Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

Anneler ve Evlatlar
Yüreğimin orta yerindesin ve ben bilirim ki kimse sen gibi olamaz annem…
Haftaya Bakış:Ucube Heykel!
Ülkemizde o kadar çok ucube var ki! Şehirlerin caddelerinde,sahil şeridinde abuk subuk heykeller,sanat değeri olmayan taş yığınları sırıtıyor.Ayrıca Eğitim sistemimiz ucubeliğini koruyor.Ekonomi-işsizlik –Ahlaki çöküntü de cabası!Diyanet İşleri Başkanımızdan,Hocaefendilerden ve tüm sorumlulardan ,bu ucubelere el atmalarını bekliyoruz.
Hal-i Pür Melalimiz!
Lise’ye başladığımız yıllardı. Ülke halkının üzerindeki baskılar iktidarda olan partinin esnek tutumu nedeniyle yumuşamıştı. Ağabeylerimiz :"Bu mukaddes dava sizin omzunuzda yükselecek, sizler çağımızın Bedir ehlisiniz" diyorlardı.
Önce Doğru Çekmeliyiz Fotoğrafı-I
Önce uygulanan uzun soluklu stratejilerle bölgede kaos ortamları oluşturulup, kendi içerisinde karmaşa yaratılarak zayıflatılıp sonra da en tılsımlı kelime olan Özgürlük, dahası Halkların Özgürlüğü kavramları çıkar aracı olarak kullanılıp ardından da insanların özgürlüğünün avukatlığına soyunularak göz dikilen ülkelere müdahaleler yapıldı.
Bin Laden, Şişman Adam ve Asıl Terörist
Amerika'nın büyük teröristi Usame in Laden önceki gün öldürüldü. Hüseyin Obama duyurdu bu öldürme olayını. Söylenenlare bakılacak olursa dünya büyük bir beladan kurtulmuştu. Tüm dünya halkları derin ohh çekebilirdi. Çünkü Bin Laden dünyanın başına musallat olmuş en azılı terörsitti.
Çocukta Dini Kişiliğin Oluşumunu Etkileyen Faktörler-II
Dini Kişiliğin oluşması ve daha sonra şekillenmesi esnasındaki önemli olan etkenlerden birincisi Aile ortamı olarak daha önceki yazımızda zikredilmişti. Bu etkenlerden biri de Toplum'dur.
Eğitimde Paradigma Değişimi-I
Herakleitos’un değişime dair ileri sürdüğü kanun(Her şey değişir. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bir nehirde iki kez yıkanılmaz. …) günümüzde de hükmünü sürdürmekte, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da hızlı bir değişim yaşanmaktadır.
İslamcılar ve Yeni Anayasa
Türkiye, seçim süreciyle birlikte özellikle Ak Parti’nin seçim stratejisinde kullanacağı en önemli argüman olan Yeni Anayasayı da tartışmaya açmıştır. Bu konuyla ilgili pek çok sivil toplum kuruluşu değişik illerde sivil anayasa ile ilgili toplantılar tertib etmektedir.
Daha Nereye Kadar?
Gün geçmiyor ki başörtüsü konusunda yasakçı zihniyetin temel hak ve hürriyetleri hiçe sayarak despotik bir yaklaşımla sergilediği antidemokratik uygulamalarına dair bir haber duymamış olalım.
Üç Terim ve Üç Devrim-III
İşte konu edindiğimiz süreçte –özellikle din konusunda- aşamalı olarak Kapitalizm ve Sosyalizm’e yüklediğimiz misyonu bu mantık içersinde değerlendirmemiz gerekir. Bu süreç, dinin, asli ve tabii şekliyle yeniden dönebilmesi için yok oluş sürecidir.
