Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Siviltoplum Haberleri

Başörtüsünden Dolayı Sözlü Saldırıya Uğrayan Tuğçe Sökmen'in Hukuk Zaferi
Geçen yıl İzmir'de başörtülü olduğu için sokakta sözlü saldırya uğrayan Tuğçe Sökmen, açtığı davayı kazandı.
Adem ve Hamit İçin İmza Kampanyası
Suriye'de kaybolan gazeteciler Adem Özköse ile Hamit Coşkun için bekliyoruz.org'de imza kampanyası başlatıldı.
İHH Ahmet Yesevi Diyarının Yetimlerine Ulaştı
İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri Yetim Günleri kapsamında kardeş ülke Kazakistan’da çalışmalar yürüttü.
Mavi Marmara'yı Unutmadığımızı Göstereceğiz.!
Siyonist rejim güçlerinin 31 Mayıs 2010’da gerçekleştirdiği katliam üzerine, İsrail İstanbul konsolosluğu önünde düzenlenen protesto gösterilerinde, 9 kardeşimiz gözaltına alınmış ve bu kardeşlerimiz hakkında dava açılmıştı.
120 STK'dan 4+4+4'e Destek Açıklaması
Aralrında Türkiye'nin önemli sivil toplum örütlerinin de bulunduğu 120 kuruluş bir araya gelerek 4+4+4 eğitim sistemini desteklediklerini açıkladılar. STK'lar Türkiye'de 'yeni bir dönemi başlatacağı' belirtilerek, "4+4+4 ile Türk eğitim sistemi dünya standartlarına kavuşacak" denildi.
Binlerce Fas'lı İsrail'i Protesto Etti-Video
İsrailli diplomat David Saranga, başkent Rabat'ta Filistinlilerin hakları için binlerce insanın katıldığı gösterilerin ardından Fas'tan kaçtı
Kayseri'de STK'lar Suriye İçin Toplandı
Kayseri'de çok sayıda sivil toplum kuruluşu 'İnsanlık İçin Suriye Buluşması' adıyla bir araya geldi.
Türk Ocakları 100 Yaşında
Türk Ocakları'nın kuruluşunun 100. yılı olması münasebetiyle Dedepark Otel'de basınla kahvaltıda buluşan Türk Ocağı temsilcileri açıklamada bulundular.
Af Örgütü: İdam Cezalarında Büyük Artış Yaşanıyor
Uluslararası Af Örgütü, idam cezalarında büyük bir artış yaşandığına dikkat çekti. Yayımlanan yıllık raporda, 2011 yılında 20 ülkede 676 kişi idam edildi.
Bulgaristan'da Türkler Yol Kapattı
Türklerin yoğun olarak yaşadığı Bulgaristan'ın Kırcaali kentinde mart ay başında kapanan kurşun çinko fabrikası (OZK) çalışanları, alacakları ödenmeyince karayolunu trafiğe kapatarak protesto etti
Eğitim-İş 4+4+4'e karşı yarın iş bırakacak
Eğitim-İş Sendikası, yarın TBMM Genel Kurulu’na gelecek olan 4+4+4 eğitim modeline karşı olduklarını göstermek için ülke çapında üretimden gelen güçlerini kullanarak iş bırakacak.
Mazlum-Der: 'Said-i Nursi'nin Mezar Yeri Açıklansın!'
Mazlumder ve bir gurup STK temsilcisi Said Nursi'nin vefatından sonra ilk toprağa verildiği yer olan Şanlıurfa Balıklıgöl'deki Dergah Camii'nin bahçesinde toplanarak Said Nursi'nin mezarının yerinin açıklanması talebinde bulundular.
İHH'dan 'Yetim Dayanışma Günleri'
36 ülkede 24.686 yetim çocuğu Sponsor Aile Sistemi ile düzenli olarak destekleyen İHH İnsani Yardım Vakfı 16-31 Mart tarihleri arasında düzenleyeceği “Yetim Dayanışma Günleri” programı ile 23 ülkeye ziyaretler gerçekleştirecek.
Kudüs Yürüyüşü Konvoyu Türkiye'de
Güney Lübnan Filistin sınırında düzenlenecek olan Dünya Kudüs Yürüyüşü dolayısıyla yola çıkan 120 kişilik konvoy Türkiye'de.
Adem ve Hamit İçin Af Örgütü Devreye Girdi
Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International), Suriye’de 13 gündür kayıp olan gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun’un serbest bırakılmaları için “acil eylem çağrısı” yapmaya hazırlanıyor.
Mültecilerin Sınır Dışı Edilmesine STK'lardan Tepki
Çeçen, Kazak ve Özbek mültecilerin sınır dışı edilmesine çok sayıda STK tepki gösterdi. Kazakistanlı genç Samet Emirhanov'un iade edilmesi ise kınandı.
Marmara İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu`ndan Basın Bildirisi
Kısa adı MİNHAP olan Marmara İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu testtürlü okuma hakkının önündeki engellerin kaldırılması ve karma eğitim zorunluluğuna son verilmesi için Tesettür Seferberliği Platformu'na destek verme kararı aldı.
Rio+20 İçin 181 Başvuru Yapıldı
(BM) Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı'na yönelik çalışmaları kapsamında, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) desteğiyle seçilecek en iyi uygulamalar için başvuru süreci tamamlandı.
Tokat Niksar'da Halepçe Katliamı Anıldı
TOKAD Niksar İlçe Temsilciliğinde düzenlenen Vicdan Gecesinde Rachel Corrie, Şeyh Ahmet Yasin ve Halepçe katliamı anıldı.
Dünya Kudüs Yürüyüşü Başlıyor!
Dünyanın bir çok yerinden 600 kadar örgüt ve kuruluş tarafından organize edilen Dünya Kudüs Yürüyüşü 30 Mart'ta Lübnan'da düzenlenecek.