Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Siyaset Haberleri
03.09.2015 16:13

CHP'nin Yardımı PKK'ya mı Gidiyor?

CHP'nin Yardımı PKK'ya mı Gidiyor?
CHP'li Çanakkale Belediyesi'nde sular durulmuyor. Çanakkale Belediyesi'nin gönderdiği yardımların PKK'ya gittiği iddiası belediye meclisini karıştırdı.

Diyarbakır'ın HDP'li Sur Belediyesi ile 2012 yılında kardeşlik protokolü yapan Çanakkale Belediyesi'nin gönderdiği yardımların PKK'ya gittiği iddiası belediye meclisinde sert tartışmalara sebep oldu. AK Partili üyelerin kardeşlik protokolünün iptali talebi CHP ve MHP'li üyelerin oylarıyla reddedildi.

AK PARTİLİ ÜYE ÖNERGE VERDİ

Çanakkale Belediyesi ile Diyarbakır'ın Sur ilçe belediyesi, 2012 yılında imzalanan protokolle kardeş kent olmuştu. Sur Belediye Başkanının sözde özerklik açıklamasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmesiyle yaşanan bu gelişmelerin ardındanÇanakkale Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Av. Tülay Ömercioğlu, kardeş kent protokolünün iptali için dün Çanakkale Belediye Meclisi Eylül Ayı oturumunda önerge verdi.

Önerge Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından meclis toplantı salonunda tüm Belediye Meclis üyelerine okundu.

"SANDIK KURULUP HALKA SORULSUN"

Toplantıda söz alan Ömercioğlu, Çanakkale Belediyesi tarafından Sur Belediyesi'ne gönderilen yardımların Ezidilere değil de PKK'ya aktarıldığı öne sürdü. Ömercioğlu, "Kardeşlik adına yapılan bu olay Haziran ayına kadar hiçbir yansımayla ve eksi puanla gitmeyen bir görüştü ki ancak, her ne kadar biz iddia dense dahi, iddialar sadece sanal olan şeylerdir. Sur Belediye Başkanının yapmış olduğu özyönetim açıklaması, kesin bir söylemdir. Bunun yanı sıra eski Sur Belediye Başkanının PKK'ya para aktardığıyla ilgili daha başka konular ortaya konulmuştur. Türkiye'de öz yönetimi özerkliği tasvip eden üniter yapısını bölmek isteyen hiç kimsenin olmadığını beyan ediyoruz. Ben bu anlamdaSur Belediyesi ile kardeş şehir anlaşmasının devamının tüm Çanakkale halkına sandık kurularak da sorulmasını talep ediyorum" dedi.

BAŞKAN SERT ÇIKTI

Ömercioğlu'nun konuşmasının ardından Sur Belediyesi'ne gönderilen yardımların görüntü ve fotoğraflarını meclis salonunda üyelere izleten Çanakkale Belediye Başkanı ÜlgürGökhan, yöneltilen suçlamalara sert tepki gösterdi.

"DESTEK VERMEMİŞTİR, VERMEZ"

İzlenen görüntülerin ardından açıklamada bulunan Başkan Gökhan, yardımların PKK'ya gönderilmediğini söyledi. Gökhan, "Onun için yok bunlar PKK'ya mı gidiyor diye kimse sormuyor. Yalan. Çanakkale'de hiç kimse bunu sormuyor. Çanakkale sorsaydı bana sorardı. Bu kentin Belediye Başkanıyım. Ey Başkan "Bu yardımlar nereye gitti. Hesap ver bakalım" diye Çanakkale'deki duyarlı insanlar bana sorardı. Bu önergeyi verenlerin kendi düşünceleridir. "Asıl onların da düşüncesi değil, seçim öncesi siyaset olacak da biz kötü gösterileceğiz ya, CHP kötü gösterilecek ya. Çanakkale halkı hepimizin ciğerini bilir.Çanakkale'nin en ücra köşesindeki adam bile beni tanır. Hiçbir zaman Cumhuriyet ilkelerinden, Atatürkçülükten yurtseverlikten vatanseverlikten hiçbir zaman geri atmadım. Atmam da. Bunu herkes bilir. Bizi PKK terör örgütüyle özleştirme çalışmalarına devam ederseniz çok ciddi tepkimle karşılaşırsınız. Ben ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların tamamı hiçbir zaman PKK terör örgütüne destek vermemiştir, veremez. Asla veremez"dedi.

TARTIŞMA YARATTI

Konuşmaların ardından tekrar söz alan Ömercioğlu ile Başkan Gökhan arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından PKK'ya yardım edildiği ve Çanakkale Belediyesi tarafından Sur Belediyesine giden yardımların PKK'ya gittiği iddiasıyla Meclis'e Sur Belediyesi ile imzalanan kardeş kent protokolünün iptal edilmesi için verilen önerge oylamaya sunuldu. Kardeş kent Sur Belediyesi ile protokolün iptali için verilen önerge AK Partili Belediye Meclis üyelerinin evet, CHP'li ve MHP'li Belediye Meclis üyelerinin hayır oylarıyla oy çokluğuyla red edildi.

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Japonya'da Büyük Sel Felaketi!
Şiddetli yağışlar, Japonya genelinde sel ve heyelana yol açtı. Taşan Kinugava nehri, 65 bin nüfuslu Joso kentini sular altında bıraktı. On binlerce kişi tahliye edildi.
Hatay Rayhanlı'da Feci Kaza!
Hatay’da inşaat işçilerini taşıyan kamyonetin takla atması sonucu meydana gelen kazada 6 işçi hayatını kaybetti, 25 işçi yaralandı.
Cizre'de 32 Terörist Öldürüldü
Cizre'deki operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok'un verdiği bilgiler olayın gerçek yüzünü gözler önüne serdi.
Tüm Olumsuzluklara Rağmen Büyüyoruz!
Ülkemiz tüm namüsait şartlara rağmen beklenden daha yüksek büyüme gerçekleştirdi.Türkiye İstatistik Kurumu 2. çeyrekte yüzde 3,8 büyüdüğümüzü açıkladı.
Demirtaş Hakkında Soruşturma Açıldı!
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında dokunulmazlığının kaldrılması talebini de içeren soruşturma başlatıldı.
Şemdinli'de 7 Terörist Öldürüldü!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki ormanlık alanda terör örgütü PKK mensubu 7 kişinin cesedi bulundu.