Türkçe'nin Buhranı
Bazı basın-yayın organlarında kullanılan Türkçe, Türkçe olmaktan çok, Türk kültürünün zeminine dinamit koymaktan başka bir şey değildir. Okullarda bina edilmeye çalışılan dile sevgi ve dile saygı anlayışına muhalif olarak bazı kanallarda sokak dili daha doğrusu "virüslü" kelimeler dolaşmaktadır. Eğer vücuda (millet-gelenek-adet) bir virüs girmesi halinde (gümrüksüz yabancı kelime kullanımı) ne siz şu an bu yazıyı okuyabilirsiniz ne de gelecekten umutlu olabilirsiniz.
Hangi Partiye Oy Vereceğim?
Geniş halk kitleleri, belki çağdaş anlamda demokrasiyle tam manasıyla bir ilişki kuramamıştı. Ama tarihten gelen ve yıllar içinden süzülerek gelen; adına bazen "basiret", bazen "sağduyu" dediğimiz derin bir bilinç ve yetenekle halkımız; neyin doğru, neyin yanlış olduğu konusunda şaşmaz bir isabetle karar vermektedir.
Seçmece Bunlar!
Bir yandan demokrasi adına yakıp yıkan bir terör örgütünün sözcüsü parti, bir yandan ona buna laf yetiştireceğim derdinde kendi ülkesine Fransız kalan bir başbakan, bir taraftan müsamere öğrencisi gibi "Vatan, Millet, Sakarya" edebiyatı yapan bir muhalefet lideri. Öbür tarafta tek kişilik geniş pencereli dinlenme tesisinde sağa sola avukatları aracılığıyla ültimaton veren bir Sn. bebek katili…
1.Lig'de Haftanın Olayı
Haftanın olayına bazı insanların gülmesine, bazılarının da sinirlenmesine sebep olan maç saatlerinin ayarlanması damgasını vurdu.
Bir Türkiye Klasiği ' Sınavlar ve Skandallar'
Sınavlar ve skandallar hiç eksik olmuyor eğitime aç  güzelim ülkemizde!..
Edebiyatımızda Peygamber Sevgisi
Onun isminin yazıldığı her satır gül kokuyor adeta. Kalem, hicranından gözyaşını damlatır. Parmaklar vecd ile kalemle buluşur. Dudaklar söylenmiş ve söylenecek kelimelerin en güzeli olan "Muhammed(as)i, Ahmed’i, Mahmud’u" telaffuz etmeyle şerefyab olur.
Kurban Olarak Daha Kaç Okul Müdürü Lazım?
Sosyal yaşamı ve aile yaşantısını sıfırlayan bu sorumlulukta, anlaşılmamak bir kenara, iflas etmiş bir işletmenin işvereni olarak kişi borcu çıkarılan müdürlerin, "ucuz kurban" muamelesinin sonucu olarak yaşadıkları mağduriyet vicdanları kanatıyor. Okulların yardımcı hizmetli personel sorunlarının çözüleceğine dair her zaman ifade edilen vaat ve projeler, ne yazık ki, henüz hayat bulmuş değil.
Düz Ovada Siyasete Ne Oldu?
BDP'nin başlatmış olduğu sivil itaatsizlik eylemlerinin beklenen etkiyi göstermemesinin en büyük nedeni seçim sandığının bir adım ötede duruyor olmasıdır. Öyleya... En büyük ve en anlamlı sivil itaatsizlik ifadesi sandık değilmidir? Yıllarca en milliyetçi parti sözcüleri bile "düz ovada siyaset" demediler mi? Siyasetle, yani sandıkla gelenden korkmanın ülkeye bir fayda sağlamadığı gibi korkulan ve veto edilen zihniyetin sonunda o sandıklardan çıkıp geldiğini defalarca tecrübe etmedik mi?
Neden Siyaset?
Toplumun geleceğine yön veren siyasette aktif bir şekilde rol almak, özlediğimiz Hak ve Adaletin cari olduğu, bölgelerarası dengesizliklerin minimuma indiği bir ülkeyi kurmanın ilk ve vazgeçilmez en önemli adımıdır.
Yol Arkadaşı
Dokunsan gözlerime gözlerinin ucuyla bahara dursa yüreğim…