Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Güncel Haberler
14.03.2011 06:38

İbrahim Tatlıses'in Vurulma Sebebi?

İbrahim Tatlıses'in Vurulma Sebebi?
İbrahim Tatlıses silahlı saldırı sonucu hastaneye kaldırıldı. İbrahim Tatlıses Şişli'de silahlı saldırıya uğradı. İbrahim Tatlıses hayati tehlikeyi atlattı.

Saldırının sebebi şu ana kadar açıklık kazanmadı ancak şarkıcının vurulmasının Kuzey Irak'taki yatırımlarıyla ilgili olabileceğine dair iddialar var.

Tatlıses ile ilgili Haberlere tıklayınız...

ŞOK İDDİA..Tatlıses Düşen Uçağa Son Anda Binmemiş

İbrahim Tatlıses'ten İyi Haber

Tatlıses Saldırısında Şüpheli İlk İsim;Hüseyin Bozan

Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu Tatlıses'in son durumu ile ilgili açıklama yaptı;

Bu açıklama öncesinde bizzat sayın İbrahim Tatlıses'i ziyaret ederek geldim. Kendisinin şu anki durumu ameliyat sonrasındaki ilk durumundan daha iyi. Tomografide olumsuz bir işaret görmüyoruz.
Beyindeki ödemi önlemek için tarafımızdan uyutulmaktadır. Yarın sabah saatlerinde çekeceğimiz beyin bilgisayarlı tomografi sonrası uyandırıp uyandırmamayı değerlendireceğiz. Ameliyat sonrasından çok daha ilerdeyiz şu anda, bunu söylemek isterim. Düzenli aralıklarla bilgi vereceğiz. Bizzat yarın sabah saat 10'da basın toplatısı yapacağız. Bu süre içinde Acıbadem Maslak Hastanesi dışında size verilen bilgilere itibar etmeyin. Biz bilgileri aile ile paylaşıp sizlere vermekteyiz.
Çeşitli sitelerde gerçeği yansıtmayan bilgiler dolaşmaktadır, bunlardan önce toplu basın toplantıları ile sizlere verdiğimiz bilgilere itibar edin.

Hayati risk azaldı diyebilir miyiz? Eğer hastada olumsuz bir gelişim değişim görünmezse bu böyle yorumlanır.
Sabah bilgisayarlı beyin tomografisindeki sonuca göre hangi tedavi yapılacak veya uyandırılacak mı ona karar vereceğiz.
Bu tür operasyonlardan sonra oldukça uzun süre bu tip sorunlar devam edebilir. Temel hedefimiz sayın Tatlıses'in hayatta kalması. Bundan sonrası için bir şey söylemek için çok erken.
Bu tür yaralanmalar sonrası yeni ameliyatlara ihtiyaç duyulabilir ama şu an gereken bir durum yok.

İKİNCİ AÇIKLAMA: "HAYATİ TEHLİKESİ AZALARAK DEVAM EDİYOR"
Silahlı saldırıya uğrayan sanatçı İbrahim Tatlıses'in doktoru Prof. Dr. İlhan Elmacı, "Konuşma güçlüğü olacağını zannetmiyorum. Beyin hasarının olduğu taraf konuşmayı kontrol eden bölüm değil. Ama bir kuvvet kaybı olabilir" dedi.

Prof. Dr. İlhan Elmacı, sanatçının son durumuyla ilgili olarak basın mensuplarına açıklama yaptı. Şu anda uyutulan Tatlıses'in tomografisini çektiklerini anlatan Elmacı, ameliyat öncesine göre durumunun iyi olduğunu vurguladı. 24 saat gözetim altında tutulacak olan sanatçıya yarın yeniden tomografi çekeceklerini anlatan Elmacı, "Hayati tehlikesi azalarak devam ediyor. Bu bizi bir anlamda rahatlatmıştır. Ailesi buradadır. Çok ziyaretçisi var. Ama yoğun bakıma kimse girmiyor. Bazı haberler oluyor aileyi rahatsız eden. Yoğun bakım kontrolümüz altındadır" dedi.

Uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu başından yaralanan Tatlıses'te kalıcı bir hasar olabileceğini vurgulayan Prof. Dr. İlhan Elmacı, "Asıl amaç bugün için hayati riski kaldırmaktır. Yaptığımız ameliyat zaman içinde kalıcı bir durumu ortadan kaldırmayı da amaçlamaktadır. Bize geldiğinde sol tarafında tamamen felç vardı. Şu anda başka bir ameliyat gerekmiyor. Bu olay ilk olduğu sırada şuuru açıktı. Yarım saat içinde uyandırma zorluğu vardı" diye konuştu.

Elmacı, beyin içerisinde ciddi bir hasar meydana geldiğini ifade ederek, "Açık beyin yarası mevcuttu. Beyin açıkta izlenmekteydi. Ameliyattan sonraki süreçte yoğun bakıma aldık. Kafa içi basıncı düşürmek için deneyimli ekibimiz var. Kafa içi basıncını düşürmek için kullandığımız ilaçlar var. Ara ara gelişmeleri tomografi ile takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

Saldırı sırasında Tatlıses'in yanında bulunan Buket Çakıcı'nın durumunun daha iyi olduğunun altını çizen Elmacı, "Ameliyattan uyanık olarak çıktı. Onda beyinle ilgili oluşmuş bir hasar yok" dedi.

Prof. Dr. İlhan Elmacı, tüm müdahalelerin zamanında yapıldığının altını çizerek, "Konuşma güçlüğü olacağını zannetmiyorum. Beyin hasarının olduğu taraf konuşmayı kontrol eden bölüm değil. Ama bir kuvvet kaybı olabilir. Görünüm açısından bir sıkıntı yok. Biz 24 saat buradayız" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "Kısmi felç söz konusu olur mu?" sorusuna, "Olabilir" karşılığını veren Elmacı, "Ona bağlı bir hasar olma ihtimali var. Şüphelerim var. Onu zaman içerisinde göreceğiz. Önce hayati riskle mücadele etmemiz lazım, sonrasında vücut fonksiyonlarını yerine getirmesi lazım. Bir yıllık bir süreç oluyor" dedi.

"İyimser olmak zorundayız" diyen Elmacı, "Geceye göre daha iyi durumdayız. 24 saatten sonra tomografide her şey iyi giderse ilaçları kesip genel nörolojik duruma bakacağız" şeklinde konuştu.

Olay yerinde bulunan 11 merminin aynı silahtan çıktığı belirlendi. Yeni ortaya çıkan bir iddiaya göre fotoğraf çektirmek isteyen bir genç arabayı yavaşlattı ve Tatlıses'i hedef haline getirdi. Bu arada Tatlıses'in kardeşi, "Bundan sonra düzelse de artık İbrahim Tatlıses'in sahne hayatı bitti" dedi.

İbrahim Tatlıses, Beyaz TV'de İbo Şov programının tamamladıktan sonra, Maslak'taki Nurol Plaza önünde saat 00:00 sıralarında saldırıya uğradı. Tatlıses'e uzun namlulu silahlarla ateş edilmesinin yarattığı şokun ardından saldırıyı kimin gerçekleştirdiği merak ediliyor.

Tatlıses'in bulunduğu araca Kalaşnikof marka silahtan çıkan 4 mermi isabet etti. Çevredeki binalarda da 4 mermi izi tespit edildi, olay yerinde 11 adet boş kovan bulundu.

Tatlıses'in Urfa'da yaşayan eski eşi Adile Tatlı ve kızının olaydan sonra İstanbul'a hareket ettiği öğrenildi.

