Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Ateistlerin Cenaze Namazı Kılınmasın
O kadın, aynı zamanda ateistmiş. Yakılmak istiyormuş. Bizim site de o kadının vasiyeti unutulmasın diye, o vasiyeti hatırlatmış. Kıyamet kopmuş tabii.
Dindar Kadın Feminist Olamaz mı?
Tüm insanlara yol gösterecek ve kıyamete kadar yürürlükte kalacak olan son vahy Kitab'ı Kur'ân'ı Kerîm'de insanın yaratılışı, mucizevî ayetlerle açıklanmıştır.
Hastanın Yaşam Desteğinin Kesilmesi Caiz mi?
İntihar haramdır. Ötenazi yasaktır. Yaşam destek ünitesine bağlı kişi yaşam destek ünitesinden çıkarılabilir mi? Bu intihar mı olur?
Başka Bir Canda Hayat Bulmak
“Bir insanın hayatını kurtarmak ve onun kahramanı olmak için süper güçlere sahip olmadan, sadece organ bağışı mümkün. Siz de bir insanın kahramanı olabilirsiniz”
İlk İki Maçı Kazanan Şampiyon Olur
Play-off kuraları çekildi. Maçlar hemen başlayacak. Bu cumartesi Beşiktaş, Galatasaray’ı, Fenerbahçe ise Trabzonspor’u ağırlayacak. İlk maçlar oldukça önemli.
Zamanını Kaybetme
Televizyon ekranlarının kenarlarına sıkışan hayatlarımız var artık. Gecesi gündüzü demeden bilgisayar tuşlarında yada televizyon kumandasında paslanıyor ruhlarımız.
Dağın Arkası -1-
Dağın arkasına götüreceğim sizleri 3 bölümlük.. Eşref Bitlis’in, Cem Ersever’in, Uğur Mumcu’nun ve devamında onlarcasının haykırarak göstermeye çalıştığı o dağın arkasına üç günlük bir gezinti…
Hür Maviliğin Son Demi
Kendi yaşamınızla ilgili bir “amacınız” ve “vizyonunu” var mı?
Aziz Yıldırım Parti Kursa İktidar Olur mu?
Bir okuyucumuz koyu bir Türk milliyetçisi olduğunu, ancak şike davasında desteklediği siyasi partinin alacağı tutuma göre gerekirse partisinden dahi vazgeçeceğini elektronik mektupla (e-mail) bana ulaştırdı.
Kuran-ı Kerim Alevilerin Kutsal Kitabı Değil mi?
Eyy cahil! Sırf dedeleri olan peygamber Hz. Muhammed'in İslam anlayışını yaymak ve "Allah'ın Aslanı" olarak anılan babaları Hz. Ali'nin yolundan gitmek için çıktıkları yolda, Kerbela'da şehit edilen İmam Hüseyin ve kardeşlerinin öldürülürken bile yanlarında Kuran-ı Kerim yok muydu?
12 Eylül Darbesini Yargılamak!
12 Eylül 1980'de yapılan darbenin önde gelen iki isminin yargılanmasına bugün başlanıyor. Cumhuriyet tarihi bakımından bu yargılama bir ilk. Daha önce 27 Mayıs darbesine karşı ayaklanma girişiminde bulunan Talat Aydemir hadisesini yargılama saymak doğru olmaz.
Türbanlı Kadınların Erkek Tavlama Silahları
İslamcı zenginlerin tav olduğu bu tarz hatunların dekolteleri de daracık davranışlarında gizli.
Böyle Topluma Böyle Futbol Çok Bile
“İyi günde iyi, kötü günde kötü, benim takımımdan olan iyi senin takımından olan kötü” duygu durumunda olan bir taraftar kimliğine sahip kişilere ancak “Böyle topluma böyle futbol çok bile" denir.
Kitap, Tablet, Süt ve 4+4+4 = Şeriât mı?
Günlerdir 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili haberler, yorumlar medyada arz-ı endâm ediyor.Yetmedi bizimkiler meydanlara da indi.Hatta Rahmetli Bülent Ecevit'in eşi Rahşan hanım da meydanlara inenler arasında görülmüş. "Türkiye'de şeriat rejimine doğru adım adım yaklaşılıyor," diyerek buna müsaade edilmemesini istiyor. Bir başka yazar da "Bari çocuklarımızı vermeyelim." diyerek paranoyakça bir tutum sergiliyor, tahrik ve kışkırtmalara köşesinden devam ediyor.
Kapat Gözlerini
Kapat gözlerini simsiyah geceye ve bak yüreğinde açan kaybettiğini sandığın güneşe…
CHP’nin Silahı İnce mi, Kalın mı?
CHP’nin öğretmen kökenli milletvekili. Fizik öğretmeni. Okul müdürlüğü de yapmış. Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova il başkanlığı görevinde de bulunmuş. Sadece milletvekili değil, aynı zamanda partinin gurup başkanvekili. Partiyi meclis çalışmalarında yönetecek olan kişi.
Hrant Dink Şehit mi, Değil mi?
Hrant Dink şehit mi, değil mi tartışmalarına Gazeteci-Yazar Ünal Tanık'ın yazısı farklı bir boyut getirecek türden.
1908-1913 Cemiyetin Varoluş Mücadelesi
İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin nüvesi hükmünde olan ilk gizli yapılanma İttihad-ı Osmani, 1889’da Askeri Tıbbıye’ye mensup bir grup öğrenci tarafından oluşturulmuştur.
Bakan Felaket Tellallarını Ters Köşeye Yatırdı
Günlerdir kamuoyu 4+4+4 kesintili zorunlu eğitim konusunu tartışmaktadır. 28 Şubat’ta Milli Güvenlik Kurulu kararlarıyla dayatılan ve toplum mühendisliği ürünü olan 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitim konusunda 18. Milli Eğitim Şurası’nda Eğitim-Bir-Sen olarak verdiğimiz 1+4+4+4 şeklinde kesintili eğitim teklifimiz benimsenmiş ve şura kararı olarak deklare edilmişti.
Bir Yazar Bir Kitap: Tolstoy ve Diriliş
Lev Nikoleviç Tolstoy 9 Eylül 1828 yılında Tula´da ailesine ait Yasyana Polyana Malikanesinde zengin bir toprak sahibinin oğlu olarak doğdu. İki yaşında iken annesini ve dokuz yaşında iken babasını kaybetti. Eğitimini halaları üstlendi. Küçük yaşta Pascal, Platon, Dickens ve Rousseau gibi yazarları okumaya başladı.