Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Siviltoplum Haberleri
20.07.2012 13:51

Kur'an-ı Kerim Bilgi Yarışması 37 merkezde yapılıyor

Kur'an-ı Kerim Bilgi Yarışması 37 merkezde yapılıyor
Merkezi İstanbul’da bulunan ve kısa adı DKAB olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Platformu Üyeleri bir araya gelerek hasbi hal ettiler.

Mersin Suphi Öner Öğretmenevindeki Yemekli Programa Mersin merkez ilçelerde görev yapan 110 civarında Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmeni katıldı.
Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneğinin ev sahipliğinde yapılan program akşam yemeğinin yenmesinin ardından başladı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ve DKAB Platformu Mersin şubesi başkanı Mustafa KÖSE toplantının iki gündemi olduğunu, birinci gündem olan Kur’an- ı Kerim Meal Bilgi Yarışması konusunda bilgilendirme ve selamlama yapmak üzere ev sahibi Akdeniz Derneği adına Eğitim Komisyonu Başkanı Yusuf ADA’yı kürsüye çağırdı. Eğitimci Yusuf ADA; Akdeniz Derneği olarak merkezi İstanbul’da olan Kur’an ı Anlama Platformunun üyesi olduklarını, Platform tarafından Türkiye genelinde bu sene dördüncüsü yapılacak olan KUR'AN-I KERİM (MEAL) BİLGİ YARIŞMASI, Türkiye genelinde 38 merkezde yapılacaktır. Sınav Merkezlerinden birisi de MERSİN’dir.
Mersinde Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilecek olan Sınav iki kategoride test usulü ile yapılacaktır.
1. Kategoride İlahiyat Fakültesi mezunları ve Hafızlar,
2. Kategoride ise 12 yaş üstü herkesin katılacağı sınav tüm Türkiye’de 07 Ekim 2012 Pazar günü saat :10:00 da eş zamanlı yapılacaktır. Mersin’de ise Yenişehir İlçesinde bulunan Barbaros İlköğretim Okulunun sınav merkezi olduğunu belirten Yusuf ADA; Her sınav merkezi için 2 grupta toplam 6 kişiye ödül verileceğini ve bu ödüllerin;
Hafızlar ve/veya İlahiyat Mezunlar Grup; 1. Tam Altın, 2. Yarım Altın, 3. Çeyrek Altın
Diğer Grup; 1.Tam Altın, 2. Yarım Altın, 3. Çeyrek Altın olduğunu ayrıca Türkiye Geneli sıralamasında da ilk 5’er kişiden toplam 10 kişiye Umre Seyahati verilecektir dedi.

Sınav başvurularının  www.kuranianlamaplatformu.com  adresine 28.05.2012 ile 16.09.2012 tarihleri arasında yapılabileceğini, isteyenlerin Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği ile irtibata geçebileceğini söyledi.
Yapılacak bu Yarışmanın iyi duyurulması halinde hayırlı bir geleneğin Mersinde de başlatılmış olacağını belirterek bu konuda Platform üyesi öğretmenlerden yarışmaya katılım ve duyurulması konularında destek talep ederek konuşmasını tamamladı.
Daha sonra Programın İkinci gündemine geçildi. Konu hakkındaki bilgilendirme yapan DKAP Platformu Başkanı Mustafa Köse Mersinde yeni açılacak İmam Hatip Orta Okullarının Akdeniz ilçesinde Mersin Fen Lisesinde, Toroslar İlçesinde Abdulkadir Perşembe Vakfı İlköğretim Okulu, Lise için ise Hüseyin Güvercin İlköğretim Okulu, Yenişehir ilçesinde Dumlupınar Lisesinin, Mezitli ilçesinde Mezitli İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılacağını belirtti. Halkımızın bu konuda bilgilendirilmesi için kendilerine büyük görevler düştüğünü belirtti.

Dilek ve temennilerde söz alan katılımcıların temennilerinden bazıları şöyleydi.