Adile Tatlı'nın Şanlıurfa'daki evinde basın mensupları ile karşılaşan bir genç, Tatlıses'in yeğeni olarak kendini tanıttı; ancak isim vermekten kaçındı. Tedirgin olduğu gözlenen genç, basın mensuplarını eve almamakta ısrar etti. Genç, Adile Tatlı'nın İstanbul'a uçakla mı yoksa kara yolu ile mi gittiğini söylemedi.

Adalet Tatlı, ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses'in ilk eşi. Tatlıses şöhret olduktan sonra onu memleketi Şanlıurfa'da bıraktı ve İstanbul'a geldi. Ünlü türkücü başka aşklar yaşasa da Adalet Hanım, hep onun eşi olarak kaldı.

FOTOĞRAF İSTEYEN GENÇ HEDEF HALİNE GETİRDİ

Yeni ortaya çıkan bir iddiaya göre fotoğraf çektirmek isteyen bir genç arabayı yavaşlattı ve Tatlıses'i hedef haline getirdi. Bu olayın hemen ardından saldırganlar harekete geçti. Şoförünün ise hasarı azaltmak için silahıyla karşılık vermek yerine arabayı uzaklaştırdığı öğrenildi.

İstanbul polisi, Tatlıses'in şoförü Çalışkan ve Derya Tuna'nın da aralarında bulunduğu bazı yakınlarının bilgisine başvurdu.

Çevredeki binaların güvenlik kameraları ve MOBESE kayıtları ile Tatlıses'in programının son bölümünün görüntüleri incelemeye alındı.

Silahlı saldırıyı gerçekleştirenlerin en az 2 kişi olduğu tahmin ediliyor.

Olayda terör veya suç örgütü emaresine rastlanmadı, bu nedenle soruşturma Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

VALİ MUTLU: MERMİLER AYNI SİLAHTAN

Saldırıyla ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu, atılan 11 merminin de aynı silahtan çıktığını söyledi.

Vali Mutlu, "Tehdit edildiğine dair herhangi bir bilgi ya da koruma talebi yok" diye konuştu.

OTOMOBİL TESPİT EDİLDİ

Başından vurulan İbrahim Tatlıses'in ameliyatı sırasında hastanede NTV mikrofonuna konuşan Kral TV Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay, şarkıcının yakınlarından aldığı bilgiye göre polisin saldırı yapılan arabayı tespit ettiğini söyledi.

POLİS AMELİYATA GİRENE KADAR YANINDAYDI

Ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses’in hastanede yapılan tedavisi sırasında üst düzey rütbeli Emniyet Müdürlüğü personeli sanatçının yanında bulundu. Vurulduktan sonra ilk tedavisi sırasında başı sarılı bulunan İbrahim Tatlıses’in ameliyata alınmadan önce gözlerinin açık olduğu ancak hiç konuşmadığı öğrenildi. Emniyet Müdürlüğü personelinin kendisine saldıranlarla ilgili bir şey söyleme ihtimaline karşılık ameliyata alınana kadar İbrahim Tatlıses’in yanından hiç ayrılmadıkları öğrenildi.

HÜSEYİN TATLI: ARTIK PLAKLARDAN DİNLENECEK

Yaşananlara tanıklık eden Beyaz TV İstanbul Temsilcisi Sedat Yazıcıoğlu, NTV canlı yayınında çarpıcı bir ayrıntıyı aktardı:

"12.00'ye 20 kala gibi İbo Show'un yayını bitti, 10 kala da dışarı çıktı. Kameraman arkadaşların aktardıklarına göre 5-6 el silah sesi duyuyorlar, birisi havaya ateş ediyor diye düşünüyorlar. Maslak'taki Efendy Center'dan ana caddeye 20-30 metrelik bir yol var.

Ana caddeye çıkmak için tam köşede durduğu anda beyaz bir Laguna'nın içindeki 3 kişi, ağır makineli silahlarla saldırıyı gerçekleştiriyorlar.

