Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Ekonomi Haberleri
30.05.2012 06:46

Memurlar Hükümetin zammını Protesto ediyor

Memurlar Hükümetin zammını Protesto ediyor
Kamu Görevlileri Hakem Kurulu 2012 yılı için 4+4, 2013 yılı için 3+3 oranında zam verdi.

Teklif 7'ye karşı 4 oyla kabul edildi. Teklife evet diyenler arasında Memur-Sen tarafından kurula önerilen öğretim görevlisi Aydın Başbuğ da bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “ hükümet memurları 4+4’lük hüsrana uğrattı” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk açıklamasında şunları söyledi:

“Toplu sözleşme süreci kamu çalışanlarını hayal kırıklığına uğrattı. Başından itibaren yaptığımız uyarılar da dikkate alınmadı.   Elektriğe, doğalgaza, kömüre,  temel gıda maddelerine yapılan  fahiş zamlar  karşısında memur maaşlarının eridiğini söyledik. Bunun yanı sıra  Türkiye tarihinde ilk defa memurlar 5 aydır zam almadan yaşamaya mahkum edildiler.Bütün bunlar karşısında memurların hak ettiği oran bu olmamalıydı. Ekonomik dar boğazın eşiğinde yaşayan kamu çalışanları için bıçak kemiğe dayanmış durumda.

Biz bu toplu sözleşmeden adalet bekledik. Biz bu toplu sözleşmeden refah payımızı istedik. Yıllardır memurlardan ve emeklilerden esirgedikleri nimette de külfette de adaleti istedik. Toplu sözleşme yaptığınız zaman daha yüksek oranda maaş zamma alacaksınız dediler. Dedikleri bu ise, biz kabul etmiyoruz. Kimsenin memurları, kandırmaya aldatmaya hakkı yoktur. Ek ödeme almayan kamu çalışanlarını görmezden gelmeye hakkı yoktur. Öğretmenleri, PTT çalışanlarını, din görevlilerini, öğretim görevlilerini, KİT çalışanlarını, sağlık ve maliye çalışanlarını kısaca 2 milyon 100 bin kamu çalışanını yok sayan bir anlayışı kabul etmiyoruz.

Daha ilk günden düğmenin yanlış iliklendiğini söylemiştik. Geldiğimiz nokta maalesef, söylediklerimizde ne kadar haklı olduğumuzu bize gösteriyor. Hak etmedikleri muameleyle karşı karşıya kalan kamu çalışanlarının yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyoruz. Haklılığımızı yasal zeminler çerçevesinde aramaya, hakkımızı alana kadar mücadeleye devam etmeye kararlıyız”.

Türkiye Kamu-Sen olarak tüm illerde 30 Mayıs 2012 Çarşamba günü (yarın) kitlesel basın açıklaması yapacağız. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da aynı tarihte saat 12.30’de Güvenpark’ta açıklama yapacak.

AHMET GÜNDOĞDU BUGÜN 10:30'DA AÇIKLAMA YAPACAK
Memur Sen'den üyelerine yapılan açıklama;
Ek Ödeme olmazsa imza söz konusu olmayacak. Bazı haber sitelerinde Memur-Sen imzaladı türü çıkan bilgiler kirli bilgidir. Kamu Sen ve KESK temsilcileri de başından beri masadadır. Görüşmelerin geç saatlere kadar devam edeceği tahmin ediliyor. Yarın 10.30'da Genel Başkan Ahmet Gündoğdu sonucu basınla paylaşacaktır.

Başta üyelerimiz olmak üzere bütün kamuoyuna duyurulur.

Ali YALÇIN
EĞİTİM-BİR-SEN Genel Basın Yayın Sekreteri

8 lira 16 kuruşluk zam
Yapılan 0,5’lik artış en düşük memur maaşında 8 lira 16 kuruş, ortalama memur maaşında ise 9.47 kuruşluk artış sağlayacak. En düşük memur maaşına yapılan zam 57 lira yerine 65 lira, ortalama memur maaşına  66 lira yerine 75 lira zam yapılmış oldu.

Ortak eylem kararı alınıyor
Kamu Sen’in, Hakem Kurulu’nun kararına karşı bugün 12.30’da Başbakanlık’a en yakın park olan Kızılay Güvenpark’ta eylem yapacağı öğrenildi. KESK de Memur Sen ve Kamu Sen’le birlikte ortak eylemler yapılabileceğini bildirdi.
KESK Başkanı Lami Özgen, ”Hakemin ortaya çıkardığı karar şike kararıdır. Bizim tarafımızdan kabul edilmeyecektir” dedi. Özgen, şöyle devam etti: “KESK olarak karar ne olursa olsun bundan sonraki süreçte buna karşı pratik eylem tutumlarımızı sürdüreceğiz. Bu yasayla bize dayatılan ilk toplu sözleşme böylelikle kendiliğinden ortadan kalkmıştır.”

İtiraz hakkı yok
Hakem Kurulu’nun kararlarına itiraz hakkı bulunmuyor. Kurul kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

MEMUR-SEN’İN SEÇTİĞİ ÜYE ALEYHLERİNDE OY KULLANDI
11 üyeden oluşan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nda Memur-Sen’in kurula üye olarak gösterdiği Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aydın Başbuğ da teklifin kabul edilmesi yönünde oy kullandı. Teklif Sayıştay Başkanı Recai Akyel’in de oylarıyla 7’ye karşı 4 oyla kabul edilmiş oldu.

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
40 Bin Öğretmen Ne Zaman Atanacak?
Binlerce öğretmen adayının merakla beklediği 40 bin öğretmenin atamasının yapılacağı tarih belli oldu. İşte bakan Nabi Avcı'nın açıklaması...
IŞİD Kafa Kesmeye Devam Ediyor!
IŞİD ABD'li gazeteci James Foley'in ardından bir başka Amrikalı gazeteci Steven Sotloff'un da kafasını kesti ve görüntüleri de yayınladı. İşte IŞİD korkunç katliamı...
Öğretmen Atamalarıyla İlgili Büyük Gelişme
Öğretmen atamalarıyla ilgili yeni taslak başbakanlığa sunuldu. Köklü değişiklikler geliyor...
Tayini Yapılmayan Memura Müjdeli Haber
Öğretmen, asker, hakim ve savcıların eş durumundan tayinleri konusunda tartışmalar sürerken, bazı kamu kurumlarında 'nakil için 5 yıl şartı' mahkemeden döndü.
G.Antep Bombacısını Arkadaşı İhbar Etti
Gaziantep'te 4'ü çocuk 9 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı organize edenler arasında yer alan öğretmen M.H.'nin arkadaşının ihbarı sonucu yakalandığı ortaya çıktı.
Şırnak'ta Operasyonlar Devam Ediyor
Şırnak'ta dün akşam saldırı düzenleyen teröristlerin yakalanması için başlatılan operasyon sürüyor...