Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Siviltoplum Haberleri

Hiroşima Mağdurları İsrail'i Kudüs'te Protesto Etti
Japonya'nın Hiroşima kentine atılan atom bombasının ardından sağ kalmayı başaran bir grup Japon, nükleer silahları protesto etmek için Kudüs'te gösteri düzenledi.
'Kamuda Başörtü Yok' STK'ları Ayağa Kaldırdı
Kamuda başörtüsü yasağının kaldırılmasına dair teklifin AKP tarafından geri çekilmesi, başörtüsü meselesini bir kez daha çözümsüzlüğe sürükledi.
Öğrenci Kollektifleri Kur'an Dağıtan AGD'lilere Saldırdı
Bir grup marjinal sol görüşlü öğrenci dün sabah saatlerinde Anadolu Üniversitesi (AÜ) Yunus Emre Kampüsü önünde Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) standına saldırdı. Yaşanan bu çirkin olay ‘zorbalık’ olarak nitelendirildi.
TİKA'dan Arakan'a Acil Yardım
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arakan'da 15 bin kişilik acil insani yardım yaptı.
İHH'nın Somali'ye Yardımları Devam Ediyor
Somali’de 15 yıldır pek çok alanda yardımlar ve kalıcı yatırımlar yapan İHH İnsani Yardım Vakfı, Temmuz 2011'den bu yana büyük bir insani krizin yaşandığı ülkedeki çalışmalarına Ramazan’da da ara vermeden devam etti.
Sadakataşı Derneği Arakan Müslümanlarının Yanında
Kurulduğu ilk günden itibaren Arakan Mülteci kamplarında çalışmalarını sürdüren Sadakataşı Derneği 2011 yılı Ramazan ve Kurban organizasyonlarından sonra bu yıl da Ramazan programlarıyla Arakanlı kardeşlerimizin yanındaydı.
Arakan'da Müslümanlar Aç!
Youtube’a girip 'Arakan' diye aratanların karşısına akıl almaz fotoğraflar çıkıyor. Myanmar yönetimi gerek bu görüntülerin gerekse katledilen insanların sayısıyla ilgili verilerin 'abartıldığını' iddia etse de uygulandığı bilinen politikalar iddiaları yalanlamıyor, olsa olsa doğruluğuna karine teşkil ediyor. O politikaların neler olduğunu İHH’nın sitesinde yayınlanan bir rapor yeterince açık bir biçimde ortaya koydu.
Bu Bayram Bayramlıklar 'Minik Gamzeler'den
Minik Gamzeler, “Ramazan Bayramı minik giydirme etkinliğini” Fatih Mimar Sinan Stadyumu'nda gerçekleştirdi.
İHH, Arakan Yardım Kampanyasını Genişletiyor
İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri; Arakan mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren insanlara yardım paketleri dağıttı. Arakanlı mültecilere gıda yardımları yapan İHH ekipleri yardımların kapsamını genişleterek ihtiyaçlara göre çeşitlendiriyor...
İHH’dan Suriye’ye 12 Ton Gıda
Bursa İHH İnsani Yardım Derneği, 12 ton gıda maddesini hazırlayarak Suriye'li mültecilere gönderdi.
Memur-Sen'den Arakanlı Müslümanlara Yardım
Memur-Sen'e bağlı 11 sendikanın bu yıl yapacakları iftar davetlerinin de iptal edildiğini bildiren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "İftar davetlerinin giderleri ve bir o kadar da kendimiz üzerimize koyarak buradaki kardeşlerimize ilk planda 200 bin lira tutarında yardım yapmaya karar verdik" dedi.
Bir Osmanlı Geleneği: Askıda Ekmek!
Osmanlı döneminde yaygın olarak kullanılan bir yöntem özellikle ramazan aylarında Anadolu'nun bir çok küçük beldesinde gelenek olarak hala devam ediyor. İhtiyaç sahipleri için fırın ve bakkalara "askıda ekmek" bırakılıyor...
Kur'an-ı Kerim Bilgi Yarışması 37 merkezde yapılıyor
Merkezi İstanbul’da bulunan ve kısa adı DKAB olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Platformu Üyeleri bir araya gelerek hasbi hal ettiler.
Arakan'da Müslüman Avı Sürüyor!
İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın yardımları sürüyor. Myanmar'ın batısındaki Arakan (Rakhine) eyaletindeki Rohingya Müslümanlarını hedef alan şiddet olaylarında son bir ay içerisinde 1000'den fazla Müslüman katledildi.
Özgür-Der'den Hama Katliamına Protesto
Özgür-Der tarafından organize edilen protesto gösterisinde, Suriye halkına sözlü destek vermenin artık bir anlam taşımadığı belirtildi. Eylemde halkın kendisini savunma hakkının elinden alınmaması gerektiği çağrısında bulunuldu.
Devrimci Müslümanlardan İsyan Orucu
Devrimci Müslümanlar, Ramazan ayında "kapitalizme karşı 3 Cuma ve İsyan Orucu" eylemine hazırlanıyor.
Azınlıklara Var, MGV'ye Yok!
80 yıl önce el konulan azınlık vakıflarının malları iade ediliyor ancak 28 Şubat dönemi'nden sonra gaspedilen milletin malından ses seda yok. Azınlık vakıflarının taşınmazları bir bir iade ediliyor.
Eğitim-Sen'e KCK Operasyonu
Polis, Ankara'da Eğitim-Sen Genel Merkezinde arama yapıyor.
'Türkçe Olimpiyatları Hangi Dili Kullanıyor?
Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Derneği (UHİM) tarafından "Türkçe Olimpiyatları"nı eleştiren bir açıklama yayınlandı.
Dünyanın İlk Kadın Örgütlenmesi: 'Baciyan-ı Rum'
Bacıyan-ı Rum üyeleri, Ahi Evran’ın Kayseri’de kurduğu sanayi sitesi içerisinde Debbağlar (dericiler) Çarşısının yanında Külahduzlar (örgücü-dokumacı) çarşısında mesleklerini icra ederek ekonomik hayatın içinde yer almışlardır.