Bir ayrıntı daha var, ne kadar doğru bilmiyorum. Tam çıkış anında bir genç Tatlıses'in yanına yaklaşıp fotoğraf çektirmek istiyor. Tatlıses'in çıkışını o genç yavaşlatıyor. Organize bir şey de olabilir, şu an bilemiyoruz.

Polis güvenlik kameralarını topladı, şu an araştırılıyor.

İbrahim Bey yayında çok neşeliydi, Harran'dan gelen 23 öğrenci vardı. Hemşehrisi olan öğrencilerle sohbet etti.

Yayında 'korkmuyorum' dedi ancak bunu arada bir söylerdi, aldığı tehditle ilgili olduğunu sanmıyorum. O cümleyi tekrar izledik biz. Ama sanki içine bir şey doğmuştu, ölümden, ecelden bahsetti. Sakıp Sabancı'dan söz etti. Allah'a yakın olduğunu, ecelden korkmadığını söyledi.

Şoförü o anı anlatırken 'Ateş edilmeye başlandığında karşılık verebilirdim ama karşılık verseydim çok daha kötü olurdu, katliam olurdu' diyor. Şoför en akıllısını yapıyor, basıp gaza gidiyor. Şoförü aynı zamanda koruması.

İçeride kardeşiyle konuştum, Hüseyin Tatlı'yla. Hüseyin Tatlı, ameliyata ilk ve ikinci girişinde yanındaymış. Tatlı, 'Ben yakından yüzünü gördüm, melekler gibi uyuyordu. Suratı beyazdı. Bundan sonra düzelse de artık İbrahim Tatlıses'in sahne hayatı bitti. Hayranları artık Tatlıses'i plaklarından dinlerler, izlerler' dedi.

Şu andaki görünüm sol tarafının felç olma ihtimali yüksek. Bunların hepsini zaman gösterecek.

Sürekli söylenen, yakınlarının söylediği şey şu: Iraklılardan bahsediyorlar. Kuzey Irak'ta bir bir konut işine girmişti. Herkes bunun üzerinde duruyor. Oradaki ortaklarıyla araları açılmıştı. Bunu tabi ki güvenlik güçleri aydınlatacak."

DERYA TUNA'DAN İLK AÇIKLAMA

"İnşallah iyileşecek, aramıza dönecek"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Acıbadem Maslak Hastanesi'ni dört kez arayarak, İbrahim Tatlıses'in durumu hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Silahlı saldırı sonucu yaralanan İbrahim Tatlıses'in tedavi gördüğü Acıbadem Maslak Hastanesi İbo'nun sevenlerinin akınına uğradı. Tatlıses'in eski eşi Derya Tuna basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "İnşallah iyileşecek, aramıza dönecek sizlere röportaj verecek" dedi. Tatlıses'in durumuna ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 kez hastaneyi arayıp, bilgi aldığını söyleyen Tuna, "Kendisine çok teşekkür ederiz. Çok yakında ilgileniyor, sağolsun" dedi.

Saldırıda Kalaşnikof Kullanılmış
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Maslak'ta uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses'in hayati tehlikesinin geçtiğini ve şuanda daha iyi bir tablo içerisinde sağlığının seyrettiğini açıkladı. Vali Mutlu, saldırganların 2 kişi olduğunu ve sıkılan 11 kurşunun aynı silahtan çıktığını aktardı.

Şişli Büyükdere Caddesi üzerinde aracıyla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses'in tedavisi özel bir hastanede sürüyor. İstanbul Kongre Merkezi'nde Değişim Liderleri Zirvesi'ne katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın konuyla ilgili açıklama yaptı.

Saldırının dün gece 00.30 sularında gerçekleştirildiğini belirten Vali Mutlu, "Değerli sanatçımız İbrahim Tatlıses, bir çekim programını bitirdikten sonra Büyükdere Caddesi üzerinde bir silahlı saldırıya maruz kaldı. Sanatçımıza acil şifalar diliyorum. Sağlığının şuan itibariyle olumlu seyrettiğini biliyoruz. Ümit ediyoruz önümüzdeki saatler itibarıyla daha iyi bir tablo söz konusu olabilecek. Hayati tehlikesinin geçtiğini, şuanda daha iyi bir tablo içerisinde sağlığının seyrettiğini biliyoruz." diye konuştu.

