Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Konakta Dar Ağacı
Yine mi aynı konu diyenler olabilir. Malasef yine aynı konu ve malasef hep aynı konu olacak. Bu ülkede kadın ve çocuk cinayetleri sürdürüldükçe, insan haklarının yanı sıra kadın ve çocuk hakları (ki bunun anlamı asıl hak erkek haklarıdır bununla birlikte kadın ve çocuklara da ayrıca haklar verilmiştir) olması gerektikçe bu konu daha çok tarafımdan ve kalemdaşlarım tarafından yazılacaktır.
Maksatsız Bir Yazı
Bugün ben de maksatsız bir yazı yazmaya karar verdim.Bakalım becerebilecek miyim? Yazının planını daha önceden yapmış değilim. Ne yazacağımı düşünmüş de değilim. Kalemimi özgür bıraktım.Ona "Keyfine göre takıl" dedim. Bakalım neler karalayacak.
Sevmek Sanatı
Gözlerin düştü yüreğime ve arındım tüm gölgelerden…
Öğretmenler Günü Üzerine Düşünceler
24 Kasım Öğretmenler Günü, mesleği ülkenin gündemine taşıma, toplumsal gelişme üzerindeki rolünü hatırlama, öğretmenlerin sorunlarına değinme vb. hayati değerde olan konuların tekrar konuşulmasına vesile olmaktadır. Bu anma etkinliği, meslek erbaplarına kendilerini hesaba çekme, topluma da mesleğe yüklenen anlam konusunda bakış açısı kazandırma yönünde bir fırsat teşkil etmektedir.
Sonra...
Sonra ben ÖMRÜM diyorum ve yoluna her nefeste binlerce ömür adıyorum…
Öğretmenler Bu Kez Himmet Değil Buğday İstiyor
Öncelikle 24 Kasım için devlet erkanına konuşma metni ve kutlama mesajı yazmaya çalışan danışmanlara şimdiden ‘kalemlerinizi bir kenara koyunuz’ diyerek başlamak istiyorum. Eğer kalemlerinizi bırakamayacaksanız, ek derse girme imkanı olmayan yeni bir öğretmen ile hizmetli maaşı arasında yaklaşık 120 lira fark olduğunu bilerek elinizde tutunuz.
Aldatmanın Gerekçesi
Bir televizyon programında telefonla arayan bir izleyici sayın Hocaya soruyor:"Eşim, beni aldatıyor. Ne yapmalıyım?" Bu tip sorular hep kadınlardan gelir, nedense. Bir erkek çıkıp da "Karım beni aldatıyor, ne yapmalıyım?" dediğine bu kulaklar hiç şahit olmadı.
İliştir Yüreğini Yüreğimin Üstüne
Yüreğime en yakışan aşk senin yüreğinde. İliştir yüreğini, yüreğimin üstüne…
Ya Sahibinizdir Yada Sahipsizsinizdir...
Bir sevdayı sonsuz kılmakta, kelebek ömrüne mahkum etmekte, ne kaderin nede başka bir şeyin elinde. Bir sevdayı, sevda yapan neyse, ona ömür biçende odur işte…
Viyana’da Trabzon Ekmeği
Mesleki Eğitim Kurumlarında Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Avrupa’da Gözlemlenmesi" konulu Avrupa Birliği projesi kapsamında yönetici ve öğretmenlerden oluşan 12 kişilik bir grupla Avusturya’da çeşitli inceleme, gezi ve gözlemlerde bulunduk.
Türk Futbolu ve Fatih Terim
Türk futbolu 90’lı yıllardan itibaren 5-6. Torba takımı hüviyetinden kurtuldu. Bunlar olurken de Fatih Terim her zaman başı çekmiştir.
Hastalık Hastası ve Moliére
Tiyatro okumayı severim. Yanlış anlamadınız evet okumayı. Seyretmenin tadı, keyfi tartışılmaz o ayrı ancak, tiyatro eserini sahne sahne okumak bambaşka bir keyif verir bana. Çoğu kez o eseri okurken kendimi, "bazen oyunu yöneten kişi, bazen de karakterlerden biri" olarak kurgularken bulurum. Tiyatro eserini okurken olabildiğince özgür kalan hayal gücümle sahneyi, dekoru, kostümleri, oyuncuları, sesleri, vurguları hatta seyircinin tepkilerini bile duyabilirim. Bu yüzden bende bir tutkudur tiyatro eserini okumak.
Bush'un Dedeleri Hülagu'dan Müslümanlara Mektup
Hülagü Bağdat’ı zaptettikten sonra Halep hükümdarı el Meliku’n Nasr’a yazdığı mektupta, Müslümanların uğradığı bu mağlubiyet ve zilletin sebeplerini çok açık bir şekilde yazmıştır.
Sen Yinede Merhamet Et Kendine…
Dünyasal koşuşturma içinde durupta sormak lazım kendimize mutlu olduk mu diye. Kim bilir neler yaşadık, neler gördük, neler geçirdik kısacık yaşamlarımızda...
Alma Mazlumun Ahını, Çıkar Aheste Aheste
Zulüm, keyfi hareket ile hukuki sınırları çiğneyerek hak yeme, başkasının malına, şahsiyetine, itibarına, duygularına, canına kast etme; cezayı gerektirecek bir suç olmaksızın güçsüzlere kötülük, haksızlık ve eziyet etme gibi anlamlar taşır.
Şikeyi Aklamak Suç Değil mi?
3 Temmuz günü sabah saat 07:00'da başlayan şike operasyonu Türk futbolu açısından tam bir milat teşkil ediyordu. "Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak" türünden laflar edilse de federasyon her şeyi eskisi gibi yapmaya devam etti. Erman Toroğlu'nun ifadesiyle 30 küsür kişi kırmızı ışıkta geçtikleri için tutuklanmamıştı.
Lâmi'î'nin Dilinden "İlk Vahiy"
"Elveda Şehr-i Sıyam" dediğimiz ve Kadir Gecesi’ne yaklaştığımız şu günlerde sizleri beş yüz sene önceye götürmek istiyorum.
Musalla Taşında Kan Duvaklı Evlatlar
Habil ve Kabil’le başlayan kan nehri dinmedi gitti. O gün kan kokusu sardı her yanı ve o koku ölüm ateşine kor olmaktan hiç vazgeçmedi. Bir tarafta dünyanın umursamazlığıyla açlıktan, susuzluktan can veren insanlar, diğer yanda vatan uğruna can verip kanıyla bayrak süsleyen yiğitler…
Türkiye'nin Ak Partili 10 Yılı-II
Geçen yazımızda Ak Parti'nin 10 yılda Türkiye'ye yaptığı hizmetleri yazmıştık. Şimdi sıra geldi yapamadıklarına yada yapmadıklarına.
Edi Bese-Yeter Artık!
"Türkiye geçen günlerde Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nden gelen haberle sarsıldı. Silvan’da gündüz gözüyle çıkan çatışmada 13 asker ve yedi PKK’lı hayatını kaybetti." "Gazeteler" Bu ülkede ne zaman askerlere bir saldırı gerçekleştirilse, basında, görsel medyada, daha çok askerin feda edileceğini belirten demeçlerden, yayınlardan, yazılardan geçilmez olur;