Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Medya Haberleri
20.10.2012 12:05

Aydın Doğan Özel Jetle Hacca Gidiyor!

Aydın Doğan Özel Jetle Hacca Gidiyor!
Aydın Doğan, eşi Sema Hanım, kızı Hanzade ve damadı Osman Boyner ile Pazartesi günü Hac'ca gidecek. Aileye, Cem Boyner ile eşi Ümit Hanım ve Hüsamettin Özkan da eşlik edecek. Yolculuk ise özel jetle gerçekleştirilecek

Müslümanlar, Hac vazifesini yerine getirmek için Suudi Arabistan'a akın etti. Bu yıl sadece Mekke ve Medine'ye gidenlerin sayısı 1 milyon 543 bin 606 kişiye ulaştı. Hacılar arasında 60 bin Türk de vardı. İşte o Türkler'e ünlü işadamları ve aileleri de katıldı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, eşi Sema Hanım, kızı Hanzade Doğan Boyner ve damadı Osman Boyner ile birlikte Hac vazifesini yerine getirmek için Pazartesi günü kutsal topraklara gidecek. Doğan Ailesi'ne Boyner'ler ve eski siyasetçi Hüsamettin Özkan da eşlik edecek.

UMRE'YE DE BİRLİKTE GİTMİŞLERDİ

Osman Boyner'in kuzeni işadamı Cem Boyner, eşi TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner de Doğan'la birlikte Hac'ca uçacak. Seyahate her iki aileye yakınlığıyla bilinen Taylan Bilgel de katılacak. Ekip, kutsal topraklara işadamı Aydın Doğan'ın 25 milyon dolarlık Gulfstream tipi özel jetiyle gidecek. Öte yandan 76 yaşındaki Aydın Doğan, geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda Hac'ca gidebileceğini söylemişti. Şubat 2010'da Cem Boyner'le Mekke'ye giderek umre yapmıştı. Umre ziyaretinde Medine'de bir gece kalan Doğan Ailesi'ne Nüans Turizm rehberlik etmişti.

TARİHİ YERLERE ZİYARET

Doğan'lar Medine'de Uhud Dağı, şehitlik, Kıbleteyn Mescidi, Kuba ve Cuma Mescidi'ni ziyaret etmişlerdi. Ziyaret sırasında Doğan Ailesi, Medine'de Türk yatırımcısı Zeki Yetim'in 'Vadi Buthan' adlı hurma bahçesini de gezmişti. Cuma namazını Mescid-i Nebevi'de kılan Doğan'lar, ihrama girip Mekke'ye geçerek, beraberindekiler ile birlikte Sevr Dağı, Arafat, Mina, Müzdelife ve Nur Dağı'na çıkmışlardı.

22 BİN DOLARLIK SUİTLER KAPATILDI

Aydın Doğan ve beraberindekilerin İslam Konferansı Örgütü Genel Başkanı Ekmeleddin İhsanoğlu tarafından karşılanacağı belirtildi. Bu arada ünlü aileler, Mekke'de Kabe manzaralı Zemzem Tower'da kalacak. Bunun için geceliği 22 bin dolar (yaklaşık 44 bin TL) olan tüm süitler kapatıldı. Ayrıca yoğun güvenlik önlemleri alındı.

VEKİLLER KUTSAL TOPRAKLARDA

İş hayatıyla birlikte siyasiler de Hac yoluna çıktı. AK Parti'den 45, MHP'den de 3 milletvekili Suudi Arabistan'a giderek Hac görevini yerine getirecek. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in yanı sıra Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış'ın aralarında bulunduğu AK Partililer Kabe'yi ziyaret edecek. CHP Genel Merkezi'ne ise hiçbir milletvekili tarafından başvuru yapılmadığı belirtildi.

YARINA KADAR BEKLETİLECEK

Irak'ta bekletilen bin Türk, dün Türkiye sınırına geri götürüldü. Kalan Türkler'in ise yarına kadar resmi işlemler nedeniyle bu illerde kalacakları öğrenildi. Öte yandan Dışişleri Bakanlığı, konuyla ilgili harekete geçti.

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Japonya'da Büyük Sel Felaketi!
Şiddetli yağışlar, Japonya genelinde sel ve heyelana yol açtı. Taşan Kinugava nehri, 65 bin nüfuslu Joso kentini sular altında bıraktı. On binlerce kişi tahliye edildi.
Hatay Rayhanlı'da Feci Kaza!
Hatay’da inşaat işçilerini taşıyan kamyonetin takla atması sonucu meydana gelen kazada 6 işçi hayatını kaybetti, 25 işçi yaralandı.
Cizre'de 32 Terörist Öldürüldü
Cizre'deki operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok'un verdiği bilgiler olayın gerçek yüzünü gözler önüne serdi.
Tüm Olumsuzluklara Rağmen Büyüyoruz!
Ülkemiz tüm namüsait şartlara rağmen beklenden daha yüksek büyüme gerçekleştirdi.Türkiye İstatistik Kurumu 2. çeyrekte yüzde 3,8 büyüdüğümüzü açıkladı.
Demirtaş Hakkında Soruşturma Açıldı!
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında dokunulmazlığının kaldrılması talebini de içeren soruşturma başlatıldı.
Şemdinli'de 7 Terörist Öldürüldü!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki ormanlık alanda terör örgütü PKK mensubu 7 kişinin cesedi bulundu.