Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Siviltoplum Haberleri
26.02.2012 13:04

Kocaeli'den ABD'ye Kur'an Tepkisi

Kocaeli'den ABD'ye Kur'an Tepkisi
Afganistan'da Kur'anı Kerimlerin Amerikan askerlerince yakılmasına Kocaeli'de bulnan sivil toplum örgütlerinden sert tepki geldi.

Afganistan'da Kur'anı Kerimlerin Amerikan askerlerince yakılmasına Kocaeli'nden sert tepki geldi. İnanç Özgürlüğü eylemlerinin 359.sunu platform birleşenlerinden Kocaeli Zamanın Zeynebi Duyarlı Hanımlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Sabiha ATEŞ ALPAT yaptı. Basın açıklamasının konusu Amerikanın kuran yakma eylemine tepkiydi.Misilleme olarak basın açıklaması sonrasında Amerikan bayrakları yakıldı ve "Büyük  şeytan Amerika, aklını başına topla, yoksa biz seni akıllandırmasını biliriz" pankartları açıldı.Başörtüye özgürlük eylemcisi Fahrettin Tellioğlu'da İstanbul'dan gelerek eylem destek verdi ve kısa bir konuşma yaparak bu  ülkelerin mallarının boykot edilmesini istedi.

Kamuoyu ve basın mensuplarına

A.B.D ve Yahudilerin çirkinliklerini telin etmeye vakitlerin yetmediği bir Dünyada Müslümanların canından evla olan Kutsal Kitabımız Kur'an'a yapılan saldırının özrü yoktur, kabul edilebilir bir yönü olamaz.

Çağdaş zulümlerin maskesi olan Demokrasi çirkin yüzünü bir kez daha Afganistan'da göstermiştir... Resmen dağdan gelip bağdakini rahatsız eden A.B.D askerleri çirkin ve kirli ellerini Kutsal Kitabımız Kur'an'a uzatmış, küstahça, alçakça ve barbarca yakma cüretini göstermişlerdir...

Daha önce de Afganistan ve çeşitli İslam beldelerinde yapmadıkları zulüm kalmadı. Afganistan'da bu ilk zulümleri değildir. Zulmederek katletmiş oldukları insanların ölülerini dahi rahat bırakmamış, çirkin yüzlerini gizleme gereği duymayacak kadar pervasız olabilmişlerdir. Adi hareketlerini medyada farklı zamanlarda yer bulmuştur. Bizler bu yüzlerini çok iyi tanıyoruz zira bu yüzlerinden başka yönleri yoktur. Guantonamayı da Irak'ı da, Ebu Guraybı da unutmadık.

Her yaptıkları Zulmün yanlarına kar kalacağını zannediyorlarsa bilsinler ki; sabrın taştığı yerde ümmet selinin önünde duramayacaklardır. Allah'ın azabı ise elbette daha çetindir...

"Şunu da bilin ki, Allah'ı aciz bırakacak değilsiniz. Allah kâfirleri mutlaka perişan edecektir."(Tevbe Suresi. 2.)

Bir kez daha iç yüzlerini göstererek yaptıkları bu çirkin davranışlarındaki amacı yıllar öncesinden Allah (cc) bizlere haber vermiş ve şöyle buyurmuştur:

"Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Ama kâfirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır."(saff.8)

Kur'an'ın aydınlığını sahifeleri yakarak yok edeceklerini zannetme yanılgısına düşenlere buradan Kur'an ile cevap veriyoruz.

"Onlara isabet edecek olan, ona da isabet edecektir. Onlara va'dolunan (azab) sabah vaktidir. Sabah da yakın değil mi?"(Hud:81)

Şunun da düşünülmesi gerekmektedir. Bunca müntesibi olan kutsallara saldırma cesaretini bunlar nereden alıyorlar? Herkese sert çıkmasına alışılan başbakandan, siyasi anlamda almasa da kişisel anlamda referansı olduğunu söylediği Allah'ın kitabına yapılan bu çirkin davranış karşısında müttefiki olunan Natoya ve askerlerine de sert çıkması ve gerekli uyarıyı yapması kamuoyunun beklentisidir.

Obama'nın özür dilemesi yetmez, zira özürleri kabahatlerinden büyük olanların özürleri geçerli olmaz. Yapanlara gereken cezanın verilmesi gerekir.

ZEYNEPDER

Kocaeli Zamanın Zeynebi Duyarlı Hanımlar Sosyal Yardımlaşma Derneği

Başkanı

Sabiha ATEŞ ALPAT

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Şehit Babasından Parelelin Vasiyet Yalanına Tepki
Şehit olan polis memuru Mehmet Akif Hatunoğlu'nun cebinden çıktığı iddia edilen vasiyet için babası tepki gösterdi.
Gebze'de Taksici Cinayeti!
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bıçakla öldürülen taksici Harun Ömür'ün cesedi taksinin bağajında bulundu
Müslüman Profesörün Hz. İsa Kitabı ABD'yi Karıştırdı
ABD'nin California Üniversitesi'nde din profesörü olan ve kısa bir süre önce Müslüman olan Reza Aslan'ın Hz. İsa hakkında yazdığı kitap, tartışma konusu oldu.
Ahmet Özal'dan Zehirlenme Olayına İlk Tepki
Zehirlenme iddası sonucu Ahmet Özal'dan ilk tepki...
Okula Molotofa BDP'li Vekillerden Tepki!
PKK'nın son günlerde hız verdiği okullara molotof atma eylemine 3 BDP'i milletvekilinden tepki geldi.
Hakaret Filminin Yapımcısının Başına Ödül!
Afganistanlı din alimi Mir Faruk Hüseyni, Hz. Muhammed'e hakaret içeren filmin yapımcısının başına 300 bin dolar ödül vereceğini duyurdu.