Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Türkiye'nin Ak Partili 10 Yılı-I
2001 yılı 14 Ağustos tarihinde bir gurup insan bir yola çıktılar. Çıkılan bu yol her hangi bir yol değildi şüphesiz. Ülkenin son 10 yılına damga vuracak bir yolculuğa çıkılıyordu. Ak Parti daha kuruluş aşamasında halktan o kadar büyük bir ilgi görüyordu ki çoğu yerde partiyi bizzat kendisi organize ediyordu. İnsanlar adeta Ak Parti'yi bekliyorlardı.
Özel Harekât Okullara Kaydırılsın(!)
Allah aşkına, okulların finansman problemi çözüldü de müdürler inadına halka eziyet etmek için mi onları bağışa zorluyor. Eğer böyle bir şey varsa, tespit edin, sadist ruh yapısına sahip olduğundan, ibret-i alem olsun diye çarmıha gerin, sendikalar olarak biz de tempo tutalım.
İnsan ve Ramazan
Ramazan, Müslümanlar için daha çok kalbi duyguların, hissiyatın canlanmasına vesile olan, içerisinde Kur’an’ın indirilmeye başlanmış olması sebebiyle, Kutsal Kitabın hatırlandığı ve Ondan manaların süzülerek idrak edildiği, hayata tatbik edilmeye çalışıldığı bir ay.
Âşıkpaşazâde Tarihi
Eski Türk Edebiyatı kapsamında mütalaa edilen "Tevarih-i al-i Osman" denilen Osmanlı Tarihi’ni birçok müellif kaleme almıştır. Fakat bunun ilk klasik şekli XV. Yüzyılda yazılan aşıkpaşazade Tarihi’dir. Bu tarih Osman Gazi’den II. Bayezid’e (M. 1502) kadarki cereyan eden olayları anlatır.
Kıtlık Zamanında Kardeş Sofrası
Açlığın, susuzluğun ne demek olduğunu anlayacağımız en güzel günlerdeyiz...
Yumurtayı Kırmadan Civciv Çıkarmak ve Suriye
Türk medyasına bakarsanız Suriye ile Türkiye savaşa tutuşmak üzere olan iki ülke. Başbakanın sabrımızın sonuna geliyoruz açıklaması herkesi heyecanlandırdı. Önceki gün Türkiye ile beraber nerdeyse dünyanın gözü kulağı Esad-Davutoğlu görüşmesine kilitlenmişti.
Pakistan Günlükleri 'Pakistan'a Hoşgeldiniz'
PAKİSTAN’DA 1. GÜN…
Etik mi? Ahlak mı?
Günlük kullanımda etik kavramının giderek daha fazla dolaşıma girmekte olduğu aşikar. Bu kavram acaba bir zorunluluk gereği olarak mı kullanılmakta yoksa sırf ağdalı bir dil kullanmak adına mı dile dolanmaktadır. Ağzını açan etik demeye başladı. Acaba etik ve ahlak aynı şeyleri ifade eder mi?
Men Ene ve Ma Ente?*
Namazın, orucun, zekatın ve haccın olmadığı bir dünya hayatı düşünemiyorum. Hangisi arınma değil ki? Kimi malımızı, kimi bedenimizi, kimi de ruhumuzu arındırır. İnsanız madem, her türlü arınmaya ihtiyaçlı kılınmışız.
CHP Normalleşebilir mi?
29 Temmuz Cuma günü akşam saatlerinde tüm medyada flaş haber olarak Genelkurmay Başkanı ve üç kuvvet komutanının istifa ettiğine dair haberler düşmeye başladığında çok kesif bir kriz beklentisi içine girenler vardı. O kadar ki tatil yapmakta olan anamuhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu tatilini yarıda kesip Ankara'ya dönme kararı almıştı.
Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan
Davulumun ipi kaytan, Kalmadı sırtıma mintan, Virin ağalar bahşişim, Alayım sırtıma mintan...
Pakistan Günlükleri 'Bir Gönül Yolculuğu '
PAKİSTAN'A HOŞ GELDİNİZ...
Meselenin Aslını Görebilmek
Ülke gündemini meşgul eden konular bazen o kadar şiddetli oluyor ki, yerel gündemi takip edenler için bile yerel gündemin ikinci planda kalmasına sebep oluyor...
KIZINIZIN IRZINA GEÇEN ÖZEL HAREKAT TİMLERİNİ AFFEDİN LÜTFEN !
Pazar günü Diyarbakır’da bulunan ve bir çok hizmet ve etkinliğin yanında en önemli ve belirgin özelliği Diyarbakır’da Kürtçe kurs vermesi ile bilinen Dicle Eğitim Merkezi Derneği (DEMDER)’in Başkanı dostum Fesih ÇELİK’in konuğu olarak Eğil ilçesinde bir pikniğe katıldım.
Odun Medeniyeti
Anders Behring Breivik adında Norveçli bir terörist 100’e yakın insanı gözünü bile kırpmadan büyük bir soğukkanlılıkla katletti. Hemen tüm batı medyası olayı Müslümanlara yıkmak için harekete geçmişti ki, gerçekler çok geçmeden anlaşıldı. Terörist Müslüman değildi. El-Kaide’yle bağlantısı da yoktu.
Ah Pippa!
Yıllardır ülkemizde sorun olan bazı meselelerin son on yıldır sağduyunun hakim olmasıyla şöyle ya da böyle farkına varılması, çözüm için çareler aranması neden görmezden gelinir? Demek birileri hep dağda kalsın isteniyor. Ellerinde silah, ceplerinde uyuşturucu olsun isteniyor. Camiler boşaltılsın, ezanlar susturulsun isteniyor. Bizi bir arada tutan değerlerden uzaklaşılsın isteniyor.
Anlamayanlara!
"Niçin yazıyorum ki?" başlıklı yazıma "her insanın ulaşabileceği hedeflerin peşinde olsaydı daha etkili olurdu. Önce yanımızdakilerden bir şeyler öğretmeye başlasan, üstlendiğin görev, misyon onlar için önemli. O zaman görevimizi tam yapmış olur" şeklinde yorum yazan "R AZUN", anlaşılan ya yazımı anlamamış, yada yanlış anlamıştır.
Şike Terörü, Terör Şikesi!
Türkiye'nin gündemini iki konu esir almış durumda. Futbolda yaşanan şike operasyonu ve Diyarbakır Silvan'da şehit edilen 13 asker dolayısıyla terör. Her iki konu da Türkiye'nin hemen tamamını ilgilendiren hayati konular. Ancak ortaya saçılan bilgi ve duyumlardan anlaşılan odur ki, her iki konu da aslında uzun yıllara dayanan kokuşmuş yapıların, gelip dayandığı noktanın açığa çıkmasından ibarettir.
Seyyid Osman Hulusi Divanı'ndan-2
Geçen yazımızda Seyyit Osman Hulusi’nin bir gazelini açıklamaya çalıştık. Şimdi ise gazelin kalan kısmını vermeye çalışalım.
Edebe Dair
İnsanoğlu anne karnında tekamülünü edep dairesi içinde tamamlar, dünyaya gelince en güzel sıfatlarla donatılmış olarak gelir. Sonra gözler görmeye kulaklar duymaya ve insan "ben" demeye başlayınca işte o zaman kirlilik başlar. Bu kirlilikten uzak kalması için kendisi için gönderilen Kitab’ı unutarak veya reddederek edepsizce bir yaşama doğru yol alır.