Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Güncel Haberler
05.01.2014 11:07

Türkiye'ye çirkin iftira hazırlığı!

Türkiye'ye çirkin iftira hazırlığı!
Suriye meselesi üzerinden terörle ilişkilendirilmeye çalışılan Türkiye'nin bu ülkede faaliyet gösteren El Kaide bağlantılı gruplara destek verdiği yönünde yoğun bir propaganda yürütülüyor.

Türkiye'nin içine çekilmeye çalışıldığı terör kıskacı propagandadan da ibaret değil. Suriye'de insan hakları alanında faaliyet gösteren 11 örgüt, Türkiye'nin terörist gruplara destek verdiğini öne sürerek AİHM'e şikayet etmeye hazırlanıyor. Şikayetin 22 Ocak'ta yapılacak Cenevre-2 toplantısından önce yapılması planlanıyor.

Şikayet hazırlığının Hatay'da meydana gelen TIR vakası ile aynı döneme denk gelmesi tesadüf değil.  TIR hadisesinin ülkeyi özellikle uluslararası arenada zor durumda bırakmaya dönük olduğu iddia ediliyor. Daha önce de Adana'da mühimmat yüklü bir TIR yakalanmıştı. Bu gelişmelere, El Kaide'ye destek vermekle suçlanan Yasin El Kadı'nın adının yolsuzluk soruşturmasında Başbakan'ın oğlu Bilal Erdoğan'la yan yan getirilmesi de eklendiğinde ilginç bir tablo ortaya çıkıyor. Türkiye'yi AHİM'e şikayet etmek için çalışma yürüten örgütler arasında bulunan Suriye Ulusal Koordinasyon Komitesi (NCC) liderlerinde Heysem Menna BBC'ye yaptığı açıklamada, şikayet hazırlığındaki örgütlerin Türkiye'yi, terörist grupların Suriye'ye girişine kolaylık sağlamak, bunlarla işbirliği yapmak ve bu grupların Türkiye sınırları içinde eğitim görmesine izin vermekle suçladıklarını belirtiyor. NCC'nin bu faaliyetin içinde yer alması ilginç. Çünkü NCC son dönemde Rusya, İran ve Hizbullah'la yakın temas içinde olan oluşumlardan biri. Daha önce İran ve Rusya'nın Cenevre toplantıları ile ilgili tutumuna da destekte bulunmuştu.

İran'ın bu son gelişmelerdeki rolü merak konusu. Çünkü İran daha önce de kendi kontrolündeki bazı El Kaide militanlarını Türkiye üzerinden Suriye'ye sokmaya çalışmıştı. El Kaide militanlarını yakalayan Türkiye bu konuda Tahran'ı uyarmıştı. Türkiye'nin El Kaide ile ilişkilendirilerek sıkıştırılmaya çalışıldığı bir dönemde Irak cephesinde de ilginç gelişmeler yaşanıyor. Irak son günlerde batılı ülkelerin destek verdiği bir El Kaide mücadelesine sahne oluyor. Irak'ın El Kaide'ye karşı savaşması ilginç. Çünkü Suriye'de iç savaşın en hararetli döneminde Irak'ta El Kaide militanlarının tutuklu bulunduğu iki büyük hapishanede toplu firarlar yaşanmış ve kaçan yaklaşık 500 kişi Suriye'ye geçmişti. Suriye'ye geçen ve Irak El Kaidesi olarak bilinen gruplar Şam rejimi ile koordineli hareket ederek bölgedeki muhalif grupları zayıflatmıştı. Bağdat ve Tahran'ın Beşar Esad'a desteği de biliniyor.

Türkiye

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Cizre'de 32 Terörist Öldürüldü
Cizre'deki operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok'un verdiği bilgiler olayın gerçek yüzünü gözler önüne serdi.
Osmanlı Yaşasaydı, Dünya Kıyıya Vurmazdı!
Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan "Osmanlı durduruldu; Balkanların kalbi durdu. Kafkasların kalbi durdu. Araplar kıyıya vurdu." diye yazdı. İşte Yusuf Kaplan'ın köşe yazısı...
DAEŞ'e Operasyon!
ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin, terör örgütü DAEŞ ile mücadele kapsamında Suriye ve Irak'ta hava saldırıları düzenlediği bildirildi.
Rey Kaybını Gören HDP Çarketti!
Güneydoğuda oylarının eridiğini gören HDP, MYK'da sinsi planı için kararlar aldı.
Tezkere Meclisten Geçti
Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkiyi bir yıl süreyle uzatan tezkere, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Suriye'den Gelenlerin Kuruduğu Firma Sayısı 10 Bini Aştı!
Türkiye iş dünyası artık Suriyeli göçmenlere 'kalıcı' gözüyle bakıyor. İş dünyası geçici çözümler önerirken, yeni raporlarda artık Suriyeliler için uzun vadeli politikalar belirlenmesini istiyor