Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Siviltoplum Haberleri

Başörtüsü Yasağı Kadına En Büyük Şiddettir
Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 235 haftadır sürdürdüğü mücadelesinde bu hafta kadınlarla ilgili tartışmalara da yer vererek 'Ülkemizin kangrenleşmiş sorunu olan başörtüsü yasağı bu ülkede kadına yönelik en büyük şiddet değil midir.?' diyer sordu
Sakarya Başörtüsü Platformu: 'Sorunlu Ortama İtilmeyelim'
Sakarya Adalet Girişim Başörtüsü Platformu, yaptığı 340. hafta basın açıklamasında, getirilmek istenen yeni eğitim sistemine ve yeni Anayasaya`da halkın görüşlerinin de alınması gerektiği ifade edildi.
Doğu Türkistanlı Kadınların Sesini Duyun!
Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Hanımlar Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Çin'in Doğu Türkistanlı kadınlar üzerinde uyguladığı zulümler gündeme getirildi.
28 Şubat İçin Köşe Yazarları ve Medya Patronlarına Suç Duyurusu
Dünya Demokrasi Hareketi (DDH), bazı medya patronları ve köşe yazarları hakkında, suç duyurusunda bulundu.
Eğitim-Bir-Sen: Kadını Ayrıştıran ve Dışlayan Anlayışa Son Verilmelidir
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı bildiride 'Toplumların varlığı da, geleceği de kadınlarla mümkündür. Kadınların ihmal edildiği ya da kadınların ihmal ettiği toplumlar, sağlıksız ve niteliksiz olmaya mahkûmdur' vurgusu yapıldı.
Uluslararası İslami Yardımlaşma Heyeti'nden Van'a Yardım
Merkezi Suudi Arabistan'da bulunan Uluslararası İslami Yardımlaşma Heyeti, depremzedeler için 10 tır dolusu yardımı Van Valiliğine teslim etti.
İHH'dan Kardeş Ülke Tacikistan'a Kış Yardımı
İHH, kış mevsimini yoğun bir şekilde yaşayan Tacikistan'a Türkiye'nin sıcaklığını taşıdı. Vakıf kış projeleri kapsamında Orta Asya ülkelerinde gerçekleştirdiği çalışmalar ile kardeş ülkeleri yalnız bırakmadı
Memur %130 zam yapan “Efsane Başbakan Erbakan’ı” Unutmadı
Eğitimciler Birliği Sendikası İstanbul 1 No’lu Şubesi, geçtiğimiz yıl vefat eden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı medfun bulunduğu Merkezefendi Mezarlığı’nda ziyaret etti.
İHH Nepal'deki Müslümanlara Sahip Çıkıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, tapınaklar ülkesi Nepal’de gerçekleştirdiği projeler ile yeni müslüman olmuş kişilere barınak ve eğitim imkanı sağlıyor. İHH, sahip çıktığı yeni müslümanların ekonomik ve kültürel olarak da yükselmeleri için uğraşıyor.
MÜSİAD'dan Mülteci Kamplarına Ziyaret
MÜSİAD Hizmet Sektör Kurulu Başkanı Mehmet Ünal ve beraberindeki heyet, Beyrut'taki Şatila ve Burj el Barajni kamplarını ziyaret etti.
Faruk Demir kimdir?
TR325" kod adlı Faruk Demir isimli ve Stratfor'dan yılda 20 bin dolar maaşlı enerji uzmanı
Protesto İçin Kesilen Saça Çevre Cezası
Bursa'da Hopa davasına destek için adliye önünde saçlarını kesen 4 öğrenciye çevreyi kirlettikleri gerekçesiyle 26'şar lira ceza verildi.
İHH'dan Van'a iyilik seferberliği
Van'dan başka illere giden 2405 depremzede aileye İHH tarafından gıda kumanyası dağıtıldı.İHH İnsani Yardım Vakfı, Van depreminin ardından başlattığı yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
STK'lar 'Pozantı' için izin istedi
Türk Tabipleri Birliği (TTB), Adli Tıp Uzmanları Derneği, Türkiye Psikiyatri Derneği, Türk Psikologlar Derneği ile Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği, kendi temsilcilerinden bir heyetin Pozantı cezaevindeki çocukların fiziksel ve ruhsal Sağlık durumlarını ve yaşam koşullarını değerlendirmek üzere Adalet Bakanlığıˊndan izin talebinde bulunduklarını, ancak şu ana kadar olumlu veya olumsuz bir yanıt alamadıklarını bildirdi.
ABD Gemisini Protesto Eyleminde Arbede Çıktı
Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne 3 gün önce gelen ABD savaş gemisi "USS Sullivans" Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi oldukları ileri sürülen 25 kişi tarafından protesto edildi.
Özğür-Der'den Taksimde Suriye Protestosu
Taksim meydanında eylem yapan Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) üyesi bir grup, Hafız Esed yönetiminin darbe ile iktidara gelişinin 42. yılında Suriye'de yaşanan katliamı protesto etti. Eylemciler, artık kınamalardan vazgeçilip somut adımlar atılmasını istedi.
İHH ve Umut-Der'den Ortaklaşa Yardımlar
İHH Gaziantep Şubesi, yaptığı yardımlarla adından söz ettiren Gaziantep Umut-Der ile koordineli olarak yardımlarına devam ediyor
Filistinliler, Açlık Grevindeki Şalabi İçin Eylem Yaptı
Esir değişimi kapsamında serbest bırakıldıktan sonra geçtiğimiz günlerde evi basılarak gözaltına alınan Filistinli Şalabi açlık grevinin 13. gününde. Filistinliler, Şalabi için Gazze ve Ramallah`ta eylem yaptı.
Hocalı Katliamına Bir Protesto da Brüksel'den
Ermenistan'ın 1992 yılında Azeri topraklarının yüzde 20'sini işgali sırasında Hocalı kasabasında yaptığı katliam Brüksel'de protesto edildi.
İHD Hocalı Mitingini Şikayet Etti
İnsan Hakları Derneği üyesi bir gurup Hocalı katliamını protesto etmek için taksimde düzenlenen mitingde atılan slogan ve taşınan pankartların suç teşkil ettiği iddiasıyla adliyeye şikayette bulundu