Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Felsefe Benim Neyim Oluyor?
Bir düşünür "Felsefesiz yaşamak gözü kapalı yaşamaktır" demekte, buna karşın felsefenin ülkemizdeki kötü şöhreti bilinmekle beraber acaba bunu hak etmekte midir? Felsefi düşünme geleneğinden yoksun, sanatta, felsefe’de derinleşemeyen toplumların şeyler (varolan somut-soyut her şey) üzerinde derinleşmesi, dünyada ön alan bir toplum olması, evrensel medeniyete katkıda bulunması beklenemez.
Haftaya Bakış: Kutlu Doğum!
Diyanet İşleri Başkanlığı, Kutlu Doğum nedeniyle ilan ettiği parolayı "Peygamber ve Merhamet" olarak açıkladı. Oysa senelerdir zaten Efendimiz (sav) in sadece merhametini anlattınız. Biraz da onun cihadını, onun gazabını, onun bedduasını anlatın! Madalyonun tek yüzünü okuyan nesil, dengesiz-şuursuz-pasif olarak yetişiyor.
Aziz Türkçenin Aziz Kahramanı: Kadı Burhaneddin
600 sayfa civarında bir Divan’ı vardır. 1500 gazel, 119 tuyuğ ve 20 rubaisi vardır. En çok "tuyuğ" nazım şeklini kullanmıştır. Tam bir cinas şairidir. Şiir dili, Batı Türkçesi özellikleri taşımakta, Azeri şivesine kaçmaktadır.
Mutluluk Anlayışımız ve Nostalji
İnsan neden geçmişe özlem duyar? Teknolojinin günlük hayatımıza girip işlerimizi kolaylaştırdığı, yaşam kalitemizin ve ekonomik gücümüzün arttığı, refah seviyemizin yükseldiği günümüzde geçmişe özlem duyuyorsak hayatımızda çok önemli bir şeylerin eksik olduğu, maddi refahın bizleri tatmin etmediği ortaya çıkar.
Siyasete Nasıl Başlamalı?
Siyaseti, ticaret, şöhret, nefsi tatmin ve günübirlik menfaatler için değil; ebedi gayeye hizmet yolunda, hem kendi, hem de gelecek nesillerin saadeti için, inançlarımıza bizi "biz" yapan temel değerlere yabancılaşmadan siyaset yapma zamanı gelmedi mi?
Haddi Bildirilecek Kadınlar...
Tayyip Erdoğan 2002 ve 2007'debu konuyu gündeme getirenlere adete konuşamıyorum ama gözlerime bak anlarsın kabilinden davranıyordu. Hatta bazı başka sözcüleri vasıtasıyla açık açık bu haksızlığı gidermeye söz veriyordu. 2002 ve 2007'de ciddi sıkıntılar olduğunu elbette biliyoruz. Hatta 2007 seçimlerinde her iki kişiden birinin oyunu almayı başaran iktidar partisine muhtıra verildiğini, kapatma davası açıldığını da biliyoruz. Ancak 2011 öyle değil. Ne muhtıra verilebilir, ne de kapatma davası açılabilir. Ayrıca Fatma Bostan Ünsal'ın da dediği gibi insan haklarının zamanı mı olur?
Tekasür Suresi ve Sekülerizm
Dünyevileşmeden yaşamak için Yunus’a da bakmak lazım değil mi? Yunus Emre, yediyüz yıldır gönlümüzde yaşıyorsa yatları katlarıyla değil, Allah ve Rasülünü sevdiği için o aşkları terennüm ettiği için hayvani yönümüze değil, ruhani yönümüze, özümüze, aslımıza hitap ettiği için aramızda yaşamıştır.
Erken Büyütülen Minik Yürekler
Sebepler ne olursa olsun; biri kurban, biri fail. Tecavüz uğrayanı ne kadar kaybediyorsak, edeni de o kadar belki daha fazla kaybetmişiz oluyoruz aslında. Onları kazanmak için neler yapmalı bunu düşünmek gerek. Evet olay oldu. Yaraladı, örseledi, yıktı. Ama ne yapalım şimdi, asıl konu bu. Tecavüze uğrayanı öldürüp, tecavüz edeni de linç mi edelim? Bu mudur çözüm. Her ikisini de kazanamaz mıyız?
Şimdi Adım Atma Zamanı
Yaklaşık iki ay boyunca Kürt sorununa genel bir bakış attık hep beraber. Belki bu bakışı daha önce birçok yerde konuşmuş, okumuş olabilirsiniz. Ancak yüzyılı geçen bir problemin çok kısa sürede çözümlenebilmesi için toplumun her kesiminin bunu irdelemesi, tartışması, konuşması gerektiği kanaatindeyim. Bunu defalarca ve her yerde gündeme getirmedikçe, haklar gür korolar halinde talep edilmedikçe çözüme kavuşamamaktadır. Bunun için belki tekrar şeklinde de olsa konuyu gündeme getirmekte fayda vardır.
Çocukta Dini Kişiliğin Oluşumunu Etkileyen Faktörler-I
İnsanın tabiatı ve onun davranışları üzerinde çevrenin önemi bilinmektedir. Çocuk, doğduğunda kendisini bir çevrede bulur, ömrünün sonuna kadar da bu çevre içinde yaşar. Bu birliktelik esnasında kişi ile çevresi arasında mutlaka karşılıklı etkileşimler olmaktadır.
İdam Yeter mi?
Vicdan neredeydi, neye yarardı bunu hatırlamalı…
Azak Han
Azak Han 1974 yılında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından kendi türünün az rastlanan örneklerinden biri olduğu gerekçesi ile koruma altına alındı ve tescillendi.
Üç Terim ve Üç Devrim-II
Fransız Devrimi, Avrupa’da kilise diktatörlüğünün ve din despotizminin egemenliğine karşı gelişmiş ve gerçekleşmiş bir özgürlük hareketidir. Bu hareketin ortaya çıktığı dönem, insanlık tarihinin belki de en bunalımlı dönemlerinden biriydi.   
Feodal Yapı ve Siyaset
Feodalizm veya derebeylik, öncelikle ortaçağ Avrupa’sında gelişen ve dünyanın pek çok yerinde rastlanan toplumsal, siyasi ve ekonomik bir örgütlenme biçimidir. Bu sistemde yazılı olmayan bir sözleşme, töre denen özel yasalar, aşiret ağasının toprağı ya da tımarı, aile meclisi, finans kaynakları, aşireti korumak için silahlanma vardır.
Haftanın Olayları
17 Mart 1988 HALEPÇE Katliamı – 1979 İran İslam Devrimine karşı HAÇLILAR, 1980 de Saddam’a bol bol silah satarak İran’a saldırttılar, binlerce insan öldü. Bu arada Saddam , Halepçe‘de kendi vatandaşı olan şuurlu KÜRT Müslümanlara biyolojik ve kimyasal silah kullandı, orada taş üstünde taş bırakmadı.
Türkiye'de Sivil ve Mivil Toplum
" Türk milleti söylemez, söylenir…" Evet, söylenmeden söylemenin, topluma olan borcumuzu ödemenin, kendini bir ideale adamanın ve onun uğrunda uğraş vermenin, demokrasinin toplumun kılcal damarlarına kadar nüfuz etmesinin vb. zeminini bize sağlayan en önemli yapılar, STK’lar.
Kürt Sorununa Genel Bir Bakış-IX
PKK’nın bölgede etkinliğinin artmasıyla başlayan çatışma süreci, bölgedeki hayvancılığı yok etmekle yüz yüze bırakmıştır. Bir yandan PKK’nın baskıları, diğer yandan askeri operasyonlar ve mera yasakları hayvancılık yapanları canından bezdirmiştir.
Sofistike Diktatörler, Kaba Diktatöre Karşı…
Kendilerine koalisyon güçleri adını yakıştıran batılı ülkeler Kaddafi’yi bahane ederek Libya’ya bomba yağdırmaya başladılar. 42 yıldır iktidarda bulunan Kaddafi eli kanlı bir diktatördür. Kendi halkına yapmadığını bırakmamıştır.
Gerçekten Sadakaymış
Dostlarımdan istirham edeceğim, eğer yüzümü asık görürlerse beni uyarsınlar. Katlanmasınlar bu soğuk ve donuk çehreye. Kimseye işkence yapmak istemem. Tebessüm sıfır maliyetle çok şey kazandırır insanoğluna.
Kürt Sorununa Genel Bir Bakış-VIII
Hükümetin Kürt Sorunu’nun çözümünde samimi olduğunun temel bir göstergesi, bölgenin kalkınması için gösterdiği çabalardır.