Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar
Yazarlarımız
fazilokur -- 1 Kasım, 3 Kasım Gibi Olur mu?
Acaba 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak seçimler, 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçim sonuçlarına benzer şekilde neticelenir mi? 3 Kasım seçimleri olağanüstü şartlarda gerçekleşmişti. Şimdi 1 Kasım’a kadar yaklaşık 6 aylık olağanüstü bir durumdan geçiyor olacağız. Tarihte ilk defa anayasa gereği zorunlu olarak kurulan bir seçim hükümetiyle tanıştık.
rukiyegulsen -- Kabil'in Vadisinden Habil'in Dağına
Her var olanın, her var oluşun; her yok olanın, her yok oluşun; her tükenişin, her bitişin velhâsıl her eylemin bir hikayesi vardır. İnsanoğlunun Cennet’ten çıkarılışından tut da yeryüzündeki affedilişine kadar, ana rahmine düşüşünden toprağın kucağına kendini bırakışına kadar bir hikayesi yok mudur? Geçen her salisenin, her nefesin de insan için bir hikayesi vardır.
delil -- Hoşcakal Ahmet Abim Hoşcakal...
Ahmet Altan'la ilk tanışmamız,aşkın kılıç yarası gibi yüreğimi yaraladığı yıllarda okuduğum ''kılıç yarası gibi'' kitabıyla başlamıştı.Yüreğimdeki fırtınaların tek tesellisi okuduğum Ahmet Altan kitaplarıydı.Ruhumu ahtapotun kolları gibi saran aşkın sözcüklerle ifade edilmesinin adıydı Ahmet Altan.Belki yüzyüze hiç görüşme şansına sahip olamamıştım ancak okuduğum kitaplarıyla artık iki dostuk Ahmet abiyle..Aşık olduğum dönemlerin sırlarını paylaştığım bir abim,sırdaşımdı..
neslihansultanpala -- İnsanın En Alçak Hali
Bir suça iştirak etmek yalnızca yardım ve yataklıktan geçmiyor. Bilip de susmak, örtbas etmek de eş değer bir suç. Bu nedenle bilip de susana, göz yumana sesleniyorum
nevinalinay -- Irkçılık Bir Hastalıktır!
Aynı dünyanın toprakları üzerinde paylaşırken yaşamlarımızı dar kalıplar içerisinde yaşamayı seçen insanların kaosları kirletiyor hepimizi…
azizilgazi -- Kürtler ve Türkler İki Öz Kardeştir
Atatürk’ün, yoğunlukla Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan Kürtler ile ilgili şu ifadesi çok anlamlıdır.
aliaygun -- Suriye Asla Bölünmemeli‎
1908-1918 arasında Ortadoğu’da oynanan büyük satranç hamleleri neticesinde sırtı yere getirilmiş bir Medeniyetin torunları olarak, tam yüz yıl sonra yine büyük bir imtihan veriyoruz.
mustafaerim -- Anamur Mamure Kalesi
Akdeniz ve Ortadoğu da bugüne kadar ayakta kalmış kalelerin en görkemlilerindendir. Mamure Kalesinin pek çok Anadolu kalesi gibi antik temeller üzerine inşa edildiği ve kalenin bulunduğu yerde 3 ila 4. yüzyıllarda bir Roma yerleşimi olduğu iddia edilmektedir. (1)
eminunalan -- Reyhaber ve Çelişkiler
Felsefe/mantıkta ‘Düşünen canlı’ olarak tanımlanan insanın, okuması ve yazması en belirgin özelliklerindendir. Bu nedenle Kur’ân-ı Kerîm’in ilk emri, muhatablarının bütününü kuşatacak nitelikte ‘oku/düşün’ şeklinde gelmiştir. Okumak, bir yönüyle kişisel iken, yazmak her yönüyle toplumsaldır. Yazmak, okunanı, müşahede edileni ve düşünüleni toplumun geniş kitleleriyle doğrudan paylaşmaktır. Ancak salt düşünmek, tabiat ve olayların analizini yapmak da okumak olduğundan okumadan yazmak mümkün değildir.
altugkiraca -- İslam Medeniyeti’nin Altın Çağı
Yeryüzündeki insanların fikirleri farklı farklıdır ve cihanın mağmuriyeti bu fikirlerin çeşitliliği ile kaimdir.(El- Biruni)
muslumisiklar -- “Neden İstanbul Takımı Tutuyorum ki?”
Yani en başta ki soruya dönelim ve bir üstteki Gaziantep örneğiyle o soruyu yanıtlamış olalım. Soru şöyleydi: “İyi ama Anadolu takımlarının parası var mı ki bu şöhretli oyuncularla adları anılsın?”
aliyalcin -- Kılık Kıyafet'te ''Kamusal Alan'' Koca bir Yalan
Kamusal alanda başörtüsü yasağı yüzünden 'Peruk' takmak zorunda kalan, inancı ile çalışma zorunluluğu arasında preslenen öğretmenlerin durumu...
cetinagase -- Dağın Arkası -2-
Susurluk kazasında zırhlı bir araç içinde Abdullah Çatlı, Hüseyin Kocadağ, Gonca Us neden katladilmişti? Bu kazadan yara almadan çıkan Vekil araçta mıydı?
mehmetnecip -- Lâmi'î'nin Dilinden "İlk Vahiy"
"Elveda Şehr-i Sıyam" dediğimiz ve Kadir Gecesi’ne yaklaştığımız şu günlerde sizleri beş yüz sene önceye götürmek istiyorum.
ahmetnas -- Meselenin Aslını Görebilmek
Ülke gündemini meşgul eden konular bazen o kadar şiddetli oluyor ki, yerel gündemi takip edenler için bile yerel gündemin ikinci planda kalmasına sebep oluyor...
kadirulusoy -- Hırs, Ne İş Yapar?
Türkiye’mizde yaklaşık üç hafta önce biten seçim süreci öncesi ve sonrası en çok duyduğumuz kavramlarda birisi "HIRS" idi.
metinkizilok -- Haftaya Bakış: Libya
Birkaç gün önce Libya’da açlık ve savaştan kaçan 600 müslüman, Akdeniz’de fırtınaya tutulup imdat istedi, ama HAÇLI orduları ilgilenmedi. Ve 600 insan boğularak can verdi. Meclisten tezkere çıkmadan savaş gemilerimiz Libya’ya gitmişti.
ahmetisiklar -- Üç Terim ve Üç Devrim-III
İşte konu edindiğimiz süreçte –özellikle din konusunda- aşamalı olarak Kapitalizm ve Sosyalizm’e yüklediğimiz misyonu bu mantık içersinde değerlendirmemiz gerekir. Bu süreç, dinin, asli ve tabii şekliyle yeniden dönebilmesi için yok oluş sürecidir.
yilmazfidan -- Seçim Arefesinde ve Bilindik Örgüt Provokasyonları
Adını Kürt Sorunu koydular, Kürtleri ajite ederek, Kürtlerin bölgesel feodal yapının altında kalması nedeniyle her yönden özellikle bilgi, bilinç ve akli muhakeme yönündeki ezilmişliğini, zayıf bırakılmışlığını kullanarak gayri meşru kazanç ve kazanımlar peşinde koşan, emperyalist güdümlü kişiler ve yapılanmalar.
erolyilmaz -- Hangi Dağın Bir Kenarı Yol Değil, Hangi Deniz Bir Sahilde Son Değil
Her gece yeni bir sabaha gebedir, ve her kış yeni bir bahara. Her zorluğun arkasından gelir huzurun ve saadetin muştusu. İlelebet payidar olamaz hiçbir zulüm, ilanihaye ayakta kalamaz hiçbir zalim.
fbgs -- Bir İnsanın Hayatı Kaç Dolar?
1980’lerin çocuklarıyız biz. Cumhuriyetin 50.Yılında açılan her okulun başında 50. Yıl yazan dönemlerin çocukları.