Tatlıses'in aracına 11 el ateş edildiğini ifade eden Vali Mutlu, "Olayla ilgili olarak Büyükdere Caddesi üzerinde seyrederken arkadan bir aracın 11 el ateş etmek suretiyle silahlı saldırıyı gerçekleştirdiğini biliyoruz. Araç marka olarak biliniyor. İçerisinde iki kişinin net olarak olduğunu biliyoruz. Aracı kullanan ve diğer kişi silahı kullanan.

Ama bunun ötesinde diğer detayları ekibimiz yoğun bir şekilde takip ediyor. Her detayı olayın çözümü noktasında en hassas şekilde değerlendirmeye devam edeceğiz. Kısa süre içerisinde emniyet teşkilatımız bu olayın faillerini adli makamlara teslim edeceklerdir. Bir kez daha sanatçımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Failleri bulmak için emniyetin yoğun bir çalışma içinde olduğunu dile getiren Vali Mutlu, "Kimlik tespiti konusunda çalışıyoruz. Emniyetimizin yoğun bir çalışması var. Bütün bulgular bu noktada değerlendiriliyor. Tek bir araçtan saldırının yapıldığı şuanda net. Kendileri araca bindikten ve aracın hareket etmesinin ardından arkadan gelen bir aracın, solama yapmak üzere arkadan gelen aracın ateş ettiğini biliyoruz. Kullanmış oldukları araca isabet eden 4 mermi var. Araca isabet eden mermilerin iki tanesinden biri İbrahim Tatlıses'e, diğeri de asistanına isabet ediyor. Tek bir silahtan ateş edilmiş. Kullanılan silahın türünün kaleşnikof olduğunu biliyoruz. Uzun namlulu silah derken bunu da belirtelim." diye konuştu.

KENDİ ÖZEL KORUMALARI VAR, KORUMA TALEBİ YOK

İbrahim Tatlıses'in tehdit aldığına yönelik bir bilginin olmadığını aktaran Vali Mutlu, "Bize bu konuyla tehdit aldığı yönünde intikal etmiş bir bilgi yok. Böyle bir şey paylaşılmış değil. Kendi özel korumaları var. Bizden de herhangi bir koruma talebi yok." şeklinde konuştu.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise olayın bütün boyutlarıyla incelendiğini belirterek, Tatlıses'e geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başbakan:"Gereken Yapılsın"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Şişli'de uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan sanatçı İbrahim Tatlıses'in tedavi gördüğü hastaneyi arayarak sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığı bildirildi.

İbrahim Tatlıses'ten İdo adlı oğlu bulunan Derya Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Başbakan Erdoğan hastaneyi 4 kez aradı, sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Başbakan'dan Allah razı olsun, sürekli ilgileniyor, durumunu arayıp soruyor" diye konuştu.

-"TATLISES'E ŞİFA DİLİYORUM"

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Değişim Liderleri Zirvesi"nin ardından Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıya ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Yazıcı, "Olayın failleri hakkında şu ana kadar bir bilgim yok. Tabii vahim bir olay. Tatlıses'e şifa diliyorum. Teröristleri lanetliyorum. Akşam haberleri izlerken, emniyetin faillerle ilgili ilk ipuçlarını elde ettiği yönünde bilgiler geçti. Diliyorum ki yakalanırlar. Elbette hakkettikleri neyse ona göre cezalandırılırlar. Olayın bir terör bağlantısı var mı yok mu, başka bir sebep mi var, elbette bütün yönleriyle açığa çıkacak. O zaman daha sağlıklı bir değerlendirme yapacağız" diye konuştu.

