• »  Özel Okul Destek Sonuçları Açıklandı-Tıkla Öğren
  Özel okullarda eğitim görmek isteyen öğrencilere verilen özel okul teşvik eğitim desteği için başvuru sonuçları açıklandı
  Özel Okul Destek Sonuçları Açıklandı-Tıkla Öğren
 • »  Suriye'den Gelenlerin Kuruduğu Firma Sayısı 10 Bini Aştı!
  Türkiye iş dünyası artık Suriyeli göçmenlere 'kalıcı' gözüyle bakıyor. İş dünyası geçici çözümler önerirken, yeni raporlarda artık Suriyeliler için uzun vadeli politikalar belirlenmesini istiyor
  Suriye'den Gelenlerin Kuruduğu Firma Sayısı 10 Bini Aştı!
 • »  CHP'nin Yardımı PKK'ya mı Gidiyor?
  CHP'li Çanakkale Belediyesi'nde sular durulmuyor. Çanakkale Belediyesi'nin gönderdiği yardımların PKK'ya gittiği iddiası belediye meclisini karıştırdı.
  CHP'nin Yardımı PKK'ya mı Gidiyor?
 • »  AB Çekiliyor, Asya Yerini Alıyor!
  Bu yılın ilk yarısında 6 milyar 327 milyon dolar net doğrudan uluslararası yatırım girişi gerçekleşen Türkiye’de, AB ülkeleri kaynaklı nakit sermaye girişinin payı, yüzde 70’den yüzde 40.1’e gerilerken, Asya ülkeleri kaynaklı nakit sermaye girişinin payı yüzde 12’den yüzde 38.3’e çıkarak 1 milyar 668 milyon dolara ulaştı.
  AB Çekiliyor, Asya Yerini Alıyor!
 • »  DEAŞ Ateş Açtı: 1 Askerimiz Şehit!
  DEAŞ'ın bulunduğu bölgeden Türkiye tarafına ateş açılması sonucu, Kilis sınırında nöbet tutan asker hayatını kaybetti.
  DEAŞ Ateş Açtı: 1 Askerimiz Şehit!
 • »  Yunus Koca'nın Katilleri Yakalandı!
  Diyarbakır'da silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski AK Parti Diyarbakır Gençlik Kolları Başkanı Koca'nın katil zanlısı oldukları iddiasıyla 2 kişi, olayda kullanılan silahla yakalandı.
  Yunus Koca'nın Katilleri Yakalandı!
 • »  Koza-İpek Gurubuna Parelel Opareayonu!
  Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) finans desteği sağladığı iddiasıyla Koza İpek Holding'in 23 şirketinde arama başlatıldı. Holdingin patronu Akın İpek hakkında gözaltı kararı da bulunuyor. Arama grubun medya organlarını kapsamıyor. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Şirketler için 3 günlük arama kararının olduğu öğrenildi.
  Koza-İpek Gurubuna Parelel Opareayonu!
 • »  Kevin Grosskreutz Galatasaray'da
  Sarı-kırmızılı kulüp, Borussia Dortmund'tan transfer ettiği Alman futbolcu ile 3 yıllık anlaşmaya vardığını açıkladı
  Kevin Grosskreutz Galatasaray'da
 • »  ABD Afganistan'a Nükleer Bomba Atmayı Düşünmüş!
  ABD'nin İkiz Kuleler'e düzenlenen saldırı sonrası Afganistan'a nükleer bomba atmayı gündeme aldığı öne sürüldü
  ABD Afganistan'a Nükleer Bomba Atmayı Düşünmüş!
 • »  3 Yabancı Gazeteci Teröre Yardımdan Tutuklandı
  Diyarbakır'da, vatandaşların ihbarı üzerine gözaltına alınan yabancı uyruklu 3 gazeteci, mahkemece "Silahlı örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan tutuklandı.
  3 Yabancı Gazeteci Teröre Yardımdan Tutuklandı
Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Yazarlar
30.01.2011 21:46

Hangi Dağın Bir Kenarı Yol Değil, Hangi Deniz Bir Sahilde Son Değil

Hangi Dağın Bir Kenarı Yol Değil, Hangi Deniz Bir Sahilde Son Değil
Her gece yeni bir sabaha gebedir, ve her kış yeni bir bahara. Her zorluğun arkasından gelir huzurun ve saadetin muştusu. İlelebet payidar olamaz hiçbir zulüm, ilanihaye ayakta kalamaz hiçbir zalim.

