Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Siviltoplum Haberleri
13.02.2012 13:46

Sendikalara KCK Operasyonu

Sendikalara KCK Operasyonu
Ankara'da terör örgütü PKK'nın şehir yapılanma KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında bazı KESK, Tüm Bel-Sen ve SES binaları ile bu sendikaların bazı üyelerinin ev ve iş yerlerinde arama yapılıyor.

Ankara'da terör örgütü PKK'nın şehir yapılanma KCK'ya yönelik soruşturma kapsamında bazı KESK, Tüm Bel-Sen ve SES binaları ile bu sendikaların bazı üyelerinin ev ve iş yerlerinde arama yapılıyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nın (SES) genel merkezlerinde arama başlattı. Bu sendikaların Kadın Sekreterliği görevini yürüten kişiler ile bazı üyelerin ev ve iş yerlerinde de eş zamanlı arama yapıldı.

Tüm Bel-Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Satı Burunucu, gazetecilere yaptığı açıklamada, KCK'ya yönelik operasyon kapsamında KESK Kadın Sekreteri, SES Kadın Sekreteri, SES eski kadın sekreteri , Tüm Bel-Sen Kadın Sekreteri ve Eğitim-Sen 1 No'lu Şube Üyesi hakkında gözaltı kararı bulunduğunu söyleyerek, bu kişilerin ev ve iş yerlerinde polisin arama yaptığını bildirdi.

Bu arada, KESK Genel Merkezi'nde aramalarını tamamlayan polislerden bazılarının, evrak doldurulan delil torbalarıyla binadan ayrıldığı görüldü.

İstanbul'da terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyonlarda, 16 kişi gözaltına alındı.

İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube müdürlükleri ekipleri, geçen hafta Zeytinburnu, Küçükçekmece, Beyoğlu ve Maltepe'de bombalı saldırı ve araçların kundaklanması olaylarına ilişkin, PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik çalışma başlattı.

Çalışmaların ardından çeşitli ilçelerde düzenlenen operasyonlarda, örgüt yöneticilerinin de aralarında olduğu 16 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerle birlikte patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler ile örgütsel dokümanlar da ele geçirildi.

Yakalanan kişilerin, banka ATM'leri ve araçların yakılması, ses bombalı saldırı ve izinsiz yürüyüş düzenleme olaylarına karıştıkları bildirildi.Örgüt üyelerinin sorguları sürüyor.

Adana'daki KCK operasyonu

Adana'da terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olduğu belirtilen KCK'ya yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 35 kişi Adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Özel Yetkili Savcılığın talimatı doğrultusunda örgüt yandaşlarınca Adana'da yapılması planlanan eylemleri önlemeye yönelik operasyonda göz altına alınanlardan 15'i Çocuk Şube Müdürlüğünde, 3'ü kadın 20'kişinin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorguları tamamlandı.

Polisteki işlemleri tamamlanan 35 şüpheli, yoğun güvenlik önlemleri altında Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne ait otobüsle Adana Adliyesi'ne sevk edildi.

Öte yandan gözaltına alınan şüphelilerden dün mahkemeye çıkartılan 6 kişiden 4'ünün tutuklandığı bildirildi.

Batman'da KCK operasyonu: 24 gözaltı

Batman'da sabah saatlerinde başlatılan operasyonlarda terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri ileri sürülen 24 kişi gözaltına alındı.

Batman Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Kırsal alana eleman ve lojistik destek sağlayan, esnafa zorla kepenk kapattıran; meydana gelen yasa dışı olayları organize eden; güvenlik güçlerine resmi ve özel araçlara, işyerlerine yönelik taşlı, molotof kokteylli, havai fişekli ve parça tesirli bombalı saldırıda bulundukları tespit edilen şahıslara yönelik operasyon neticesi il merkezi ve ilçelerde 24 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır." denildi.

Ankara'daki KCK operasyonu

Ankara'da, KCK'ya yönelik düzenlenen operasyon kapsamında bazı sendikalarda arama başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, KESK ve bağlı bazı sendikalarda arama başlattı. Operasyon kapsamında KESK Genel Merkezi'ndeki bazı sendika çalışanların odalarında arama yapıldığı öğrenildi. KESK yöneticileri, yapılan aramaya tepki göstererek, ilerleyen saatlerde bir açıklama yapılacağını ifade ettiler.

ADANA'DAKİ KCK OPEROSYONU

Adana'da bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3'ü genç kız, 15'i çocuk toplam 41 kişi adliyeye sevk edildi. Sevk edilen 3 genç kızın KCK adına yaşı küçük erkek çocukları korsan gösterilere teşvik ettiği ve PKK'nın dağ kadrosuna eleman temin ettikleri öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri 4 gün önce şafak vakti Adana'nın Ceyhan ilçesi ve Adana merkezde 40 ayrı adrese yaptığı operasyonda bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın Adana'daki faaliyetlerini yürüten 3'ü genç kız. 15'i çocuk toplam 41 kişiyi gözaltına aldı. Polisin örgüt yandaşlarınca yapılması muhtemel korsan gösteri ile araç kundaklama ve terör örgütü içerisinde silahlı faaliyetlerde bulunmak üzere kırsal alana eleman temin edip gönderme faaliyetlerinin önlenmesi amacıyla yaptığı operasyonda gözaltına alınan 41 kişi 4 gün boyunca sorgulandı.

Özellikle yapılan operasyonda gözaltına alınan 3 genç kızın terör örgütü içinde aktif rol aldıkları, korsan gösterileri organize edip küçük yaşta erkek çocukları korsan gösterilere katılmalarını sağladıkları, ayrıca PKK'nın dağa kadrosuna eleman gönderdikleri belirlendi. Gözaltına alınan diğer PKK yandaşlarının ise PKK'nın propagandasını yaptıkları, örgüt yapılanması içerisinde aktif görev aldıkları, bölücü terör örgütü adına gerçekleştirilen olayları organize ederek bizzat katıldıkları ve ayrıca

uyuşturucu, kaçakçılık, küçük yaşta çocuğa cinsel istismar ve hırsızlık olaylarına karıştıkları tespit edildiği bildirildi. Şüphelilerin ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, örgütsel içerikli yayınlar, suç unsuru içeren dijital malzemeler ve 45 paket kullanıma hazır uyuşturucu madde ele geçirildiği öğrenildi.

Zanlılar sorgularının ardından "KCK terör örgütüne yardım ve yataklık, korsan gösteri organize etmek, PKK propagandası yapmak, PKK'ya yardım ve yataklık, PKK'ya elaman sağlamak, uyuşturucu ticareti yapmak" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

İZMİR'DE KCK OPERASYONU: 10 GÖZALTI

Türkiye genelinde birçok ilde yürütülen KCK operasyonları kapsamında İzmir Polisi terör örgütüne yakınlığıyla bilinen bazı derneklerde ve evlerde arama yapıldığı belirlendi. Önceden belirlenen adreslere harekete geçen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin aramasının halen devam ettiği belirtildi. Operasyonda şu ana kadar 10 kişinin gözaltına alındığı belirlendi.

GAZİANTEP'TE KCK OPERASYONU

Gaziantep'te terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, daha önce belirlenen 10 ayrı adrese eşzamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda KCK'nın basın propaganda komitesine üye oldukları iddia edilen 10 kişi yakalandı. Gözaltına alınan şahısların Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu devam ediyor.Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler