• »  90 Bin Rey Ak Parti'yi İktidar Yapabilir
  AK Parti,7 Haziran seçimlerinde küçük farklarla vekillik kaybettiği 18 ile odaklanacak. Buralarda 90 bin oy fazla almak bile tek başına iktidar yolunu açabiliyor..
  90 Bin Rey Ak Parti'yi İktidar Yapabilir
 • »  Büyük Projelerle Türkiye'nin Çehresi Değişiyor
  Kanal İstanbul, Marmaray, Ankara -İstanbul YHT, İstanbul’a 3. havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Körfez geçişi, 3 Katlı Büyükİstanbul Tüneli Projesi’nin aralarında bulunduğu İstanbul’un mega projeleriyle Türkiye’nin çehresi değişiyor
  Büyük Projelerle Türkiye'nin Çehresi Değişiyor
 • »  Teröristleri İhbar Edenlere Ödül Verilecek
  Yönetmelikte yapılan değişiklikle teröristleri ihbar edenlere ödül verilmesi mümkün hale getirliyor
  Teröristleri İhbar Edenlere Ödül Verilecek
 • »  Özkes: CHP Asla Koalisyon İstemedi!
  İstifasıyla CHP'yi sarsan İhsan Özkes, AK Parti'yle koalisyon istenmediğini, kamuoyuna karşı istekli gözükmenin planlandığını açıkladı. Özkes, "Çünkü erken seçime gidilecekti. CHP’nin tiyatrosu buydu. İstiyor olsa 14 madde ile çıkar mı! AK Parti kabul edip bir anlamda intihar ederek bir koalisyon teklif etseydi bile CHP yeni maddeler öne sürecekti" dedi
  Özkes: CHP Asla Koalisyon İstemedi!
 • »  Hürriyet Gazetesi PKK'yı Korumaya mı Çalışıyor?
  Son dönemlerde PKK'nın saldırılarına ilişkin olarak yayınladığı haberlerde terör örgütünü savunan Doğan Grubu'na ait yayın organları bir skandala daha imza atarak, 'PKK saldırısı' için sadece 'patlama' ifadesini kullandı.
  Hürriyet Gazetesi PKK'yı Korumaya mı Çalışıyor?
 • »  Trabzonspor Akhisar'a Takıldı:2-2
  Spor Totot Süper Ligin 3.haftasında Avni Akarde karşılaşan Trabzonspor'la Akhisar Belediye sahadan 2-2'lik beraberlikle ayrıldılar
  Trabzonspor Akhisar'a Takıldı:2-2
 • »  CNNTürk PKK'nın Sözcüsü Gibi!
  Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde teröristlerin yola yerleştirdiği patlayıcının infilak etmesi sonucu 13 yaşındaki Fırat Simpil hayatını kaybetti. CNN Türk ise saldırı için skandal bir KJ'ye imza attı
  CNNTürk PKK'nın Sözcüsü Gibi!
 • »  Nani'den Son Saniyede 3'lük!
  Yıldızlar topluluğu Fenerbahçe, Atromitos zaferinin ardından ligde Antalya'yı 2-1 mağlup etti. 43. dakikada perdeyi açan Nani, 90+6'da attığı muhteşem frikik golüyle Fenerbahçe'ye 3 puanı armağan etti
  Nani'den Son Saniyede 3'lük!
 • »  30 Ağustos'a Katılmamakta Anlaştılar!
  Bahçeli,aynı cümle içinde bile yan yana gelmek istemeyiz dediği HDP ile 30 Ağustos kutlamalarına katılmama konusunda ortak tavır sergiledi.
  30 Ağustos'a Katılmamakta Anlaştılar!
 • »  Davutoğlu: Operasyonlar Devam Edecek!
  Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci ve terör örgütlerine karşı yapılan operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu
  Davutoğlu: Operasyonlar Devam Edecek!
Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Ekonomi Haberleri
03.03.2012 13:03

Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Ödeniyor

Çiftçilere Mazot ve Gübre Desteği Ödeniyor
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, tarımsal destek ödemeleri kapsamında çiftçilere 5 Mart Pazartesi günü itibarıyla yaklaşık 1,9 milyar lira ödeneceğini açıkladı.

