Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Siviltoplum Haberleri
18.07.2012 18:26

Özgür-Der'den Hama Katliamına Protesto

Özgür-Der'den Hama Katliamına Protesto
Özgür-Der tarafından organize edilen protesto gösterisinde, Suriye halkına sözlü destek vermenin artık bir anlam taşımadığı belirtildi. Eylemde halkın kendisini savunma hakkının elinden alınmaması gerektiği çağrısında bulunuldu.

Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) tarafından Suriye'de yaşanan katliamları protesto etmek amacıyla düzenlenen eylemde Esed yöntemi kınandı. İnsani Yardım Vakfı ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği gösteride Fatih Saraçhane Parkı'nda toplanan eylemciler, Suriye yönetimi aleyhinde sloganlar atarak muhaliflere destek verdi. Yapılan katliamların sorumlusu olarak Esed yönetimini gösteren eylemciler, son olarak Hama şehrine bağlı bir köydeki ölü sayısının 300'e yaklaştığına dikkat çekti.

ÖZGÜR-DER BAŞKANI KAYA: SURİYE HALKI ASKER İSTEMİYOR, SAVUNMA HAKKI ENGELLENMEMELİ

Gösteride konuşan Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya, Suriye'de yaşananları lanetlemek için bir araya geldiklerini belirterek, gelişmelerin bundan sonra da aynı şekilde bir araya gelmelerin devam edeceğini gösterdiğini söyledi. Yapılan zulümleri lanetlemekten başka bir söz söylemenin gerekli olmadığını söyleyen Kaya, "Yaşasın zalimler için cehennem diyoruz" dedi.

Son yaşanan katliamın ardından bu olaylara üzüldüğünü, şaşırdığını söyleyenlere "Kan üzerine, cinayet üzerine kurulu bir çeteden bahsediyoruz. İktidarını sürdürme mücadelesi veren bu zalimlerin yaptıklarına hala şaşırma ifadesinde bulunmak sizce mantıksız değil mi?" diye soran Kaya, olayların ardından yayınlanan kınama mesajlarına son verilmesini istedi. Bu mesajların yerine Suriye halkının kendini savunma hakkına katkı sağlanması çağrısında bulunan Kaya, "Burada kahramanca direnen Suriye halkı kardeşlerimiz sizlerden asker istemiyor. Sizlerden gelip kendilerini kurtarmanızı istemiyorlar. Kendilerini savunma hakkını her insan, her topluluk gibi kendilerini savunma hakkının engellenmemesini istiyorlar." ifadesini kullandı.

İnsani Yardım Vakfı (IHH) adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay da çatışma bölgesindeki saldırıların devam ettiğini ve ölü sayısının 300'ün üzerine çıktığını söyledi. Atalay, evlerin hala bombardıman altında bulunduğunu ve uluslar arası gözlemcilerin Hama'ya girişine izin verilmediğini de sözlerine ekledi.

Açıklamaların ardından aralarında Suriye'den gelen katılımcıların da bulunduğu eylemciler marşlar söyleyerek dağıldı.

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Japonya'da Büyük Sel Felaketi!
Şiddetli yağışlar, Japonya genelinde sel ve heyelana yol açtı. Taşan Kinugava nehri, 65 bin nüfuslu Joso kentini sular altında bıraktı. On binlerce kişi tahliye edildi.
Hatay Rayhanlı'da Feci Kaza!
Hatay’da inşaat işçilerini taşıyan kamyonetin takla atması sonucu meydana gelen kazada 6 işçi hayatını kaybetti, 25 işçi yaralandı.
Cizre'de 32 Terörist Öldürüldü
Cizre'deki operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok'un verdiği bilgiler olayın gerçek yüzünü gözler önüne serdi.
Tüm Olumsuzluklara Rağmen Büyüyoruz!
Ülkemiz tüm namüsait şartlara rağmen beklenden daha yüksek büyüme gerçekleştirdi.Türkiye İstatistik Kurumu 2. çeyrekte yüzde 3,8 büyüdüğümüzü açıkladı.
Şemdinli'de 7 Terörist Öldürüldü!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki ormanlık alanda terör örgütü PKK mensubu 7 kişinin cesedi bulundu.
Hürriyet 400 Vekil Haberinde Hatasını Kabul Etti
Hürriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 vekil' tartışmasıyla ilgili sözlerinin internet sitesinde "400 vekil çıksaydı Dağlıca olmazdı" şeklinde verilmesinin hata olduğunu kabul etti. Hürriyet hatasını kabul etti ancak ülkeyi geren kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.