Bu toplantı Periyodunun daha sık yapılması. Toplumun ıslah ve bilinçlenmesinde büyük katkısı olan İmam Hatip Okullarına ilginin arttırılması için ciddi bir çalışma yapılması. İmam Hatip Okulları dışındaki tüm okullarda seçmeli Kur’an ı Kerim ve Hz. Peygamberimizin Hayatı derslerinin okullarda seçtirilmesi konularında öğretmen ve idareciler olarak sorumluluk alınması istendi.
Programın sunumunu yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ve DKAB Platformu Mersin şubesi başkanı Mustafa Köse konuşmasına toplantıya ev sahipliği yapan Akdeniz Derneği yöneticilerine teşekkür ederek son verdi.   

KUR'AN-I KERİM (MEAL) BİLGİ YARIŞMASI

Merkezi İstanbul’da bulunan Kur’an-ı Anlama Platformu tarafından Türkiye genelinde bu sene dördüncüsü yapılacak olan KUR'AN-I KERİM (MEAL) BİLGİ YARIŞMASI, Türkiye genelinde 38 merkezde yapılacaktır. Sınav Merkezlerinden birisi de MERSİN’dir.
Mersinde Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği tarafından organize edilecek olan Sınav iki kategoride test usulü ile yapılacaktır.
1. Kategoride İlahiyat Fakültesi mezunları ve Hafızlar.
2. Kategoride ise 12 yaş üstü herkes katılabilir.
SINAVIN ÖDÜLLERİ:
Her sınav merkezi için 2 grupta toplam 6 kişiye ödül verilecektir.
Hafızlar ve/veya İlahiyat Mezunlar Grup; 1. Tam Altın, 2. Yarım Altın,
3. Çeyrek Altın
Diğer Grup; 1.Tam Altın, 2. Yarım Altın, 3. Çeyrek Altın
Ayrıca Türkiye Geneli Sıralamasında da ilk 5’er kişiden toplam 10 kişiye Umre Seyahati verilecektir.
Sınav Tarihi: 07.10.2012
Sınav Saati: 10.00-12.00
Sınav Merkezi: Barbaros İlköğretim Okulu -Yenişehir / MERSİN
Kayıt Tarihi: 28.05.2012 ile 16.09.2012 arasında internetten yapılacaktır.
Başvuru Yeri: www.kuranianlamaplatformu.com
Bilgi ve İrtibat: Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği
  Cami-i Şerif Mah. 5224 Sok.No:30 Akdeniz / MERSİN TEL:0 324 328 28 59

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Erdemli'de Terör Protestosunda Can Kaybı
Tüm sağduyu çağrılarına rağmen Mersin-Erdemli'de olan oldu. Erdemli İlçesi’nde dün akşam düzenlenen terör protestosunda açılan ateş sonucu yaralanan bir kişi hayatını kaybetti.
Anamur'da Orman Yangını
Mersin'in Anamur ilçesinde dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını kontrol altına alındı. Yangında 65 hektar kızılçam ormanı yandı.
Bangladeş'te Bugün Seçim Yapılıyor!
Bangladeş'te bugün yapılan ve tüm muhalif grupların boykot ettiği genel seçimlere katılımın düşük olması bekleniyor
Zafer Çağlayan Silifke'de İftara Katıldı
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mersin'in Silifke ilçesindeki Cumhuriyet alanında düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
Akdeniz Derneği'nden Kur'an-ı Kerim Bilgi Yarışması
Kur'an'ı Anlama Platformu tarafından organize edilen Kur'an-ı Kerim Bilgi (Meal) yarışması Mersin'de Akdeniz Derneği taraında organize edildi. Yarışmaya katılanlara ücretsiz olarak Kur'an meali de dağıtıldı.
G.Antep Bombacısını Arkadaşı İhbar Etti
Gaziantep'te 4'ü çocuk 9 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı organize edenler arasında yer alan öğretmen M.H.'nin arkadaşının ihbarı sonucu yakalandığı ortaya çıktı.