Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Divan Edebiyatı ve Bektaşilik-2
Bektaşilik, İslam’ın emrettiği namaz, oruç, cami gibi ibadetlere soğuk bakmış,[i] buna mukabil, eski Türk inançlarını (Şamanizm, Budizm, Manihaizm vb.) bünyesinde toplamıştır. Bunlar içinde en önemlilerinden biri olan Batınilik sebebiyle Bektaşilik, tarihi seyri içerisinde büyük tepkilere maruz kalmamak için, düşüncesini Tasavvufi ıstılahlarla İslamileştirmeye çalışmıştır.
Siyaset, Hem Değerler Üzerine Olmalı Hem de...
Siyaset, Hem Değerler Üzerine Olmalı Hem de Değerler Üstünden Olmalıdır 12 Haziranın yaklaşması ile birlikte ülkemizde siyaset gündemin ilk sırasındaki yerini tüm sıcaklığı ile koruyor. Televizyonlar, gazeteler, radyolar, mitingler, sokaklarda gezen şarkılı türkülü bağırtmaçlar "seçim otobüsleri ve minibüsler vb." en büyük biziz, biz olmazsak ülke kötüye gider; biz gelirsek her şey çok güzel olur diye aklımızı çelmeye çalışıyor. Bilinçli bir vatandaşın çağırtmaçtan etkilenip oy vereceğini de düşünemiyorum doğrusu.
Siz Hiç Eşek Torbasına Oy Attınız mı?
Başlıktaki soruya hemen cevap vererek başlıyalım isterseniz. Ben de eşek torbasına oy atmadım. Ama bu ülkede bir zamanlar vatandaşa silah zoruyla eşek torbasına oy attırıldığı da bir gerçketir.
Aykut Kocaman’dan Turgay Demir’e Cevap
15 Temmuz 2010 tarihinde Tümspor.com adlı spor sitesinde bir yazı kaleme almıştım. Yazı, Fotomaç gazetesi yazarlarından Turgay Demir’e cevap niteliğindeydi. Fenerbahçe taraftarı olmamama rağmen, o günlerde Aykut Kocaman için söylenenler benim bile ağrıma gitmişti.
Ufuk Turu Toplantısının Ardından
Özellikle batı toplumlarında sivil toplum kuruluşları, devlet ve hükümet karşıtı tutum ve davranışlarıyla bilinirler. Bunlar, sivil toplumu devlet otoritesine karşı adeta korumakla görevlidirler. Gerçekten de, devletin yasalarınca korunamayan halkın haklarını, STK’lar korumaya çalışır. Bu yüzden STK’lar, devletten ve hükümetten bağımsız olmak zorundadırlar.
Sizin Yaradanınız Nasıl?
Çocukken hep kızgın bir Allah’ım vardı benim. Her yerde beni gören, gözetleyen ama her hareketimde cezalandırmaya hazırdı benim Allah’ım. En çok O’ndan korkmayı öğrendim. Çünkü onun zebanileri, melekleri beni her seferinde O’na şikayet edeceklerdi. Yapma, etme, söyleme yoksaaaaaaaa ile başlayıp tehditle, korkuyla, azapla biten cümleler.
Çatışma Yönetimi
Çatışma, günlük hayatımızın hemen her aşamasında karşılaştığımız bir olgudur. Eşler arasında, anne baba çocuk arasında, öğretmen öğrenci, patron işçi, memur amir arasında olmak üzere birçok çatışma alanı mevcuttur. Eşit mevkideki insanlar ve bir örgütteki değişik birimler arasında da benzer sıkıntılar yaşanabilmektedir.
Haftaya Bakış: Libya
Birkaç gün önce Libya’da açlık ve savaştan kaçan 600 müslüman, Akdeniz’de fırtınaya tutulup imdat istedi, ama HAÇLI orduları ilgilenmedi. Ve 600 insan boğularak can verdi. Meclisten tezkere çıkmadan savaş gemilerimiz Libya’ya gitmişti.
Fişleyen Rektörü ve Dışlanan Doçenti Anlayabilmek
Başarılı bir akademisyendi ve uluslararası düzeyde "en fazla yayın yapmaktan" dolayı ödül almıştı. Ama kim takardı başarıyı? Önemli olan üretmek değildi. Önemli olan üretmek olsa, dünya liginde üniversitelerimiz sınıfta kalır mıydı? Üretmek değil, el etek öpmek belki işe yarayabilirdi. Ama o bunu yapmadı.
