Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Medya Haberleri
06.10.2012 17:10

Aydın Doğan Emin Çölaşan Yeniden Kapıştı

Aydın Doğan Emin Çölaşan Yeniden Kapıştı
28 Şubat'taki rölüyla ilgili Darbeleri araştırma komisynuna ifade veren Aydın Doğan'ın sözleri Emin Çölaşan'ı kızdırdı. Çölaşan eski patronuna köşesinden cevap verdi.

Aydın Doğan'ın 1994'te Hürriyet Gazetesi'nin alması ile Emin Çölaşan'la başlayan 13 yıllık birliktelik 2007 yılında Çölaşan'ın Hürriyet'ten ayrılması ile sona ermişti.

Çölaşan kovulma nedeninin siyasi baskı olduğunu dile getirirken Aydın Doğan ise Çölaşan'ın artık kontrol edilemez olduğu iddiası ile bizzat kovduğunu iddia ediyordu.

2007'de Çölaşan'ın kovulması sonrsı ikili arasındaki tartışmalar bayağı ses getirmişti...

Aydın Doğan 5 Ekim'de TBBM Darbeleri Önleme Komisyonu verdiği ifadede gazeteyle ilişkisi kesilen yazarlar için "Siyasi baskı yoktu... Emin Çölaşan'ı kovmam için bana siyasi baskı yapılmadı" dedi.

İkili arasında dönen halkın sonradan haberdar olduğu temiz denemeyecek ilişkiler deşifre oluyordu! Medya patronu Doğan ile yazarlar arasındaki etik olmayan para alışverişleri de ortaya saçıldı.

Aydın Doğan, Çölaşan'ı kovma gerekçesini "Onu ben kovdum. Çünkü her seferinde benden 300 bin 500 bin götürdü. 'Ben gidiyorum' diye bize haber gönderir, biz de 'aman gitme' deyip para verirdik! Emin yönetilemez hale gelmişti. 'Gazetenin sahibinin gücü bana yetmez' diyordu" şeklinde anlattı.

Doğan'ın komisyona verdiği ifadeye Çölaşan köşesinden cevap verdi.

Çölaşan, DSP-MHP-ANAP Koalisyonu döneminde her şeyin yolunda gittiğini, Doğan'ın koalisyonun bir kanadını karşısına aldığında diğerine sığındığını itiraf ediyordu.

Çölaşan'a göre 2002'de iktidara gelen AK Parti'yle baskı başlamıştı. Aydın Doğan'ın kendisine "Bu AKP hükümetini eleştirme. Bunlar Türkiye'yi AB'ye sokacak, Türkiye kalkınacak. Bunlar özelleştirme başlattı, her şey çok güzel olacak" dediğini iddia etti.

Aydın Doğan'ın "sağ kolu, seçkin personeli" dediği Ertuğrul Özkök'ün yazılarını sansürlediği ve uyardığını öne süren Çölaşan, Doğan'ın Özkök aracılığıyla kendisine 3 seçenek sunulduğunu "ya aleyhte yazma, ya uzun tatile çık ya da istifa et" dediğini aktardı. Çölaşan'ın yazdıklarına göre istifa ederse Doğan tarafından büyük bir mükafat ile ödüllendirecekti.

Yazıda altı çizilmesi gereken çok önemli ifadeler de yer aldı. Aydın Doğan'ın dönem dönem Hürriyet yazarlarına para verdiğini itiraf eden Çölaşan, sadece para değil evler, villalar ve Beykoz konaklarından da verildiğini de aktardı. Kendine verilen paraları da itiraf ediyordu. Çölaşan evlerin villaların ve Beykoz konaklarının hangi yazarlara verdiğini açıklamıyordu...

Çölaşan 1997-1998,1999, 2002 ve 2006 yıllarında Doğan'dan para aldığını kabul ediyordu. Aldığı paralarla ilgili miktar bilgisi yazısında yer almadı. Ama Doğan'ın Komisyona verdiği ifadelerden meblağların bayağı yüklü olduğu ortaya çıktı...

Çölaşan, Doğan'ın aleyhinde yazdığı kitap yüzünden mahkemelik olduklarını ama Doğan'ın verilen paralarla ilgili iddiayı mahkemeye bile taşımadığının altını çiziyordu...

Özetle, Doğan, Çölaşan'ı istifa resti ile para sızdırmakla, Çölaşan da Doğan'ı yalan söylemekle suçluyor...

Karşılıklı kavga bir dönem medyada ne tür işler döndüğünü gözler önüne seriyor...

Vatandaş ise galibin kim olacağını merak ve ibretle izliyor...

Haber7

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Hürriyet 400 Vekil Haberinde Hatasını Kabul Etti
Hürriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 vekil' tartışmasıyla ilgili sözlerinin internet sitesinde "400 vekil çıksaydı Dağlıca olmazdı" şeklinde verilmesinin hata olduğunu kabul etti. Hürriyet hatasını kabul etti ancak ülkeyi geren kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.
Aydın Doğan Özel Jetle Hacca Gidiyor!
Aydın Doğan, eşi Sema Hanım, kızı Hanzade ve damadı Osman Boyner ile Pazartesi günü Hac'ca gidecek. Aileye, Cem Boyner ile eşi Ümit Hanım ve Hüsamettin Özkan da eşlik edecek. Yolculuk ise özel jetle gerçekleştirilecek
28 Şubat Medyası Kendini Aklama Peşinde
28 Şubat Medyasının patronları Meclis darbeleri araştırma komisyonuna ifade verirken gazeteler patornlarını temize çıkarma telaşına düştü. İşte gazetelerin konuya yaklaşımı...
Medya Patronları İfade Verecek!
28 Şubat Komisyonu, Doğan, Bilgin ve Karamehmet’le birlikte dönemin diğer medya patronlarını dinlemek için davet etti. Komisyon, 5’li Çete üyeleri ile, dönemin önde gelen DGM hakim ve savcılarını da dinleyecek.
Darbe Havesi de, Tehlikesi de Bitmiş Değil!
Darbeleri Araşırma Komisyonu üyesi AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. İdris Bal, 'Komisyona gelen hiçbir darbeci yaptığından pişman değil' dedi. Bal, 28 Şubat'ın Türkiye'ye maliyetinin 300 milyar dolar olduğunu söyleyerek; 'Bu süreçte en büyük kazancı Beşli Çete'nin yöneticilerinin elde ettiğini' söyledi.
Hürriyet'ten Şaraplı İftarlık Tarifi
Hürriyet gazetesi'nin Çukurova ekinde bugün müthiş bir skandala imza atıldı.