Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Siviltoplum Haberleri
23.03.2012 15:16

Adem ve Hamit İçin Af Örgütü Devreye Girdi

Adem ve Hamit İçin Af Örgütü Devreye Girdi
Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International), Suriye’de 13 gündür kayıp olan gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun’un serbest bırakılmaları için “acil eylem çağrısı” yapmaya hazırlanıyor.

Örgütün Londra'daki merkezinden gazetemizi arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten ve bilgi alan bir yetkili, kayıp gazetecilerin biran önce serbest bırakılması için üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi. Uluslararası Basın Enstitüsü de yaptığı açıklamayla Adem Özköse ile Hamit Coşkun'un sağ salim Türkiye'ye iade edilmelerini istedi.

Suriye'de 13 gündür kayıp olan yazarımız Adem Özköse ve arkadaşımız Hamit Coşkun'un serbest bırakılması için yapılan çağrılar devam ediyor. Uluslararası Basın Enstitüsü'nün (IPI, Adem Özköse ile Hamit Coşkun'un sağ salim Türkiye'ye iade edilmelerini talep eden açıklamalarının ardından Uluslararası Af Örgütü de bir çağrı yapmaya hazırlanıyor.

Örgütün Londra'daki merkezinden gazetemizi arayarak bilgi alan bir yetkili gazetecilerin biran önce serbest bırakılması için üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti. Suriye'deki durum göz önüne alındığında endişelerinin daha da arttığını belirten yetkili kendilerinden 13 gündür haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un sağ salim ülkelerine dönmesini temenni ettiğini söyledi. Hamit Coşkun'un ağabeyi Yahya Coşkun ile de görüşenyetkili kayıp gazetecilerle ilgili Suriyeli yetkililere ve uluslararası topluma "acil eylem çağrısı"nda bulunacaklarını belirtti.

Enstitüsü yaşanan katliamları dünyaya duyurmak için Suriye'ye giden ve 12 gündür kendilerinden haber alınamayan yazarımız ve Gerçek Hayat Dergisi Ortadoğu Temsilcisi Adem Özköse ile arkadaşımız Hamit Coşkun'un sağ salim serbest bırakılmaları için çağrıda bulundu. Uluslararası Basın Enstitüsü yaptığı açıklamayla, Adem Özköse ile Hamit Coşkun'u acilen Türkiye'ye iade edilmesi gerektiğini belirtti.

İki gazeteciden 10 Marttan beri haber alınamadığının ifade edildiği açıklamada gazetecilerin Suriye tarafından gözaltında tutulduğu ve zarar görmüş olabilecekleri kaydedildi. Enstitü açıklamasında, Suriye'de çatışmaların sürmekte olduğunu ve ülkenin ana akım medya için kara delik olmaya devam ettiğini ifade etti. Açıklamada, Türkiye Ulusal Komitesi'nin, "Suriye'nin de onayladığı Cenevre Sözleşmesi'ne ve tehlikeli bölgelerdeki gazetecilerin korunmasıyla ilgili BM Güvenlik Konseyi kararı da dikkate alınarak iki gazeteci için girişimlerin hızlandırılmasını talep ediyoruz" çağrısına da yer verildi. Basın Enstitüsü açıklamasına "Gazetecilerin yaşamlarının bedeli ağırdır. Suriye'de bu yıl, çoğu yetkililerin hedefleriyle yedi gazeteci ve gönüllü muhabir öldürüldü. Durum iç açıcı görülmemektedir, hükümet gazetecilerle ilgili söylemlerini giderek sertleştirmektedir" ifadelerini de ekledi.

Milat

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Adem Özköse'den Ümmet Coğrafyası Kitabı
İslam dünyasının içinden geçtiği günlerin anlaşılması için onlarca ülkeye yapılan ziyaretler sonrası Gazeteci Adem Özköse tarafından hazırlanan Ümmet Coğrafyası kitabı çıktı.
Uludere İçin Adalet Çağrısı
Başbakan Erdoğan, İçişleri Bakanı Şahin ve Genelkurmay Başkanlığı’nın son dönemde Uludere için yaptıkları açıklamalar ile sivil insiyatif ile Uludere’de yaşananlar ve sonrasındaki gelişmeler üzerine Uludere ile ilgili bir çağrı metni hazırladı.
Adem ve Hamit İstanbul'da!
Serbest bırakılan gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun'u taşıyan uçak İstanbul'a iniş yaptı.
Arkadaşlarımızı Serbest Bırakın!
Yaklaşık iki aydır Suriye yönetimi tarafından alıkonan gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun için Taksim'de meslektaşları Suriye yönetimine seslendi, gazeteci arkadaşlarının serbest bırakılmasını istediler.
Bülent Yıldırım Büyük İş Başardı
İki gazetecinin özgürlüğü ve güvenliği için hatırı sayılır bir işe imza attı ve alkışı haketti.
Adem ve Hamit Alilerine Telefon Açtı
Suriye'de Esed yanlıları tarafından kaçırılan ve kendilerinden yaklaşık 2 aydır haber alınamayan Türk gazetecilerden Hamit Coşkun ve Adem Özköse ailelerini aradı.