Hayat İnsana Bir Kere Şans Tanır
Bölünmüşlüklerin ortasında akıp giderken yaşam avuçlarımızdan, biz nereye gidiyorduk. Akşam alacalarına tutsak, ömürler tükenirken göz atımı yolculuklarda, prangalara vurulmuştuk. Zemherilerde açmaya çalışan kan gülleriydi, içimizdeki bahar. Ama bilmiyorduk, güller açmıyordu bülbülün sustuğu günden beri...
Divan Edebiyatı ve Bektaşilik
Bektaşilik adını 1209–1270 (?) yılları arasında yaşayan, Hoca Ahmet Yesevi’nin gönderdiği zeytin dalını Nevşehir’de diken Hacı Bektaş Veli’den almaktadır. Bektaşiliğin ilk emareleri Baba İlyas-ı Horasani öncülüğünde, Babai İsyanı neticesinde olmuştur. Böylece gayr-i Sünni bir inanç baş göstermeye başlamıştır.
Günlük
Bir amaca yönelik yaşıyorsanız; ne yediğiniz, ne giydiğiniz hiç önemli değil. Önemli olan hayatınızı anlamlı kılacak işler yapmanızdır. Gün gelir Hz. İbrahim(as) in ateşine su taşıyan karınca, gün gelir Ashab-ı Kehf’in Kıtmir’i olursunuz. Eğer rıza-yi İlahi’yi çıkarmadıysanız hayatınızdan her şey güzel ve anlamlı gelmeye başlar.
Milletvekili Adaylarına: Kalp Ve Siyaset
Yaşadığınız süreçte, geldiğiniz noktada aldığınız seçim sonuçlarından dolayı kalbi durumunuzu değerlendirmeniz gerekmiyor mu? Siyasetin size yüklediği sorumluluk nedir? Sizden beklediği nedir? Sorumluluklarınızı hatırlarken kalbiniz nasıl?
Eğitimde Paradigma Deşimi-II
Bilimde ve her alanda olduğu gibi eğitim alanında da kavramsal çerçeve, eğitime bakış değişmektedir. Çocukluğumuzun öğretmen rolünü ve öğretim programlarını hatırlayın. Çoğumuz eskiye garip bir özlem duyarız. Oysa hiçbir şey 30-40 yıl öncesinde olduğu gibi yerinde durmamaktadır. Öğretmenin rolü de öğretim programları da değişmek zorunda. Maharet bu değişimi gerçekleştirirken, süzdüğümüz yapı ve anlayışları toplumsal ve tarihi koşullarımıza doğru eklemlendirmek ve ihtiyaçlarımıza cevap verecek eğitim yapıları oluşturmakta.
Hz. Ali Aşığı Samimi Bir Türk Şairi: Behrî
Hayatı ve kişiliği hakkında pek muhtasar bilgiye sahip olduğumuz bu gönül erinin eseri olan 'Behri Divanı' gerek ilk defa okuyuculara sunulması gerekse Alevi-Bektaşi geleneğiyle alude olması sebepleriyle dikkate değerdir.
Önce Doğru Çekmeliyiz Fotoğrafı-II
Sadece Terör’e karşı olma söylevleriyle bu olaylar önlenememiştir ve önlenemeyecektir. Bölgede PKK terörüne ihanetin cezası ölüm, devlete ihanetin cezası Diyarbakır 1 nolu cezaevinde "Akademik PKK kariyeri" yapmaktır.
Haramzadeyiz
İmparatorluğun yıkılmasının ardından, Osmanlı’nın kızlarını güzellik yarışması adı altında soyup da izleyen Siyonistler çoktan amacına ulaşmış durumdalar. Dahası bizi kendi tarihimize yabancılaştırmayı da başarmışlar. Yok tabi bütün suçu yine başkalarının üstüne atarak durumu kurtarmak için küçük hesaplar yapacak değilim.
Değiştir Vali’yi, Kap Süper Lig’i
Samsun’un şu an ki valisi Hüseyin Aksoy, bundan önce Mersin’in valiliğini yapıyordu. Aksoy 13 Mayıs 2010 tarihli Kararname ile Samsun Valiliği’ne atanmıştı.
Anne Olmak Zor Zanaat
Hem kolay hem zordur anne olabilmek. Kolaydır; çünkü diploması yoktur, sınavsız geçiş hakkınız vardır. Zordur; sorumluluğu fazladır."Hepiniz eliniz altındakilerden mesulsünüz"hadisi bu sorumluluğun boyutunu izah etmektedir.
MHP, Sandığın Gücü ve Kürtçe
Hani bundan yaklaşık 2 yıl önce Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Tahran'a uçmadan önce Kürt sorunu kastederek "Güzel şeyler olacak" demişti. Devam eden süreçte ismi üzerinde bir türlü mutabakata varılamasa da Kürt açılımı yada Demokratik açılım denen bir süreç geliştirildi hükümet tarafından.