Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Ekonomi Haberleri

5 Yılda 1 Milyon Kişi İş Sahibi Olacak
1 milyon kişi daha iş sahibi olacaktırÖnümüzdeki 5 yılda ekonominin ihtiyaçlarına göre eğitilecek 1 milyon kişi daha iş sahibi olacaktı...
İş Kurmak İsteyenler 27 Bin TL Hibe
KOSGEB ve Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumunun (İŞKUR), ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin lira hibe verilecek!
Tarım Ve Hayvancılık Alarm Veriyor
1990'da 56 milyonluk nüfuslu ülkemiz 30 milyon ton tahıl üretirken 72 milyonluk nüfusumuzla 2008'de ise 29 milyon ton tahıl üretebildik.
İŞKUR İş Bulamıyor
Milyarlık bütçesi ve 4 bin 300 çalışanıyla faaliyet gösteren İŞKUR, 1.7 milyon kayıtlı işsizin sadece 50 binine iş bulabildi.
Risksiz Yatırımın Adresi: Türkiye
Reuters haber ajansı, gelişmiş ülkeler dışındaki yatırımları için güvenli bir yer arayanlara Türkiye'yi adres gösterdi.
Duble Demiryolu Geliyor
Ulaştırma Bakanı Yıldırım, çoğu hızlı trenden oluşacak yeni ağ ile "kara tren gecikir" anlayışının yerini "hızlı tren yetişir"in alacağını söyledi.
Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel Alacak
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bu ay içerisinde aralarında ceza infaz koruma memuru, zabıt katibi ve şoför olmak üzere 10 bin personel alımı gerçekleştireceklerini söyledi.
Bakan Dinçer 160 Bin Kişiye İş Sağlayacak Formülü Açıkladı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Orta Vadeli Program'da planlanan yüzde 5-5.5 büyümenin bile, mevcut işsiz stokunu çözmediğini belirterek, yaklaşık 160 bin kişiye istihdam sağlayacak yöntemi açıkladı.
İş Bankası 1000 Personel Alacak
İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, "2010 yılındaki gibi her hafta aşağı yukarı bir şube açacağız. Gelecek yıl 50 - 60 civarında şube açılır, bin civarında personel alımımız olur diye tahmin ediyorum.'' dedi...
Darbe Mağdurlarına Emeklilik Hakkı Geliyor
Hükümet, 12 Eylül'de hapis yatan darbe mağdurlarının işkence yıllarını emekliliğe sayacak düzenleme hazırlığında. Öneri MHP'den geldi, CHP ve BDP de destekledi. Hapisteki süre pim gününe ekleniyor...
Dünya, Türkiye'nin Bu Kararını Konuşuyor
Türkiye’de ekonominin hızlı büyüdüğü bir dönemde Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesi, dünyada ilgi uyandırdı. Financial Times, Türkiye’deki faiz indiriminin "yaygın bir biçimde beklendiğini" belirttiği haberinde kararın "riskli bir strateji" olduğu görüşünü aktardı...
Konut Kredisi Tutarına Sınırlama
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tüketicilere verilen konut kredilerine sınırlama getirdi. Konut ve ticari kredilerde gayrımenkul için talep edilen miktarın bankalarca karşılanacak oranı şöyle:
Borsa Düştü, Dolar Yükseldi
İMKB 100 endeksi bugünkü ikinci seansta 2.009,16 puan ve yüzde 3,07 düşerek kapandı. Doların ateşi çıktı,avro da günü yükselişle kapattı. Altın fiyatları günü yükselişle kapattı. İşte kapanış rakamları:
Taksi Zammı Hayata Geçiyor
İstanbul'da taksi ücretlerine yapılması öngörülen yüzde 11,83 oranındaki zammın uygulanmasına, 18 Aralıkta başlanacak...
Elektrik Özelleştirmesinde Şok Karar
Rekabet Kurulu, Boğaziçi, Gediz ve Trakya elektrik dağıtım bölgelerinin Karamehmet ve Kazancı'nın ortak olduğu MMEKA tarafından devranılması halinde hakim durum oluşacağına karar verdi. Kurul bir teklifte bulundu.
Merkez'den Faiz İndirimi
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, bugün yaptığı Aralık ayı toplantısında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 7'den yüzde 6.5’e indirdi. Kurul borç verme faiz oranını ise yükseltti.
Kredi Kartına Disiplin Geliyor
BDDK, bir süredir üzerinde çalıştığı kredi kartlarındaki ‘ödeme oranlarının' yükseltilmesini öngören düzenlemeyle ilgili çalışmalarını tamamladı...
Vodafone'dan Çiftciye Büyük Fırsat
Vodafone’dan çiftçiye yıl boyu konuş hasat zamanı öde kampanyası...
Akaryakıtta Promosyona Son
EPDK, 31 Ocak 2011 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, akaryakıt ve madeni yağ satışlarında istasyonlarda hediye, eşantiyon ve kampanya uygulamalarını yasakladı.
En Ucuz Ve En Pahalı Benzin Hangi İllerde
Türkiye'de, il merkezleri içinde, 3 büyük dağıtım firmasında, şu anda en pahalı benzin Van'da, en ucuz benzin ise Kocaeli'de satılıyor...