Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Spor Haberleri
31.07.2013 22:51

Galatasaray Arda Turan Defterini Yeniden Açacak mı?

Galatasaray Arda Turan Defterini Yeniden Açacak mı?
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Arda Turan transferinin ısrarla sorulmasına üzerine kafaları karıştıran bir açıklama yaptı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, eski futbolcuları Arda Turan'ın transferikonusunda her gün sorularla karşılaştığını belirterek, "Atletico Madrid Kulübü, Arda'ya bu sene çok ihtiyacı olduğunu ve bu konuyu daha fazla kurcalamamamız gerektiğini söyledi. Her gün bu soru geldiğine göre galiba kurcalamam gerekecek. Biraz daha bekleyelim" dedi.

Galatasaray Kulübü'nün Hindistan merkezli HCL firmasıyla Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da yaptığı sponsorluk anlaşması imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aysal, Arda Turan'ın sadece Galatasaray'da değil tüm Türkiye'de çok sevilen bir futbolcu olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

"Galatasaray'da Arda'yı her zaman kendi evladımız gibi gördük ve bundan sonra da öyle göreceğiz. Arda'nın dönüşü olacaksa da Galatasaray'a olacaktır. Atletico Madrid Kulübü, bu oyuncusuna bu sene çok ihtiyacı olduğunu ve tabiri caizse bu konuyu daha fazla kurcalamamamız gerektiğini söyledi. Her gün bu soru geldiğine göre galiba kurcalamam gerekecek. Biraz daha bekleyelim."

TFF İLE İLİŞKİLER

Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimiyle yaşadıkları sorunlarla ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:

"Federasyon konusunda, 'Değişiklikleri zamanında yapmayanlar değişir' dedim ama 'Ben değiştiririm' demedim. Benim böyle bir gücüm yok ancak bir arzumu belirttim. Galatasaray'ın gerçekleştirmek istediği ve hakkı olduğunu düşündüğü konularda federasyondan geçemiyorsak, daha başka yolları denemek ve buralarda başarılı olmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstermek zorundayız. Görevimiz bu. Doğru düşündüğümüze inanıyorum. Eğer Avrupa'da Türk oyuncuları yerli statüsünde oynuyorsa, Avrupalı futbolcuların da Türkiye'de Türk statüsünde oynaması kadar doğal ve hakkaniyete uygun bir şey yoktur. Burada 3-5 fazla oyuncum olsun diye demiyorum. Burada bir prensip olacak, ya Avrupalısınız ya da değilsiniz. Bir yandan Avrupa Birliği'ne girmek için çalışıyor, AB Bakanlığı kuruyor, dünya kadar bütçe harcıyor ve 'Buradan vazgeçmedik' diye her gün mesaj veriyorsunuz, diğer yandan da kendi işinize geldiği zaman bazı şeyleri görmezden geliyorsunuz."

Aysal, kendilerinin de sorumlulukları olduğunu ve bunları yerine getirmeleri gerektiğini anlatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Yolumuzda ilerlememiz için önce kendi angajmanlarımıza sahip olmamız gerek. Ben spor dünyamız için bu beklentimizi tekrarladım ve bunun arkasındayım. Türkiye'deki hukuksal bütün kademeleri geçtikten sonra gerekirse yurt dışında kademeleri zorlayacağız. Neticede de doğru olduğuna inandığımız ve bildiğimiz şeyleri Türkiyemize kazandıracağız. Burada yapmış olduğumuz gayretlerin neticesinde Türkiye kazanacaktır. Türkiye ya bir Avrupa ve dünya ülkesidir ya da bir adadır. Biz bu adada yaşamıyoruz."

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
İlişkili Haberler
Japonya'da Büyük Sel Felaketi!
Şiddetli yağışlar, Japonya genelinde sel ve heyelana yol açtı. Taşan Kinugava nehri, 65 bin nüfuslu Joso kentini sular altında bıraktı. On binlerce kişi tahliye edildi.
Hatay Rayhanlı'da Feci Kaza!
Hatay’da inşaat işçilerini taşıyan kamyonetin takla atması sonucu meydana gelen kazada 6 işçi hayatını kaybetti, 25 işçi yaralandı.
Cizre'de 32 Terörist Öldürüldü
Cizre'deki operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok'un verdiği bilgiler olayın gerçek yüzünü gözler önüne serdi.
Tüm Olumsuzluklara Rağmen Büyüyoruz!
Ülkemiz tüm namüsait şartlara rağmen beklenden daha yüksek büyüme gerçekleştirdi.Türkiye İstatistik Kurumu 2. çeyrekte yüzde 3,8 büyüdüğümüzü açıkladı.
Şemdinli'de 7 Terörist Öldürüldü!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki ormanlık alanda terör örgütü PKK mensubu 7 kişinin cesedi bulundu.
Hürriyet 400 Vekil Haberinde Hatasını Kabul Etti
Hürriyet gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '400 vekil' tartışmasıyla ilgili sözlerinin internet sitesinde "400 vekil çıksaydı Dağlıca olmazdı" şeklinde verilmesinin hata olduğunu kabul etti. Hürriyet hatasını kabul etti ancak ülkeyi geren kişi hakkında işlem yapılıp yapılmadığını açıklamaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.