Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Kavramlar ve Medeniyetler
Her medeniyet kavramlarını kendi koyar.Daha sonra içini yeni anlamlarla zenginleştirir. Bu kavramlarla deyimler yapar, atasözleri yapar, önermeler yapar…. Böylece yetişen nesillerin kendi değerlerine göre düşünmesini , davranmasını sağlar.
Seyyid Osman Hulusi Divanı'ndan...
Bu yazımızda da Seyyid Osman Hulusi Efendi’nin Divanı’ndan seçtiğimiz Feilatün/Feilatün/Feilatün/Feilün veznindeki yedi beyitlik bir gazeli, iki yazıda istifadenize sunmayı istedik. Allah2ın rızasını kazanmak umuduyla kaleme aldığı ve Divan şiiri formunda yazdığı tasavvufi derinliği olan şiirleri irşat vazifesi görmüştür.
Çocuk Nasıl Budanır?
Budamak tabirini ziraattan ödünç alarak kullanıyorum. Ziraatçılar bitkileri budarlar malum. Budama işi herkes tarafından becerilemez, uzmanlık ister. Onun için herkese bitki budatmazlar. Budamaktan maksat bitkinin uygun bir biçimde serpilip büyümesi, daha verimli meyveye durmasıdır.
Hırs, Ne İş Yapar?
Türkiye’mizde yaklaşık üç hafta önce biten seçim süreci öncesi ve sonrası en çok duyduğumuz kavramlarda birisi "HIRS" idi.
Yüreği Olan Mahalle
Şimdi evimden çıktığım anda, ne ardımda bıraktığım apartman ve tanımadığım komşularım benim için bir anlam ifade ediyor, ne de şehrin vahşi sokaklarında yüzlerine bakmaya, dahası bir selam vermeye cesaret edemediğim o uzak insanlar. Artık ben de benzerim olan tüm içine kapanmış şehirliler gibi çareyi önüme bakarak yürümekte ve bakışlarımı bulabildiğim boşluklara çevirerek, şehrin bu "iğrenç kalabalığı"ndan kaçınmakta buldum.
Gizli Kalmış Kahramanlara!
Hiç kimsenin olmadığı yerde ‘Kahramanım’ vardı…
Nezaket ve Medeniyet
Nezaket kurallarını kültürel kodlar haline getirmemiz gündelik hayatta insan ilişkilerini zarif bir yapıya kavuşturmamızı sağlayacaktır. Bu işe çocuk terbiyesinden başlanması gerekir. Çocuklarımızla ve aile içi diğer fertlerle ilişkilerimizde ricacı bir dil kullanmamız başlangıç için büyük önem taşımaktadır diyebilirim. Örneğin bir şey isterken "lütfen bir bardak su verir misin?" gibi. Hatta anne baba olarak çocuğunuzun odasına girerken kapıyı çalıp izin istemeniz, taklit ederek öğrenme çağında olan çocuklar için olumlu örnekler teşkil edebilir.
Niçin Yazıyorum Ki?
Hz. Peygamber s.a.v. döneminde savaşta esir düşen müşriklerden, on kişiye okuma yazmayı öğretmeleri mukabilinde özgürlükleri verilmişti. Okuma-yazma oranının son derece düşük olduğu bu toplumda okuma-yazma’nın bedeli "özgürlük" olmuştu.
Haydi Çocuklar Kur'an Öğrenmeye
Yaz tatili başlıyor.Çocuklarımızın karnelerini almasıyla birlikte kimi aileler de çocukları için bir tatil programı oluşturmaya başladı bile. Bir kısmı yaz kursu, özel ders, spor, sanat vb. etkinlik derken bir kısım muhafazakar aileler de dinini, diyanetini daha iyi öğrenmesi amacıyla çocuklarını Kur’an kursuna göndermek isteyecektir. Hatta şimdiden kayıt yaptıranlar oldu bile.
Sınava Doğru
Sınava doğru öğrencilerimizde ve ailelerinde en çok görülen durum kaygıdır. Acaba ne olacak? Sorusuna bir türlü cevap bulunamaz. Lütfen kaygıyı bir kenara bırakın kaygı sizi daha çok hataya yönlendirir.