Bakan Eker, yaptığı açıklamada, pazartesi günü çiftçilere ödenecek 1,9 milyar liranın en büyük kalemini mazot ve gübre desteğinin oluşturduğunu belirtti.

Bu kapsamda çiftçiye toplamda yaklaşık 1,2 milyar liralık mazot ve gübre desteği ödemesi yapılacağını bildiren Eker, şunları kaydetti:

''2 milyon 261 bin 128 çiftçiye, 578 milyon 431 bin lira mazot desteği, 2 milyon 255 bin 875 çiftçiye, 692 milyon 447 bin liralık gübre desteği ödeyeceğiz. 258 bin 6 çiftçiye ödeyeceğimiz toprak analiz desteğimiz 97,2 milyon lira. Yem bitkileri desteğimiz var, 105,2 milyon lira, üretici birliği aracılığıyla ödediğimiz süt desteği de 92,1 milyon lira. Su ürünleri desteği 94 milyon lira, sertifikalı tohum kullanma desteği 12 milyon lira, hububat desteği var 200 milyon lira, tarım sigortaları desteği ise 24 milyon lira. Toplamda pazartesi günü Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne yaklaşık 1,9 milyar lira aktararak, çiftçiye ödeme yapacağız.''

2012 yılında toplamda yaklaşık 7 milyar 400 milyon liralık destekleme ödemesi yapacaklarına dikkati çeken Eker, 5 Mart'ta ödenecek 1,9 milyar liranın da 2012 yılı desteklerinin bir defada ödenen en büyük dilimi olduğunu bildirdi.

Çiftçilere destekleme ödemeleri kapsamında bu yılın ocak ayında 500 milyon lira ödeme yaptıklarını hatırlatan Eker, bunun dışında nisan ayında 268 milyon lira, mayıs ayında 1,3 milyar lira, haziranda 1,1 milyar lira ödeyeceklerini kaydetti.

Eker, yıl içindeki destekleme ödemelerinin haziran sonuna kadar yüzde 90'dan fazlasını ödemiş olacaklarını söyledi.

Tarımsal destekler geçen yıla göre yüzde 20 oranında arttı

Çiftçiye ödenecek tarımsal desteklerin geçen yıla göre yüzde 20 oranında arttığını dile getiren Eker, ''Yüzde 10 civarında enflasyonu da dikkate aldığımızda, yüzde 20 oranında tarım desteklemelerinde artış var bu sene. Dolayısıyla enflasyonun 10 puan üzerinde çiftçiye bu sene bir nakdi destek sağlamış olacağız'' dedi.

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Hububat Fiyatları Açıklandı
Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker 2012 yılı hububat alım fiyatlarını açıkladı.
Yaş Çay Alım Fiyatları Belli Oldu
Üreticilerin merakla beklediği haber geldi. Hükümet bu yıl yaş çay alım fiyatlarını 1 lira 22 kuruş olarak açıkladı.
PKK'dan 4 Bakana Saldırı Girişimi!
Silvan ilçesinde, 4 Mayıs'ta gerçekleştirilen Silvan Barajı temel atma törenine katılan bakanlar Mehdi Eker, Cevdet Yılmaz, Mehmet Şimşek ve Veysel Eroğlu'nun geçeceği yola önceden konulmuş patlayıcı madde bulunarak imha edildi.
Akif Beki Emre Uslu'yu Yıpratma Kampanyasına Destek Verdi mi?
Daha önce kendi resmi kayıtlarına girilerek kendisi aleyhine bir site tarafından yıpratma kampanyası başlatıldığını iddia eden Emre Uslu, yıpratma kampanyasının ulaştığı yeni boyutları ve bu kampanyaya karışan gazeteciyi açıkladı.
7,2 Milyon Öğrenci İçin Süt İhalesi Yapıldı
Türkiye genelinde 7,2 milyon öğrenciye dağıtılacak Okul Sütü Programı kapsamında dağıtılacak sütün alımı için düzenlenen ihaleye 5 firma katıldı. İhalede Pınar Süt elendi.
Hükümetten Besicilere Hayvan Başına 300 Lira Destek
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, hayvancılık desteğinin en önemli kaleminin besi desteği olduğunu belirterek, bu kapsamda hayvan başına 300 lira olmak üzere toplam 450 bin lira destek verileceğini söyledi.