Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Siviltoplum Haberleri
27.07.2012 06:16

Memur-Sen'den Arakanlı Müslümanlara Yardım

Memur-Sen'den Arakanlı Müslümanlara Yardım
Memur-Sen'e bağlı 11 sendikanın bu yıl yapacakları iftar davetlerinin de iptal edildiğini bildiren Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "İftar davetlerinin giderleri ve bir o kadar da kendimiz üzerimize koyarak buradaki kardeşlerimize ilk planda 200 bin lira tutarında yardım yapmaya karar verdik" dedi.

Memur-Sen Geleneksel Basın iftarı çok sayıda gazetecinin katılımı ile yapıldı. Rixos Otel'de gerçekleşen iftar programına Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, genel merkez yönetim kurulu üyeleriyle bağlı sendikaların genel başkanları da katıldı. İftar sonrası konuşan Ahmet Gündoğdu, sendikacılığı kamu çalışanları, ülkemiz ve insanlık için yapma felsefesiyle yola çıktıklarını belirterek, "Kamu çalışanlarının haklarını korumak, kazanımlarını artırmak için kurulan toplu sözleşme masasını geride bıraktık.

Taleplerimize kulak tıkayan bir anlayışla karşılaştık. Ek ödeme başta olmak üzere toplu sözleşme masasında elde edemediğimiz bütün kazanımları elde etmek için mücadelemiz sürecek. Şimdiye kadar olduğu gibi, şimdiden sonra da kamu çalışanlarının haklarının kazanımının adresi Memur-Sen olacaktır" şeklinde konuştu.

Ramazan'a sel felaketinin acısıyla girdik

Ramazan'a, Samsun'daki sel felaketinin acısıyla girdiklerini hatırlatan Gündoğdu, daha oradaki yaralar sarılmadan Arakan Müslümanlarının acısının yüreklerini yaktığını kaydetti. Samsun'daki felaketten etkilenen vatandaşlar için kurulan iftar çadırlarından birinin sorumluluğunu Memur-Sen'in üstlendiğini dile getiren Gündoğdu, bir ay boyunca selden zarar gören vatandaşların kendilerinin misafiri olacağı söyledi.

Arakan Müslümanlarına yardım koridoru açılmalı

Myanmar'da Arakan Müslümanlarına yönelik insanlık dışı bir vahşetin işlendiğini bildiren Gündoğdu, bu vahşete dikkat çekmek ve buradaki Müslümanlara yardım elini uzatmak için önceki gün başlattıkları yardım kampanyasının çerçevesini genişlettiklerini kaydetti. Memur-Sen'e bağlı sendikaların yöneticileriyle yaptıkları toplantı sonrasında, bu yıl yapılacak iftar davetlerinden vazgeçilerek üzerine bir o kadar da kendilerinin katkıda bulunarak Arakan Müslümanları için 200 bin liralık yardım yapmaya karar verdiklerini açıklayan Gündoğdu, ancak bu yardımların Arakanlı Müslümanları ulaştırılabilmesi için yardım koridorunun biran önce açılması gerektiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan'a çağrıda bulunan Gündoğdu, orada zulme uğrayan Müslümanlara sivil yardım kuruluşları ve devlet kurumlarının yardım edebilmesi için yardım koridorunun BM tarafından açılmasını sağlamasını istedi.

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Şemdinli'de 7 Terörist Öldürüldü!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki ormanlık alanda terör örgütü PKK mensubu 7 kişinin cesedi bulundu.
Hürriyet 400 Vekil Haberinde Hatasını Kabul Etti
Hürriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 vekil' tartışmasıyla ilgili sözlerinin internet sitesinde "400 vekil çıksaydı Dağlıca olmazdı" şeklinde verilmesinin hata olduğunu kabul etti. Hürriyet hatasını kabul etti ancak ülkeyi geren kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.
190 Sivil Toplum Kuruluşu Terörü Kınadı
Başkentte 190 sivil toplum kuruluşu, son dönemlerde meydana gelen terör saldırılarını lanetledi.
12 Dev Adam'dan Dev Galibiyet:89-87
12 Dev Adam Avrupa Basketbol Şampiyonasında guruptaki ilk maçında 58 yıldır yenemediğimiz İtalya karşısında 89-87 galip ayrıldı.
Bir Türkiye Klasiği:1-1
A Milli Takımımız, EURO 2016 Elemeleri’nde Konya’da konuk ettiği Letonya ile 1-1 berabere kaldı.
CHP'nin Yardımı PKK'ya mı Gidiyor?
CHP'li Çanakkale Belediyesi'nde sular durulmuyor. Çanakkale Belediyesi'nin gönderdiği yardımların PKK'ya gittiği iddiası belediye meclisini karıştırdı.