Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Yazarlar
30.03.2012 18:59

CHP’nin Silahı İnce mi, Kalın mı?

CHP’nin Silahı İnce mi, Kalın mı?
CHP’nin öğretmen kökenli milletvekili. Fizik öğretmeni. Okul müdürlüğü de yapmış. Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova il başkanlığı görevinde de bulunmuş. Sadece milletvekili değil, aynı zamanda partinin gurup başkanvekili. Partiyi meclis çalışmalarında yönetecek olan kişi.

Muharrem İnce'nin mecliste eğitim konusunda çok önemli bir yasa görüşülürken söz alıp kürsüde fikirlerini açıklaması son derce doğal. Ama söz alıp konuşması ne kadar normalse, kürsüde söyledikleri de o kadar anormal.   İnce dün gece mecliste 4+4+4 eğitim yasası tartışılırken meclisi silahla basmaktan bahsediyor. İnce'nin sözleri aynen şöyle: 'Çoğunluğunuza güvenerek saldırıyorsunuz arkadaşlarımız bu yaştan sonra dayak mı yiyeceğiz gerekirse silahla geliriz diyorlar.'

 

Yani...?

 

Yanisi şu ki meclisi silahla basmak sadece Muharrem İnce'nin sahip olduğu bir düşünce değil. Kendi sözlerinden de anlaşıldığı üzere milletvekili arkadaşları da öyle düşünüyor.

 

Meclisi silahla basmak..!? CHP halkın talepleri konusunda daha 'İnce' düşünmeli.

 

Muharrem İnce 2009 yılı bütçe görüşmelerinde yaptığı şovla da tanınıyor. O konuşmasında da meclisin önüne otobüsler yanaştırıp tüm Ak Partilileri yüce divana göndermekle tehdit ediyordu. Aynı konuşmada Ak Parti'ye bir de tavsiyesi vardı İnce'nin. 'Hazır elinizde çoğunluk varken yüzde 10 barajını düşürün, çünkü önümüzdeki seçimlerde barajın altında kalıp meclise gelemeyeceksiniz.' 

 

Seçimlerin nasıl neticelendiği herkesin malumu.

 

Yıllar önce rahmetli Erbakan'a atfedilen 'Refah iktidar olacak. Mesele kanlı mı, kansız mı olacağıdır' sözü tüm medya tarafından Refah Partisini boğmak için kullanılmıştı.

 

Aynı medyanın Erbakan'a atfedilen sözlerle kıyaslanamayacak kadar vahim olan 'meclisi silahla tehdit etmeye' ne diyeceğini göreceğiz.

 

Ayrıca Meclisi silahla kim basar? Cevabı biliyorsunuz.

 

Tabii ki darbeciler. 

 

Bence CHP kendisine vesayetçi, darbeci diyenlere kızmak yerine dönüp aynaya bir bakmalı.

 

İnce'nin tüm milletimizden özür borcu olduğunu düşünüyorum. Çünkü millet iradesinin tecelligahı olan meclisi silahla tehdit etmiştir. Meclisi silahla tehdit etmenin de tüm dünyadaki adı darbeciliktir.

 

Şimdi  umalım ki, İnce kendini Atatürk'le ve Atatürkçülükle savunmaya kalkmasın. ADD il başkanlığı yaptığı için Atatürkçülüğünden kuşkumuz yok.  Ama 'Beni Atatürkçü olduğum için eleştiriyorlar' ya da 'Atatürkçü düşüncede milletin meclisini silahla basmak vardır' gibi bahaneler üretme ihtimali olabilir. Hemen belirteyim ben Muharrem İnce'nin dört dörtlük bir Atatürkçü olduğuna gerçekten inanıyorum.

 

28 Şubat çetesinin silah zoruyla millete dayattığı 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitimin değişmemesi için yeniden silah tehdidinde bulunmanın anlaşır bir tarafı yoktur.

 

Meclis kürsüsünden meclisi silahla tehdit etmek, hem de o meclisin Ana muhalefeti olarak bunu yapmak sadece CHP'nin doğasıyla açıklanabilir. Silah ve şiddete özendiren veya bunları öven partileri Avrupa'nın en gelişmiş demokrasilerinde bile kapatırlar.

 

Merak etmeyin.

 

Cumhuriyetin savcıları CHP ile ilgili bir inceleme filan başlatmazlar. Çünkü onlar da halk da bilir ki, CHP bir siyasi parti değildir. 

 

CHP bir devlet kurumudur.

 

Devletin bekçisi bir kurumdur.

 

Bekçilik silahtan uzak bir meslek olmadığı için CHP'nin meclisi silahla tehdit etmesi de fazla yadırganmaz.

 

Sandıktan oy almış olmak siyasi parti olmayı göstermez. Diktatörler de  sandıktan sözüm ona oy almışlardır.  Zaten 27 Mayıs cuntasının ülkede Baas tipi bir rejim kurmak istediği, bunda da önemli ölçüde başarılı olduğunu biliyoruz. İşte o rejimin bekçisi CHP'dir.

 

CHP ne zaman bu milletin meclisini silah zoruyla dağıtanları desteklemekten vazgeçerse, CHP ne zaman milletin temsilcilerini silahla tehdit  zihniyetinden sıyrılırsa, CHP ne zaman bir siyasi parti haline dönüşürse, Türkiye işte o zaman gerçekten değişir ve gelişir.

 

Ancak bir yandan CHP'nin değişmesini beklerken bir yandan da şunu ilave edelim. Bu meclis Yunan silahından korkmamıştır. Muharrem İnce'nin silahından hiç korkmaz.

 

Fazıl OKUR

fazilokur@hotmail.com

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...