Her gece yeni bir sabaha gebedir, ve her kış yeni bir bahara. Her zorluğun arkasından gelir huzurun ve saadetin muştusu. İlelebet payidar olamaz hiçbir zulüm, ilanihaye ayakta kalamaz hiçbir zalim.

Acı ve kötü günler bir öğretmendir bilenlere ve sabredenlere, iyinin ve güzelin kıymetini anlayabilsinler diye gaflete ram olmuş beyinlerle yürekler. Evreni var edip evirip çeviren yaşamı bir mektep kılmıştır idrak ehli kalplere. İyi ve kötü günleri, zaferi ve yenilgiyi tattırıp durur sırayla insanlar arasında; ibret alıp yenilgilerinden şımarmasınlar başarı ve kazanımlarının ardında diye…

Sahip olduklarını kendilerinden bilip azgınlaşmasınlar, zulüm batağına saplanıp kalmasınlar için gün olur bir devrin Firavununu kendi sarayında yetiştirdiği köleleştirdiği bir kavmin çocuğu olan Musaya (as) devirtir, gün olur Mekkenin krallarını yetim Muhammetle(sav) tarihin çöplüğüne gömdürür.

O ister ki Süleyman (as) gibi düşünsün herkes; Kraliçe Belkıs’ın tahtını yüzlerce kilometre uzaktan bir göz kırpması kadar sürede getirten Süleyman’ın "bu bana Rabbimin bir lütfu idi, beni sınadı şükür mü edeceğim yoksa nankörlük mü" diye hissetsinler ister. Zira ruhlar ancak böyle mutmain olur, ancak böyle huzur bulur alem.

O ister ki zayıf bırakılmışlar varis olup evrene, en güzelden gelen güzelliği sunsunlar tüm yaratılmışlara...

İnsana kendinden üflediği ruhun insana verdiği gibi temiz olarak dönsün ister kendine, insanlar arındırsınlar ister ruhlarını heva ve şeytanın kirlettiklerinden, hala arıtamadan kötü virüslerle kuşatılmış olarak karşısına çıkmaya cesaret edenleri ise narın temizleyicilğiyle arıtmayı koyar önümüze. Karanlıkta yolumuzu şaşırmayalım diye uyarıcılar gönderir bazen, bazen de Kerbelada Hüseyni bir özgürlük ve adalet çerağı koyar önümüze, güzellikte hak, adalet ve özgürlük için direnmenin, sabırla mücahede etmenin erdemini göstermek üzere.

Hangi krallıklar, hangi çeteler, hangi mafya babaları kalabilmiş ki ebediyen? Bütün despotlar gömülmedi mi bir bir tarihin karanlıklarına?

Yüzyılımız da çok çekti acımasız despot kafalardan, ama artık aydınlanıyor insanlığın zihni, artık daha bir berrak görebilme çağı başladı günümüzde, şahlar devriliyor artık ak yüzlü pirifanilerle, emperyalist rejimler sorgulanıyor, eli kanlı caniler, kanla, gözyaşıyla, zayıf bıraktıklarının emeği ile beslenen hainler sorgulanıyor önünü görmeye başlayan safiliğini korumuş kitlelerce.

Ergenekoncular da hesabını veriyor yıllarca kan kusturdukları milletine, Mavi Marmara ile hesap vermeye hazırlanıyor siyon canileri yıllardır ezdiklerine ve tahtı sallanıyor artık dünyayı sömüren, kıtalar ötesi zulmeden kan içici yarasaların.

Artık asrımız bir bahar olmaya hazırlanıyor adalet ve özgürlük aşıklarına.

Şimdi dostlar şimdi yola devam vaktidir, yılmadan, yıkılmadan, insanların doğruya fevc fevc akın ettiklerini gördüğümüzde azmadan azgınlaşmadan hamd ile secdeye kapanmaya hazırlanma vaktidir, nefisleri mutmain edecek sese kulak verme vaktidir:

"Mal sahibi mülk(makam) sahibi, hani bunun ilk sahibi? Mal da yalan mülk de (makamda) yalan, var birazda sen oyalan", "cennet cennet dedikleri üç beş köşk ile üç beş huri, isteyenlere ver onları, bana seni gerek seni!."

Erol YILMAZ

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Durun İçimdeki Kalabalıklar

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...
Yazarın Diğer Makaleleri