Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Ekonomi Haberleri
22.05.2012 10:29

Memurlar bugün iş bırakıyor. Türkiye'de hayat duracak!

Memurlar bugün iş bırakıyor. Türkiye'de hayat duracak!
Memur sendikaları, hükümetin 2012 için yüzde 3 buçuk artı 4, 2013 için ise yüzde 3 artı 3 maaş artışını kabul etmedi.

Hükümetle memur maaş zammı pazarlığı yapan yetkili sendika Mmemur Sen Konfederasyonu başta olmak üzere tüm memurlar yarın iş bırakıyor.Daha önceki iş bırakma eylemlerine destek vermeyen Memur Sen bu defa iş bırakıyor.Böylece yarın Türkiye'de hayat duracak.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, memurlar ile hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin, ''Kamu İşveren Kurulu, masada verilen sözlerin altında kalmıştır'' dedi.

HAYAL KIRIKLIĞI

Koncuk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 Nisan'da başlayan toplu sözleşme görüşmelerinin kamu çalışanları ve emekliler yönünden ''hayal kırıklığı'' olduğunu öne sürdü.

Toplu sözleşme masasında, cuma günü ''tamam'' denilen, ''sıcak bakıldı'' denilen konuların, pazartesi günü soğumuş olarak karşılarına çıktığını dile getiren Koncuk, cuma gününden bu yana geriye giden tekliflerle karşı karşıya kaldıklarını vurguladı.

23 MAYIS'TA EYLEM VAR

Koncuk, kamu çalışanlarına artık sokakların işaret edildiğini savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kamu çalışanları, 23 Mayıs'ta, Türkiye genelinde, iş bırakma eylemi yapacaktır. Öğretmenlerimiz ders vermeyecek, sağlık çalışanları hizmet üretmeyecek, trenler çalışmayacak, uçaklar uçmayacak, kamu çalışanları 1 gün boyunca hizmet üretme gücünden gelen gücünü kullanarak hizmet üretmeyecek. Bütün vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Ama iktidar sessiz kaldığımız sürece anlaşılıyor ki bundan sonraki yıllarda da kamu çalışanlarının, emeklilerin sosyal haklarına, ekonomik haklarına, hep kör bakacak. Bu anlayışı değiştireceğiz. Bu anlayışı ancak kamu çalışanlarının iradesi değiştirebilir.''

"YENİ TEKLİFTE YENİLİK YOK"

KESK Genel Başkanı Lami Özgen de hükümetin nihai teklifinin, bunun hiçbir yenilik içermediğini savundu.

Özgen, "Türkiye'deki bütün kamu emekçilerini 23 Mayıs'ta yapacakları greve beklediklerini'' kaydetti

MEMUR SEN DE İŞ BIRAKIYOR

Perşembe günü hizmet kollarıyla birlikte Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na müracaatta bulunacaklarını, bunun öncesinde neler yapılacağı konusunda da Başkanlar Kurulu'nun yeni kararlar aldığını belirten Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, şöyle konuştu:'Eğitim-Bir-Sen olarak bir gün iş bırakma kararı aldık. Bunu da yarın gerçekleştireceğiz. Türkiye genelinde hizmet üretmeme, iş bırakma eylem kararı ve Ankara'da oturma eylemi yapacağız. Perşembe günü de büyük bir katılımla biz buradan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na müracaata, eylem yaparak gideceğiz. Türkiye genelinde de Memur-Sen il temsilciliklerimizi bu talepleri yeniden dillendirerek bizim Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na gidişimize destek olacaklar.''

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
MEB Becayiş Sonuçlarını Açıkladı
Milli Eğitim Bakanlığı özür gurubu öğretmenlerin karşılıklı becayiş sonuçlarını açıkladı
100bin Kişiye İş İmkanı
Çağrı merkezleri, 5 yılda 100 bin kişiye iş imkanı sağlayacak...
Bugün Dünya Kudüs Günü
Dünyanın birçok ülkesinde bugün 'Dünya Kudüs Günü' kapsamında etkinlikler düzenleniyor, Filistin'in özgürlüğü için dualar ediliyor.
Liselerde Ders Saatinin Artırılması İsteniyor
MEB, Ortaöğretim Projesi kapsamında uygulanan ortaöğretim ders programlarının değerlendirilmesi için araştırma yaptı.
İşte emeklinin alacağı intibak zamları
Emekliler arasındaki maaş farkını ortadan kaldırmak amacıyla 1.9 milyon emeklinin intibak farkları hesaplanıyor. 10 ila 339 lira arasında yapılacak intibak zamları 2013’ten itibaren maaşlara yansıtılacak
Öğretmenler Sınav Ücretinden Şikayetçi
MEB tarafından yapılan sınavlarda görev alan öğretmenler, verilen ücretlere isyan etti. Peki, hangi sınav görevlisi ne kadar ücret alıyor?