örgütü, ?2010 yılı Yolsuzluk Algılama Endeksi?ni açıkladı. Listeye göre Türkiye bakın kaçıncı sırada?...
Memura fazla mesai zammı müjdesi
2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısına göre, memurların saat başı fazla çalışma ücreti, yeni yılda yüzde 8,7 oranında artacak. Halen 1 lira 15 kuruş olan fazla mesai ücretleri şu şekilde:
Türkiye Ekonomisi Dünyanın En İyisi
İnternethaber.com Sitesinde yayınlanan editör yazısında Dünya Bankası Eski Başkanı James Wolfensohn'un sözlerine atfen Türk Ekonomisi değerlendirilidi. Dünyadaki krize rağmen Türk Ekonomisinin başarısı dünyaya örnek gösterildi.
İç Anadolu'da 8 Milyar Ton Petrol Var
Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğünce yapılan sondaj çalışmaları sonucunda, Konya-Ereğli ve Niğde-Bor havzasında, 8 milyar ton petrollü şeyl bulundu...
Merkez Bankası Enflasyon Tahminini Açıkladı
Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, 2010 yıl sonu enflasyon rakamlarını açıkladı.
10 Bin Kişiye İş İmkanı
Turizmde 9 aylık süreçte 2 bin 289 proje için teşvik belgesi alındı.
Elektrik Üretim Şirketleri Şehirlerin Çöpüne Talip
Enerji şirketleri, son dönemde çöpten elektrik üretimine ağırlık vermeye başladı. Bu da çöp bulamama problemini beraberinde getirdi.
Kapasite Kullanım Oranı Arttı
İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı, geçen yılın aynı ayına göre 7,1 puan artarak yüzde 75,3 oldu. Kapasite kullanım oranı, Eylül ayına göre 1,8 puan arttı.
İş Bankası Rusya'ya Açılıyor
İş Bankası Rusya'da Closed Joint Stock Company Bank Sofia'nın hisselerini satın aldı...
300 Bin Şoföre Sosyal Güvence
300 bini aşkın taksi, dolmuş ve minibüs şoförü sosyal güvenceye kavuşturuluyor.
Flaş! Devlete borcu olanlara müjde
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, elektrik, su ve emlak vergisi borçlarının yeniden yapılandırılacağını açıkladı.
Yeni Godivalar Gelecek
Türk firmaları gözünü, ikinci nesil olmaması nedeniyle önümüzdeki 4-5 yıl içinde kapanacak veya el değiştirecek Avrupalı büyük şirketlere çevirdi. Bakan Çağlayan, bunun için hazırlıkları olduğunu söyledi
Türkiye Batı'ya Sırt mı Dönüyor?
Türkiye?de iş ve siyaset dünyasının nabzını sayfalarına taşıyan The Economist, ülkenin Avrupa bölgesinde ekonominin yükselen değeri olduğunun altını çizdi...
Domates üreticinin yüzünü güldürdü
Tarlada 2 ile 3 TL arasında alıcı bulan, büyük illerdeki marketler ve pazarlardaki tezgahlarda ise 5 ile 8 TL arasında satılan domates, bu sene üreticinin yüzünü güldürdü.
Doğan Petrol Ofisini Sattı
Samsun'da santral de inşa edecek olan OMV, Doğan Holding ile Petrol Ofisi'ndeki hisse oranını yüzde 41.58'den yüzde 95.75'e çıkarmak ve Petrol Ofisi'nin tüm kontrolünü devralmak konusunda mutabakat sağladı.
AVM'lerin Modern Köleleri Tezgahtarlar
Beyoğlu, Nişantaşı, Bakırköy, Akmerkez, Metrocity,Kanyon vb alışveriş merkezlerinde cicili bicili kız ve erkeklerin çalışma saatlerine dikkat çeken Melih Aşık, modern kölelerin nasıl sömürüldüğünü ortaya koyuyor.
Vakıfbank'a 3 milyar tahvil ihracı yetkisi
Vakıfbank'ın bugün yapılan olağanüstü genel kurulunda, 3 yıl içinde 3 milyar lira tutarında tahvil ihracı için Yönetim Kurulu'na yetki verildi.
Borsa 71 binin üzerinde kapandı
İMKB Bileşik Endeksi gün sonunda 556,51 puan ve yüzde 0,79 artışla 71.006,82 puandan tüm zamanların rekoruyla kapandı.Dolar yükseldi. Avro geriledi. Altın fiyatları düştü. İşte gün sonu rakamları:
Bayraktar: Yapamazsak defolur gideriz
TOKİ Başkanı Bayraktar, bundan sonra ana eksenlerinin kentsel dönüşüm olacağını belirterek, ''Devlet ve millet beraber olursa bu iş meyvesini verir'' dedi. Eleştirilere de yanıt veren Bayraktar, planlarını şöyle özetledi: