Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Yönetici Atama Yönetmeliği Revize Edilmelidir
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik en son 13.8.2009 tarihinde yayınlanmış ve Yönetmeliğin 33. Maddesi gereği "İller Arası Yer Değiştirme" işlemi hariç İlk Atama, Yer Değiştirme, 5 Yılını Dolduranların Zorunlu Rotasyonu gibi yönetmeliğin diğer kısımları uygulanmıştır.
Başlarken..
Felsefe/mantıkta ‘Düşünen canlı’ olarak tanımlanan insanın, okuması ve yazması en belirgin özelliklerindendir. Bu nedenle Kur’an-ı Kerim’in ilk emri, muhatablarının bütününü kuşatacak nitelikte ‘oku/düşün’ şeklinde gelmiştir.
Mersin Kent Tarihi ve Tarihi Kent Merkezinin Korunması-II
Mersin’de gelişen ticaret beraberinde konut yapımını getirdi. Kentin farklı etnik ve dini yapıdan oluşan sosyal yapısı mimari yapılarda da etkisini gösterdi.
Oku!
OKU! Kutsal Kitabımızın ilk ayeti ve Yaratıcının insanlığa ilk emri. Gerçek anlamıyla Kutsal Kitabı oku, kitap oku; mecaz anlamıyla -yoksa gerçek anlamımı demem gerekir?-
Hangi Dağın Bir Kenarı Yol Değil, Hangi Deniz Bir Sahilde Son Değil
Her gece yeni bir sabaha gebedir, ve her kış yeni bir bahara. Her zorluğun arkasından gelir huzurun ve saadetin muştusu. İlelebet payidar olamaz hiçbir zulüm, ilanihaye ayakta kalamaz hiçbir zalim.
Mısır'dan Dersler Çıkarmak
Tunuslu genç üniversite mezunu seyyar satıcı Muhammed'in yaktığı ateş asıl yakıcılığını Mısır'da gösteriyor. 1981 yılından beri olağanüstü halle halk üzerinde inanılmaz zulümler icra eden Hüsnü Mübarek'iniktidarı bu defa temelinden sarsılıyor. Gösteriler dineceğe benzemiyor. ABD ve İsrail bile zulüm rejimine destekvermekte zorlanıyorlar.
Nankör Millet(!)’in Seçim Tarihi
1946 yılından bu güne tam 15 defa genel seçim için halkımız sandık başına gitti. Haziranda yapılacak olan 16. seçim olacak.
Halkın İktidarının Önünde Direnenler
İnsanların kendi inançlarının gereğini yerine getirmesine, kendi dilleriyle konuşmasına, kendilerini oldukları gibi ifade etmelerine engel olmak için her yolu mubah görüp uyguladığınız baskılar artık yok olmaya, boyunlara vurduğunuz zincirler kırılmaya yüz tutmuştur.
Değer Eğitimi
İnsan, değerlerle yaşar ya da başka bir biçimde söylersek insanın hayatına değer/ anlam katan şey sahip olduğu/inandığı değerlerdir/şeylerdir.
Durun İçimdeki Kalabalıklar
Henüz tan ağarıyordu. Yüzünü yıkarken çeşmenin şırıltısını azgın bir selin gümbürtüsü gibi algılıyordu.
Mersin Kent Tarihi ve Tarihi Kent Merkezinin Korunması-I
Yapılan çeşitli kazılar, Mersin bölgesinde Neolitik (Yeni Taş Devri) ve Kalkolitik (Bakır Taş Devri) çağlardan beri, yerleşimin olduğunu göstermektedir.
Bir İnsanın Hayatı Kaç Dolar?
1980’lerin çocuklarıyız biz. Cumhuriyetin 50.Yılında açılan her okulun başında 50. Yıl yazan dönemlerin çocukları.
Anadilin Eğitimi mi? Anadilde Eğitim mi?
Diyarbakır’da toplanan Demokratik Toplum Kongresinin taslağında yer alan konular şiddetli tartışmalara yol açtı. Hemen her bir maddesi ayrı ayrı tartışılıyor.
Suriye’den Türkiye’ye Köle Ticareti
Neslihan Pala Suriye'den Türkiye'ye köle ticareti ve satılık gelinleri yazdı.
Ah Başörtüsü (Ey)Vah Başörtüsü!
Başörtüsü ?ben islam dinine mensubum?un simgesidir bu 1. Başörtüsü ?ben dinimin inançlarına bağlıyım, o ne derse onu yaparım?ın simgesidir bu 2.
Hayır?ın Gerekçesi Var mı?
İşin özeti hayır diyebilmek için makul ve rasyonel hiçbir gerekçe bulunmuyor. Tabii ülkede darbe olmasından ve yılarca darbenin hüküm sürmesinden rahatsızlık duymuyorsanız o başka. O zaman hayır diyenlerin söyleyeceği tek bir şey var. ?Gerekçemiz yok ama hayır?
Deli Gömleğinin Kolu
Özgürlük bulaşıcıdır, tadına vardıkça fark edersiniz. Milletimiz bu tadı almıştır. Kısacası deli gömleğinin bir kolu daha 12 Eylül günü yolcu. Bizim kültürümüzde ise yolcuyu uğurlamak bir gelenektir.
Halk Ne Dedi?
Adettendir seçim sonuçları açıklandıktan sonra aslında halkın ne demek istediği yorumlanmaya çalışılır. Biz de bu gün geleneğe uyalım ve referandumdan çıkan sonuçların hangi mesajları içerdiğine bakalım.