Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Güncel Haberler
05.01.2014 23:13

Vatandaş cemaatten yaptığı yardımların belgesini istiyor

Vatandaş cemaatten yaptığı yardımların belgesini istiyor
Hükümete karşı yolsuzluk bahanesiyle cemaat organizesi ile yapılan operasyonlar milletin canını sıktı.

Millet cemaatin operasyonu ile milyarlarca lira zarara uğradı. Gezi olaylarında bile bu kadar ekonomiye zarar vermeyen kalkışmaların hedefinde Başbakan ve oğlu'nun hedefe konması akıllara bir çok soru işareti getirdi.

 

Özellikle TÜRGEV'e yapılan bağışları sanki bir hırsızlık yapılıyormuş havası verdirerek milletin kafasını bulandırmaya çalışan cemaate milletten büyük tepki geldi .Özellikle milletin çok sevdiği lider olan Recep Tayyip Erdoğan'ı en hassas olduğu yolsuzluk konusunda vurmak için hayır kurumlarına yapılan yardımları bile iğrenç bir şekilde sunan cemaate vatandaş ambargo koydu. Zaman ve Bugün gazetelerinde tirajlar yüzbinlerce adetlik düşüş gösterirken, cemaat bu düşüşü gizlemek için cemaat mensuplarına 3-5-10 adetlik mecburi abonelik uygulaması getirdi. Bedava dağıtılan Zaman gazetesini millet bedava d gelse evine sokmuyor ve tepkisinidile getiriyo.

Hayır kurumlarına yapılan yardımları usulsüz diye eleştiren cemaate yıllardan beri inek sağar gibi sağdıkları Anadolu'nun temiz, hayırsever imanlı vatandaş şimdi soruyor;cemaate yaptığımız makbuz, fiş, belge, dekont, okuttuğumuz öğrencilerin ne bir bilgisi ne adresi, ne okulu, verdiğimiz kurbanların nerede kullanıldığı, nakit para olarak elden toplanılan paraların nerelerde harcandığı ile ilgili ne bir bilgi ne açıklama yapılmadı. Bu paraların miktarının ne kadar olduğunu da kimse bilmiyor.

Bu paralar nerelerde kullanıldı?

Adana'da ne kadar toplandı?,

Bursa'da ne kadar toplandı?

İstanbul'da, Ankara'da ..... ve bu paralarla hangi çocuklar okutuldu? Bu çocukları gören oldu mu? 

Cemaatin okullarına ve dersanelerine fakir diye bir öğrencinin ücretsiz veya indirimli gittiğini gören bir Allahın kulu oldu mu? Başarılı öğrencileri zaten tüm dersaneler burslu okutuyor Çok başarılı öğrenciler haricinde bir fakir çocuğuna indirim yapıldığını bile gören varmı?

Verilen bu kadar yardım yoksa kayıt altına alınmadı mı? Yoksa ülke ülke gezen abilerin parası da vatandaşın yardım paralarından mı karşılandı?

Bu soruların cevabını çıkıp cemaat belgeleriyle açıklamalı. Vatandaş kendisini kandırılmış hissediyor. Bu kızgınlığın en büyük sebebi de vatatndaşın manevi dünyasının ihanete uğramasıdır. İnançlı insanlar bu iyiniyetle sömürülüşünün bir açıklamasını bekliyor.

Maruf BİLGİN/ reyhaber

 

 

 

 

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Şemdinli'de 7 Terörist Öldürüldü!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki ormanlık alanda terör örgütü PKK mensubu 7 kişinin cesedi bulundu.
Hürriyet 400 Vekil Haberinde Hatasını Kabul Etti
Hürriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 vekil' tartışmasıyla ilgili sözlerinin internet sitesinde "400 vekil çıksaydı Dağlıca olmazdı" şeklinde verilmesinin hata olduğunu kabul etti. Hürriyet hatasını kabul etti ancak ülkeyi geren kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.
190 Sivil Toplum Kuruluşu Terörü Kınadı
Başkentte 190 sivil toplum kuruluşu, son dönemlerde meydana gelen terör saldırılarını lanetledi.
12 Dev Adam'dan Dev Galibiyet:89-87
12 Dev Adam Avrupa Basketbol Şampiyonasında guruptaki ilk maçında 58 yıldır yenemediğimiz İtalya karşısında 89-87 galip ayrıldı.
Bir Türkiye Klasiği:1-1
A Milli Takımımız, EURO 2016 Elemeleri’nde Konya’da konuk ettiği Letonya ile 1-1 berabere kaldı.
Esed Sürgüne Gidecek İddiası
Suriye'de farklı cepheleri destekleyen Suudi Arabistan ve Rusya'nın iç savaşı bitirmek için ortak hareket kararı aldığı iddia edildi. Yeni planda Esad'ın 4 ülkeden 1'ine sürgüne gönderilmesi ve geçiş hükümeti kurulması var