Vurulduktan Sonraki İlk Sözleri
Dün gece uğradığı silahlı saldırı sonucu başından vurulan İbrahim Tatlıses'in vurulduktan hemen sonra yaşadıklarını eski basın danışmanı Ozzy anlattı.

Ozzy, saldırı anında yanında bulunanlardan aldığı bilgilere göre Tatlıses'in vurulduktan hemen sonra bilincinin açık olduğunu ve hastaneye götürülürken sürekli olarak "Olmadı şimdi, olmadı bu." sözlerini söylediğini belirtti.

Şoförüyle birlikte program çıkışında uğradığı silahlı saldırıda başından vurulan Tatlıses'in şoförü hakkında da bilgi veren Ozzy, şoförünün saldırıdan yara almadan kurtulduğunu söyleyerek, şoförünün "Kurşunlar sağımızdan solumuzdan her tarafımızdan akıyordu. Ben de kendimi yere attım. Onu koruyamadım." dediğini söyledi
Saldırıyla İlgili Şok İddia!
'Saldırı Siyasi Olabilir'
Dün gece silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses'in kuzeni İbrahim Tatlı, ünlü sanatçının vurulmaması halinde bugün İstanbul 3. bölgeden milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunacağını iddia etti.

Kendisi de AK Parti Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olan ünlü sanatçının adaşı olan kuzeni İbrahim Tatlı, "Akrabalarımızın büyük bölümü olayı duyunca İstanbul'a gitti. Saldırı haberi ile hepimiz şoke olduk. İbrahim Tatlıses, akrabalarımıza bugün İstanbul 3. bölgeden AK Parti milletvekili aday adaylığı için başvuracağını söylemişti. Biz bugün onun müracaat etmesini beklerken, böyle bir haber aldık. Kimseyle husumeti düşmanlığı yoktu, saldırı siyasi olabilir" dedi.

İbrahim Tatlıses'in Kuzey Irak'ta inşaat sektörüne girmeyi planlıyordu ve bunun için Erbil'de görüşmeler yapmaya gitmişti. Saldırganların Kuzey Iraklı olduğu belirtiliyor. Polisin ise saldırganların eşgalini belirlediği kaydediliyor. Saldırıda, Tatlıses'in yardımcısı olduğu belirtilen Buket Çakıcı'nın da yaralandığı bildirildi.

İddialara göre, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Şişli'de saat 00.00 sıralarında kimliği belirsiz şahısların silahlı saldırısına uğradı.

Uzun namlulu silahlarla uzun mesafeden gerçekleştirilen saldırıda Tatlıses ile yanında bulunan ve yardımcısı olduğu belirtilen Buket Çakıcı da yaralandı. Tatlıses ve Çakıcı, ilk olarak Özel Levent Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılar, buradan ambulansla Özel Maslak Acıbadem Hastanesi'ne sevk edildi. Sevk sırasında Tatlıses'in korumaları görüntü almaya çalışan basın mensuplarına saldırdı.

Olay yerini emniyet kordonuyla çeviren polis, detaylı delil araştırması yaptı. Olay yerinde çok sayıda uzun namlulu silaha ait mermi kovanları bulundu. Polis, saldırıyı gerçekleştiren ve siyah bir otomobille kaçan failleri yakalamak için çalışma başlattı.

Edinilen bilgiye göre, İbrahim Tatlıses'in Şişli'de bir araçtan uzun namlulu silahla ateş edilmesi sonucu yaralandığı bildirildi.

SALDIRININ KAYNAĞI KUZEY IRAK MI?

Saldırıda uzun namlulu silah kullanılması, olayın arkasında bölücü terör örgütü PKK'nın bulunduğu şüphelerini de doğurmuştu ama iddialara göre, saldırının ardında Tatlıses'in yollarını ayırdığı Kuzey Irak'taki ortakları var. Bu arada polisin yaptığı araştırmalar, MOBESE, plazanın ve bölgedeki işyerlerinin kameralarının kayıtlarının incelenmesi sonucu, Iraklı olduğu belirlenen 3 saldırganın peşine düştüğü öğrenildi.

