Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Dehşetin Fotoğrafları
On bir ayın sultanı geldi, binlerce inanan Rabbinin rızası için oruç tutmakta. Diğer aylarda yok sayılan, unutulan eş dost, akraba, komşu aranmakta. Yüzlerde tebessümlerle iyi dileklerde bulunup, eller semada duada buluşmakta. Peki bu mübarek ayın verdiği kardeşlik sadece kapı komşusuyla mı, akrabayla mı sınırlı acaba?
İslam Medeniyeti’nin Altın Çağı
Yeryüzündeki insanların fikirleri farklı farklıdır ve cihanın mağmuriyeti bu fikirlerin çeşitliliği ile kaimdir.(El- Biruni)
“Neden İstanbul Takımı Tutuyorum ki?”
Yani en başta ki soruya dönelim ve bir üstteki Gaziantep örneğiyle o soruyu yanıtlamış olalım. Soru şöyleydi: “İyi ama Anadolu takımlarının parası var mı ki bu şöhretli oyuncularla adları anılsın?”
İnsanlığın Küle Dönüştüğü An
Hissedilen sıcaklığın 50 dereceyi aştığı bir yerden yazıyorum bu yazıyı. Mecazi anlamda değil fiilen de yangın yerine dönen bir ilden. Yüreklerimizi yangın yerine çeviren bir bölgeden. Güneydoğu Anadolu'dan.
Alman Emperyalizmi, Sezaryen ve Kürtaj
“Böyle Buyurdu Nietzsche-Enel Hakk” adlı romanımızı yazmaktaki temel gayelerimizden biri de Alman Emperyalizmine dikkat çekmek, Almanya’nın Kürt kardeşlerimizi kışkırtmasını ve Türkiye’nin bölgesel güç olmasını engellemesini gündemimize alabilmekti.
Nefs Haykırdıkça Vicdan Ağlar
Günlerdir kamuoyu “kürtaj” yani “kazıma” adı verilen olguyu tartışıyor. Bir ay içinde çıkarılacağı söylenen yeni kürtaj yasası hakkında hemen herkesin olumlu veya olumsuz bir fikri mutlaka mevcut.
Ankaragücü ve Fenerbahçe'yi Mersin'in ahı mı tuttu?
Fenerbahçe en son Türkiye Kupasını Mersin İdman Yurdu 1.ligde iken kazanmıştı. Mersin İdman Yurdu 28 sene 2.ligde oynadı ve bu arada Fenerbahçe'ye Türkiye Kupası haram oldu.
Matem
Zaman aleyhine işlerken insanın, başına gelenlerin en tükendiği andır son nefesi…
Silifke-Mut Karayolu Üzerindeki Friedrich Barbarossa Anıtı
Silifke-Mut karayolunun 9..kilometresinde, yolun sağında üzerinde bir kitabe bulunan ve hemen hemen hiç kimsenin dikkatini çekmeyen bir anıt vardı. 1190 yılında III. Haçlı seferleri sırasında Kudüs’ü fethe giden Haçlı ordularının başında bulunan ve Göksu Nehrinde boğulan Roma Germen İmparatoru Friedrich Barbarossa’nın anısına dikilen bir anıttı bu.
Hükümet Memur Sen’i kandırdı mı?
2010 yılı 12 Eylülünde referandum kabulü ile başlayan Memurun maaş hikayesi ne yazık ki hüzünle sonuçlanacak gibi.
Dine Karşı Din
Özgürlüğün bittiği yerlerde medeniyetler de biter. İnsanlık tarihi boyunca bu hep böyle olmuştur. Tartışmalarımızda genellikle yabancı kavramlar kullanıyoruz. Bu kavramların sınırlarının nerede başlayıp nerede bittiğini beyin kıvrımlarımız içinde tahayyül edemiyoruz.
Ahh Teslimiyet
Sanat insanoğluna bahşedilen en büyük güzelliklerden biri. Yaratıldığı günden beri kendini arayışlarının yansımasıdır. Sesle, sözle, renkle kendi aramaktır sadece...
Annem Benim!
Dünyaya gözlerimizi açtığımızda, konuşmaktan, yemekten, ayaklarımız üzerinde durmaktan velhasılı kendimizi bir sinekten bile korumaktan acizken, O merhametlilerin en merhametlisi olan Rabbim, bizi annemizin kollarına emanet etti. O ne güzel bir sığınaktı. Ne güzel bir liman: Süt limanı, sevgi limanı,şefkat limanı, dua limanı...
Kılık Kıyafet'te ''Kamusal Alan'' Koca bir Yalan
Kamusal alanda başörtüsü yasağı yüzünden 'Peruk' takmak zorunda kalan, inancı ile çalışma zorunluluğu arasında preslenen öğretmenlerin durumu...
Tebrikler Yılmaz Erdoğan
Başlığı okuyunca öyle Yılmaz Erdoğan hayranı olduğumu filan sanmayın.Hatta gençlerin bir kısmının hayranlıkla izlediği "Çok Güzel Hareketler" adlı sahne gösterisini de konuşmalarda çoğu zaman edep sınırlarını aştığı için eleştirmişimdir.
Başkanlık Sisteminde de Muhtıralar Olacak mı?
Genelkurmay Başkanlığı uzun süredir alıştığımız sessizliğini bozdu. İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve yazar Bekir Coşkun’u kastettiği anlaşılan bir muhtıra yayınladı.
Tayyip Erdoğan'ın zaafı da Fenerbahçeliliğidir!
Şike'den AK Parti mağlup çıktı
Şike ve Adalet Duygusu
Futbolda şike operasyonu giderek tehlikeli bir boyuta sürükleniyor. Neredeyse bir yıla yaklaşan süreçte yaşananlara bakıldığında şikeden daha vahim olayları görmek mümkün. Süreç tüm Türkiye’nin gözü önünde işliyor. Ama gelinen nokta, toplumun en yaygın ortak konusu olma özelliğini tartışmasız elinde bulunduran futbol üzerinden insanların adalet duygusunun törpülenmesidir.
Dağın Arkası -2-
Susurluk kazasında zırhlı bir araç içinde Abdullah Çatlı, Hüseyin Kocadağ, Gonca Us neden katladilmişti? Bu kazadan yara almadan çıkan Vekil araçta mıydı?
28 Şubat'ın Bin Yıl Süreceğini mi Sanıyordunuz?
Dün sabah Türkiye ajansların geçtiği flaş haberle uyandı. Bir dönem milli iradeyi ayaklar altına alan cuntanın elebaşlarına karşı mahkeme arama ve gözaltı kararı vermişti ve karar uygulanıyordu. Bin yıl süreceği söylenen 28 Şubat’ın kudretli(!) paşaları yaptıkları zulümlerin hesabını vermek üzere adalete teslim ediliyordu.