Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Yazarlar
27.07.2011 21:23

Odun Medeniyeti

Odun Medeniyeti
Anders Behring Breivik adında Norveçli bir terörist 100’e yakın insanı gözünü bile kırpmadan büyük bir soğukkanlılıkla katletti. Hemen tüm batı medyası olayı Müslümanlara yıkmak için harekete geçmişti ki, gerçekler çok geçmeden anlaşıldı. Terörist Müslüman değildi. El-Kaide’yle bağlantısı da yoktu.

Anders Behring Breivik adında Norveçli bir terörist 100’e yakın insanı gözünü bile kırpmadan büyük bir soğukkanlılıkla katletti. Hemen tüm batı medyası olayı Müslümanlara yıkmak için harekete geçmişti ki, gerçekler çok geçmeden anlaşıldı. Terörist Müslüman değildi. El-Kaide’yle bağlantısı da yoktu.

 

Basbayağı bir Norveçli’ydi işte!

Hem de öyle meczup filan biri de değil. Gayet sağlıklı(!), sarışın, mavi gözlü, semiz bir adam. Tam anlamıyla muhafazakar Hıristiyan, yabancı düşmanı. Yahudileri kardeşi bilen, ama onun dışındaki tüm diğer insanları özellikle Müslümanları düşman belleyen bir terörist.

 

Breivik eyleminin gerekçesini avrupayı Müslümanlardan temizlemek için saf Norveçlileri uyandırmak üzere işlediğini söylüyor. Üstelik bu düşüncesinde de yalnız olmadığını, kendisi gibi düşünen örgütlerin olduğunu bildiriyor. Uçan kuştan haberi olan Norveç polisi nedense bu örgütlenmelerden hiç kuşku duymamış bu güne kadar. Onlar Müslüman avıyla meşguller heralde.

 

Irkçı,şovenist Yahudi-hıristiyan kardeşliğine vurgu yapan 1500 sayfalık bir çalışma da bırakmış Breivik arkasında. Eylemden sonra insanlar merak duyguları kabarınca okusunlar ve uyansınlar diye önceden hazırlığını yapmış. Tam bir faşizm manifestosu niteliğindeki bu belge bir tarafa, asıl sorulması gereken soru neden Avrupa medeniyeti böyle ideolojiler üretiyor?

 

Asıl mesele bu.

 

Ekonomik bakımdan Müslüman doğu toplumlarıyla kıyaslanamayacak kadar refah içersinde bir toplum Avrupa. Çok büyük zulümler, haksızlıklar gördükleri, ya da ekonomik sömürü altında inim inim inledikleri de söylenemez. O halde bu öfkeyi üreten nedir?

 

19. yüzyıldan itibaren dünyada yaşanan nerdeyse tüm zulüm ve kıyımların mağduru değil faili olan bir toplum neden böyle bir terör üretir?

 

Dünyanın en medeni kıtası(!) neden bu noktaya geldi?

 

Noverç’teki katliam duyulur duyulmaz hem batı medyasının hem de bizdeki oryantalist hempalarının hemen aklına gelen "islamcı terörist" damgasını yiyen Müslümanların içinde bulunduğu durum batıyla kıyaslanabilir mi?

 

İsrail’in 1948’den bu yana Filistin’de kaç çocuğun, kaç sivilin, kaç kadının canını aldığını bilen var mı? Bosna’da Sırpların kaç kadının ırzına geçtiklerini sayabilen oldu mu?

 

Afganistan’a önce Rus tankları girip on binlerce Müslümanı katletmedi mi? Şimdi aynısını coniler bir kez daha yapmıyor mu?

 

Irak’ta, Somali’de, Ruanda’da,Sudan’da, Dağlık Karabağ’da, Çeçenistan’da, Filipinler’de olanlar neydi? Kim kimi öldürdü oralarda?

 

Yüzyıllar önce İspanya’da olanlar neydi. Breivik sadece Norveç’te ve bu gün ortaya çıkmış değildir. Breivik batı medeniyetinin standart üretim biçimidir.

 

Çünkü batı medeniyeti Hak’tan ve Hakkaniyetten yoksundur.

 

Çünkü batı medeniyeti "odun medeniyeti" dir.

 

 

Fazıl OKUR

fazilokur@hotmail.com


YAZARIN DİĞER YAZILARI

Şike Terörü, Terör Şikesi!

Sandıklar Ne Söyledi?

Siz Hiç Eşek Torbasına Oy Attınız mı?

MHP, Sandığın Gücü ve Kürtçe

Bin Laden, Şişman Adam ve Asıl Terörist

Düz Ovada Siyasete Ne Oldu?

Haddi Bildirilecek Kadınlar...

Sofistike Diktatörler, Kaba Diktatöre Karşı…

Daha Kötüsü Var Sayın Emekli Başsavcım!

Güle Güle Savunan Adam

Demokrasi ve CHP Bağdaşır mı?

Vicdan Siyaseti ve One Minute'un Sonuçları

Mısır'dan Dersler Çıkarmak

Nankör Millet(!)'in Seçim Tarihi

Anadilin Eğitimi mi? Anadilde Eğitim mi?

Halk Ne Dedi?

Hayır'ın Gerekçesi Var mı?

Deli Göleğinin Kolu

 

 

Yorumlar
Yorum Yaz
500 karakter kaldı...