Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Güncel Haberler
01.08.2013 01:52

Erdoğan: 'Yeni 28 Şubatlara İzin Vermeyiz!'

Erdoğan: 'Yeni 28 Şubatlara İzin Vermeyiz!'
Demokrasilerde sandık dışı her müdahalenin gayri meşru olduğunu belirten Başbakan '12 Eylül'de, 28 Şubat'ta ne sıkıntılar yaşandığını çok iyi biliyorum. Türkiye'de bundan sonra bu tür hukuksuzlukların yaşanmasına asla rıza göstermeyiz' dedi. 'Herkes bizi sevmek zorunda değil' ifadelerini kullanan Erdoğan, ayrım yapmaksızın 76 milyonun hükümeti olduklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurul'una katılarak delegelere hitap etti. Türkiye ekonomisinin son 10 yılda aldığı mesafeyi verilerle aktaran Başbakan, 'Türkiye hem gıptayla izleniyor, hem örnek alınıyor, hem de takdir ediliyor' diye konuştu. Başbakan özetle şunları söyledi:

BOYUN EĞMEDİK KAZANDIK

Biz bugünlere gerçekten çok zor şartlar altında ulaştık. Ne badireler atlattığımızı sizler de çok iyi biliyorsunuz. İnanın bir kez boyun eğseydik, bir kez taviz verseydik Türkiye'yi böyle 3 kattan fazla büyütemezdik. Formül çok ama çok net kardeşlerim. Eğer ekonomideki kazanımlarımızı koruyacaksak demokrasiye sahip çıkacağız. Eğer ekonomiyi daha da büyütmek istiyorsak demokrasiye daha fazla sahip çıkacağız.

İŞ ADAMLARI TEHDİT EDİLİYOR

76 milyonun fertleri arasında hiçbir ayrım yapmak, asla. Batı ne hizmet alıyorsa Doğu da aynı hizmeti alacak. 10 yıl önce denilseydi Bingöl'e, Şırnak'a havalimanı yapılacak. Kim inanırdı buna? Hayal bile edilemezdi. Hakkari Yüksekova'da havalimanı yapmak istiyoruz ama müteahhit tehdit ediliyor. İş makineleri yakıldı. Müteahhit korku belasına çalışamıyor. Yetmiyor. Bir de ne var? İhale bedelinin yüzde 10'unu Kandil'e göndereceksin. Bu şartlar altında bu eserler inşa ediliyor.

SEVMEK ZORUNDA DEĞİLLER

Bizi sevmeyenler olacaktır. Herkes bizi sevmek zorunda değil. Bunu samimi söylüyorum. Ama biz 76 milyonun tamamının hükümetiyiz. Seven sevmeyen fark etmez. Bunu biliyoruz. Ama sandık da bunun için var. Seçim sandığı milletin önüne gelir. Millet o engin feraseti ile iktidardaki partiye hesabını sorar. Ya tamam ya da devam der. Milletin tercihini özgürce kullandığı bir ortamda diktatörlük olmaz. Sandık demokrasinin namusudur. Sandık demokrasilerde hesap sorma makamıdır. Emniyet sübabıdır. Sandık sonucundan asıl ders çıkarması gereken kazanan değil kaybeden olmalıdır.

ARTIK SADECE SANDIKTA

Türkiye'de artık demokrasiye sadece sandıkta müdahale edilebilir. Bunun dışındaki her müdahale artık gayri meşrudur. Burada bulunan birçok arkadaşımın 12 Eylül döneminde olsun, 28 Şubat döneminde olsun ne tür sıkıntılar yaşadığını çok iyi biliyorum. Cadı avlarının yapıldığı, kredilerde ayrımcılığın uygulandığı, teşviklerde bazılarının kayrıldığı dönemlerden geçtik. Türkiye'de ne bugün ne de bundan sonra bu tür hukuksuzlukların yaşanmasına asla rıza göstermeyiz.

BİZ BİR OLMAYA MECBURUZ

Dağda ya da şehirde meydanları işgal ederek, sokakları terörize ederek demokratik hak dile getirilmez. Bu demokrasiye sadece zarar verir. Demokrasinin tehdit altında olduğu bir ülkede kuşkunuz olmasın ekonomi de tehdit altında olur. Camı çerçevesi indirilen ensafın günahı neydi? Bu ne biçim bir anlayış, bunu anlamak mümkün mü? Biz bu istikrar ve güven ortamını çok zor tesis ettik arkadaşlar. Biz bir olmaya, beraber olmaya. Hepsinden öte kardeş olmaya mecburuz. Birbirimizi Allah için sevmeye mecburuz. Hiçbir ayrıma tabi tutmadan birbirimizi yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz.'

Yolsuzluk varsa gereğini yaparız

Başbakan Erdoğan'ın gündeminde faiz lobisi ve yolsuzluklar da vardı. Faizin artırılmasına her zaman karşı olduğunu belirten Başbakan, 'Faiz dışı gelirlerde oynanan oyunlara da hele hele çok karşıyım. Faiz lobisi uyanık. Garibim tüketicileri o komisyonlar çökertiyor' dedi. Sermayenin renklere ayrılmasına göz yummayacaklarını, iş adamlarının hepsine eşit mesafede olduklarını belirten Başbakan. 'Taş üstüne taş koyanın yanındayız. Ama birileri de yolsuzluk yapıyorsa kusura bakmasınlar orada da herhangi bir ayrıma gitmeden gereğini yaparız. Kimse de onu farklı yere çekmesin. Acaba neden? Varsa bir yanlış gereği yapılır.'

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Japonya'da Büyük Sel Felaketi!
Şiddetli yağışlar, Japonya genelinde sel ve heyelana yol açtı. Taşan Kinugava nehri, 65 bin nüfuslu Joso kentini sular altında bıraktı. On binlerce kişi tahliye edildi.
Hatay Rayhanlı'da Feci Kaza!
Hatay’da inşaat işçilerini taşıyan kamyonetin takla atması sonucu meydana gelen kazada 6 işçi hayatını kaybetti, 25 işçi yaralandı.
Cizre'de 32 Terörist Öldürüldü
Cizre'deki operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok'un verdiği bilgiler olayın gerçek yüzünü gözler önüne serdi.
Tüm Olumsuzluklara Rağmen Büyüyoruz!
Ülkemiz tüm namüsait şartlara rağmen beklenden daha yüksek büyüme gerçekleştirdi.Türkiye İstatistik Kurumu 2. çeyrekte yüzde 3,8 büyüdüğümüzü açıkladı.
Şemdinli'de 7 Terörist Öldürüldü!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki ormanlık alanda terör örgütü PKK mensubu 7 kişinin cesedi bulundu.
Hürriyet 400 Vekil Haberinde Hatasını Kabul Etti
Hürriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 vekil' tartışmasıyla ilgili sözlerinin internet sitesinde "400 vekil çıksaydı Dağlıca olmazdı" şeklinde verilmesinin hata olduğunu kabul etti. Hürriyet hatasını kabul etti ancak ülkeyi geren kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.