Yalan Namertlerin Cesaretidir
‘Hazımsızlığın sonu saygısızlıktır’ denir. Eğitim-Bir-Sen’in, 195 bin 670 üye ile genel yetkili sendika olmakla kalmayıp, Türkiye’de kamu çalışanları sendikaları arasında en büyük sendikası olmasının bazılarında şişkinliklere neden olacağını ve hazımsızlık nedeniyle, özellikle birilerinin saygısızlık içeren cümleleri kuracağını biliyorduk. 200 bini bulan rakamın ne olduğunu ve ne manaya geldiğini bildiği halde, ellerindeki kiri bulaştırmaya çalışan biri iri, diğeri gözlerini yeni açacak kadar küçük iki bünyeden ses duyuldu.
Sandıklar Ne Söyledi?
12 Haziran seçimlerinin sonuçlarını tüm Türkiye öğrendi. Çok partili siyasi hayata geçtiğimizden bu yana meclisi yenilemek için 17. defa sandık başına gittik. Ortaya çıkan sonuçlar yorumcuların üzerinde çokça mürekkep tüketmelerini gerektirecek kadar ilginç.
Seçimlere 1 Kala
Herkes karınca kararınca sırtını dayadığı, yakın gördüğü partiye, neyse elindeki imkanlar katkı sağlamaya çalışıyor. Internetten, Facebook’tan ve yaratılabilinen her türlü mecrada konu sadece seçim… Birileri seçilmek uğruna, her türlü tavizi hayasızca verirken birileride desteklemek uğruna, yine en bilinçsiz bir yerde olma uğruna ver yansın yapıyor…
Ahmet Altan;Ak Parti Olağanüstü Şeyler Yaptı Ama Oyumu Ak Parti'ye Vermeyeceğim
Erdoğan ve AKP, dokunulamaz sanılanlara dokundu, devletin içindeki çeteler yakalandı, darbeciler sigaya çekildi" diyen Altan, bakın oyunun rengini nasıl açıkladı.
Siyasetçiler ve Kaz'lar
Kaz’lar bile sağlıklı olarak menzillerine varabilmek için görev dağılımı, görev paylaşımı yapıyor, yeri ve zamanı geldiğinde görevi başkasına bırakabiliyorlar. Oysa siyasetçiler elde ettikleri koltuğu bırakmamak için her türlü hileye başvurabiliyorlar.
Çocukta Dini Kişiliğin Oluşumunu Etkileyen Faktörler-III
Dini Kişiliğin oluşması ve daha sonra şekillenmesi esnasındaki önemli olan aile, toplum, okul gibi etkenlerden biri de arkadaş çevresidir.
Görelim Mevla Neyler
Bir gün, evet bir gün imam hatip okulları kapatılacak diye bir haber yayılmıştı."Yok canım olur mu öyle şey? Mümkün değil" demiştim ve demiştik. Yine bir gün "imam hatip lisesi mezunları istedikleri üniversiteye gidemeyecek." Şeklinde bir haber daha çıkmıştı. Kara bulutların üzerimize kabus gibi çöktüğü o günler, hayatımın tarifi imkansız diyebileceğim bunalımlı anları olmuştur. "Gerçek olması mümkün değil, gerçekleşemez" demiştik hep bir ağızdan.
Bitmez Bu Terör!
Çünkü bitmedi 30 küsür senedir! Yetmedi büyük Türkiye Cumhuriyeti olduğumuzu söylemek… Yetmedi siyaset… Yetmedi bir millet gibi gözükmek… Herkes konuştu, neredeyse herkes birer terör uzmanı oldu! ....
BDP’li Hatip Dicle'den Mektup
Bölge genelinde Ak Parti ve BDP’nin bağımsız listesinde yer alamayan bazı aşiret liderleri bağımsız aday olarak seçimde varlık göstermeye çalışmaktalar. Ancak özellikle Diyarbakır’da ilginç bir tablonun olduğu gözden kaçmamaktadır. Zira Ak Parti 2. sıra adayı ve eski Ticaret Odası Başkanı Galip ENSARİOĞLU’nun amcası olan ve geçmişte Bakanlık da yapmış olan Selim ENSARİOĞLU, Ak Parti oylarından bir miktar devşireceğe benziyor.
Yaşamak, Ne Zaman?
Bir yerden başka bir yere koşarak geçiyor ömürler. Hayatımızın başlangıcını okul sıralarında sınavlarda dirsek çürütmekle geçiriyor. Sokaklarda oynamaya hasret kalıyoruz. Büyüdükçe özgürleşeceğimizi düşünüyor aksine hayatın esirleri oluyoruz.