Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Siviltoplum Haberleri
07.10.2012 09:36

Özgürlük Platformu Başörtüsü Eylemlerini Sürdürüyor

Özgürlük Platformu Başörtüsü Eylemlerini Sürdürüyor
Özgürlük Platformu Sakarya, Kocaeli ve Akyazı'da eyelmlerine devam etti. Eylemlerde Gaziantep Şahinbey Türktepe Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Sedanur Ağsu’nun, başörtüsü sebebiyle derslere alınmamasına tepki gösterildi.

Özgürlük Platformları yaptığı eylemlere aralıksız devam ediyor. Platform üyeleri gündemde olan ve önceki gün Akit'te de yer alan Gaziantep Şahinbey Türktepe Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Sedanur Ağsu'nun, başörtüsü sebebiyle derslere alınmamasına tepki gösterdi. Peygamber Efendimiz (s.a.v)'e hakaret eden Taraf gazetesi eski yazarı Sevan Nişanyan'ı da protesto eden platform üyeleri, Mavi Marmara davasının yeniden yargı sürecine ise destek verdi. Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu'nun 8 yıldır devam eden eylemlerinde 370. hafta basın açıklaması yapıldı. SAGİR adına Diriliş Saati Dergisi'nden Berat Gürler'in okuduğu açıklamada, Gaziantep'de başörtülü okula giden 8. sınıf öğrencisine uygulanan baskı gündeme getirildi.


Açıklamada, "Başörtüsü yasağı hem okullarda, hem de kamusal alanda Müslümanların vicdanlarını acıtmaya devam ediyor. Son olarak, Gaziantep Şahinbey Türktepe Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Sedanur Ağsu, başörtüsü nedeniyle derslere alınmadı. Ayrıca söz konusu öğrenci eğitim saatlerinde rehberlik odasında tutularak kantine gitmesine ve arkadaşlarıyla konuşmasına da yasak getirildi. Bu yasak ve tecrit uygulaması iki haftadır sürüyor. Konu ile ilgili olan tüm sorumluların cezalandırılarak bu rezalete son verilmesini talep ediyoruz" denildi.

"NİŞANYAN İÇİN SAVCILIK HAREKETE GEÇSİN"

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu, 8. yıl 391. hafta basın açıklaması, İzmit İnsan Hakları Parkı ve Özgürlük Meydanı'nda yapıldı. Kocaeli Kartepe İnsan Hakları Derneği adına basın açıklamasını Başkan Yardımcısı Mukayeseli Hukuk Doktoru Dr. M. Abdülmecit Karaaslan yaptı. Basın açıklamasında Sevan Nişanyan'ın Peygamber Efendimize hakaretini protesto ederken, aynı zamanda Müslümanlara nefret içeren söyleminden dolayı özür dilemeye davet edildi. Karaaslan, "Son zamanlarda meydana gelen, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)'e sarf edilen nefret söylemi ve eylemleri hakkında bizim de söyleyeceklerimiz olacaktır. Tüm İslam Âlemi, Amerika'da yapılan Peygamberimize hakaret filmi ile çalkalanıyorken, yazar Nişanyan'ın ifadeleri ülkemizde bardağı taşıran son damla oldu. Bu nefret söylemi ile ilgili olarak, derhal savcılar harekete geçmelidir" çağrısında bulundu.

"MAVİ MARMARA'YI DEVLET TAKİP ETSİN"

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu adına 296'ıncı açıklamayı yapan MAZLUM-DER Akyazı sözcüsü İrfan Alemdar ise, "Siyonist İsrail'in Mavi Marmara katliamının yeniden yargıya taşınması olumlu bir gelişme ancak Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı'nın Mavi Marmara'ya saldırıp 9 kardeşimizi şehit onlarcasını yaralayan katillerle ilgili soruşturma ile mahkeme sürecini bizzat takip etmelerini bekliyoruz... Türkiye Suriye savaşına doğru itilmeye çalışılıyor. Biz, Müslüman Suriye halkıyla savaş değil Suriye diktatörünün devrilmesi için Türkiye İran ve Mısır idaresinin her şeye rağmen bir araya gelip, Suriye'de akan kanın durması için gerekenin yapılmasının ortaya konmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Yeni Akit

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Gebze'de Taksici Cinayeti!
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bıçakla öldürülen taksici Harun Ömür'ün cesedi taksinin bağajında bulundu
Saadet Partisi'nden Peygamberimiz İçin Miting
Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı, Peygamber Efendimize yapılan çirkin hakarete tepkisini göstermek için meydanlara iniyor.
Balyoz Davası Türkiye İçin Milattır
Özgürlük platformları eylemlerine aralıksız devam ediyor. Başörtüsü eylemlerine devam eden özgürlük platformları, Balyoz davasını bir milat olarak değerlendirdi.
Vergilerin Yarısı İstanbul'dan!
Türkiye'de gerçekleşen vergilerin nerdeyse yarısı İstanbul'dan. Son 8 aylık verilere göre İstanbul vergilerin yüzde 45'ini ödedi.
Üzerinden 13 Yıl Geçti
TÜM Marmara Bölgesi’ni etkileyen ve Ankara ile İzmir gibi uzak bölgelerde de hissedilen, sadece 45 saniye sürüp geçen yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olarak kabul edilen Gölcük merkezli 17 Ağustos 1999 Depremi’nde hayatlarını kaybedenler, felaketin 13’üncü yıldönümünde anılıyor.
Sakarya Karapürçek'te Tarım Aracı Kaza Yaptı: 7 Yaralı
Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde lastiği çıkan tarım aracının devrilmesi sonucu 7 kişi yaralandı.