KURTULMA ŞANSI YÜZDE 50
Saldırının ardından Tatlıses'in yakınları ve sanatçı dostları Maslak Acıbadem Hastanesi'ne akın ediyor. Hastaneye gelerek bilgi alan aynı zamanda doktor olan şarkıçı Ferhat Göçer, hastane önünde yaptığı açıklamada "Ben öldüğünü duydum. Ama öyle bir şey yok. Doktorlarla konuştum yüzde 50 kurtulma şansı var. Ben ümitliyim. Daha kötüsünü düşünerek buraya gelmiştim. Beyine ne gibi hasar verir bu ileride belli olacak " dedi.

Bu arada Fatih Terim, Selami Şahin, Cengiz Kurtoğlu, Hakan Altun, Ahmet Selçuk İlkan, Ebru Gündeş'in de aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü hastaneye gelerek Tatlıses'in durumu hakkında bilgi aldı
11 KURŞUN SIKTILAR
İbrahim Tatlıses'in aracı yaklaşık 50 metre ilerledikten sonra kurşun yağmuruna tutuldu.

Ana yolda çıkmak isteyen Tatlıses'in aracına Büyükdere Caddesi'nden hızla gelen bir aracın arka koltuğundaki kişi tarafından ateş açıldı. Uzun namlulu silahtan ilk belirlemelere göre 11 kurşun çıktı.

Kurşunlardan 4'ü araca isabet etti ve sağ ön koltukta oturan İbrahim Tatlıses ile arka koltukta bulunan asistanını yaraladı.

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırının ayrıntıları belli olmaya başladı. Edinilen bilgiye göre, olay saat saat 00.16'da gerçekleşti . Tatlıses'ın ön sağ koltukta oturduğu aracı Nurol Plaza'nın önünden yaklaşık 50 metre ilerledikten sonra kurşun yağmuruna tutuldu. Ana yolda çıkmak isteyen Tatlıses'in aracına Büyükdere Caddesi'nden hızla gelen bir aracın arka koltuğundaki kişi tarafından ateş açıldı. Uzun namlulu silahtan ilk belirlemelere göre 11 kurşun çıktı. Kurşunlardan 4'ü Tatlıses'in içinde bulunduğu araca isabet etti ve Tatlıses ile arka koltukta oturan asistanı Buket Çakıcı'yı yaraladı. 2 yada 3 kişi olduğu tahmin edilen saldırganlar hızla olay yerinden kaçtı. Yaralı Tatlıses ve asistanı Çakıcı, şoförü tarafından aynı araçla hastaye götürüldü. Polis saldırı sonrası özel bir birim oluşturdu. Çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameraları ile MOBESE görüntülerini toplayan polis saldırganları yakalayabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

HASTANEYE ZİYARETÇİ AKINI VAR

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in başından uzun namlulu silahla ağır yaralandığı haberini alan sanat dünyasından çok sayıda ünlü hastaneye koştu.

Ağır yaralanan Tatlıses, Maslak'taki Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Sanatçının kötü haberi alan yakınları hastaneye akın etti. Eski eşi Derya Tuna, hastane önünde sinir krizleri geçirdi. İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo Tatlıses de hastaneye gelenler arasındaydı. Sanat camiasından da birçok ünlü Tatlıses'i yalnız bırakmadı. Gelenler arasında Mehmet Ali Erbil, Hakan Altun, Hüsnü Şenlendirici ve Ferhat Güzel de bulunuyor.

İlgili haber için tıklayınız

Tatlıses Saldırısında Tefeci Parmağı mı Var?

Tatlıses İle İlgili Emniyetten Açıklama

Flash! İbrahim Tatlıses Vuruldu!


Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler